Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

boika11

Имали смисъл от охладител

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Имам лаптоп Acer Aspire v3-531 с 2.3ГХ двуядрен процесор на Intel, вградена видеокарта също на Intel и 8 ГБ Рам.

Знам,че тази видеокарта не е за игри,но искам да играя поне Фифа на машинката си.

Ще имали смисъл от Охлаждаща подложка, която да помага за охлаждането на лаптопа при натоварването породено от игрта, или въобще да не го тормозя с такива игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за игри въобще с тая машина,кат толкова ти се играе :ph34r: ,да си беше взел хубава настолна щайга :whist:  ....Пък за подложките,файдата от тях е колкото от мъглата-кат пекне слънцето и се изпарява,просто няма смисъл.Да охлажда пластмасата или да буха прахоляка вътре.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настолната щайга е имам,ама нея няма как д я разнасям по общежития и квартири  :D

А относно до охладитела да разбирам, че е напълно излишен така ли ?  :(

Няма ли да има поне някав минимален ефект  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми погледни си дъното на лаптопа. Няма начин директно да обдухаш охладителя на процесора. Може би ще вкараш малко повече свеж въздух, който отново се поема от вентилатора на лаптопа. Ефекта е незначителен. Аз като си гледам отворите на дъното (Samsung NP300 ) и веднага виждам, че охлаждащата подложка ми е ненужна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настолната щайга е имам,ама нея няма как д я разнасям по общежития и квартири  :D

А относно до охладитела да разбирам, че е напълно излишен така ли ?  :(

Няма ли да има поне някав минимален ефект  

Охладителя изобщо не е излишен и спасява донякъде положението, но гледай да е от по-скъпите - разбирай по-качествените. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товариш ли лаптопа,няма голям смисъл от подложка.То същия ефект става, ако го повдигнеш да диша отдолу.Имах лаптоп Фуджитсу Сименс,с АМД процесор,който грееше като печка.Купих му подложка.Температурите паднаха,но едва с 5% .До края на лятото,пак изгоря,въпреки,че не се играеха игри на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя изобщо не е излишен и спасява донякъде положението, но гледай да е от по-скъпите - разбирай по-качествените. ;)

За колко парички говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко парички говорим?

От 60 лв. нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 60 лв. нагоре.

Тествал съм от 15 до 55лв.! Един и същи х..! Но иначе ефект има особено при натоварване на лаптопа! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в крайна сметка сигурно ще взема някакъв за 20-30 лв и да се надявам,че ще има някакъв ефект  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в крайна сметка сигурно ще взема някакъв за 20-30 лв и да се надявам,че ще има някакъв ефект  :whist:

Не се набутвай! Вземи си това: neo-cooling-pad и си свиркай!

П.П. Г-н Мърфи сега ще ме скастри :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.