Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

FearZone

мога ли да си клокна този процесор

Препоръчан отговор

AMD Semprom Processor LE-1100 1.90 GHz мога ли да го клокна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора по принцип може да се клокне,това зависи най-вече от дъното и захранването.Друг е въпроса, дали ти можеш да си клокнеш процесора.

AMD Semprom Processor LE-1100 1.90 GHz мога ли да го клокна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването ми е 385w

дъното е BIOSTAR Group N520D-A2 (Socket AM2 )  40 °C

и ако маже да ми покажете как мога да го клокна поте на 2:20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването ми е 385w дъното е BIOSTAR Group N520D-A2 (Socket AM2 )  40 °C и ако маже да ми покажете как мога да го клокна поте на 2:20

Ако мислиш, че целта ще оправдае средствата, много се лъжеш! Но щом ти се иска, ето: amd-overdrive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ?

и не мога да вляза в програмата пише AMD overdrive canot deteckt AMD CPU on this computar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ?

и не мога да вляза в програмата пише AMD overdrive canot deteckt AMD CPU on this computar

Вероятно защото чипсета на дъното е nvidia а не amd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да влезеш в BIOS настройките на дъното и там да видиш какъв клок позволяват и изобщо дали позволяват такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора  се клоква изключително лесно. Влизаш в биоса, сваляш постепенно честотата на рамта, HT също сваляш и постепенно увеличаваш FSB-то. Волтажите дори не ги пипаш, само в краен случай. Въпроса е обаче дали самото дъно поддържа подобни опции, но така като гледам доста опростено ми се струва.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@techmaniac, не знам защо , но ми се струва, че не знае за какво му говориш ....

Колега @FearZone, с риск да те ядосам знаеш ли какво е биос, бутал ли си някога там , знаеш ли какво да правиш в общи линии ???

Много е различно да тръгваш от някъде  и от никъде. :)

Не се заяждам , питам те за да знаят колегите как да ти помогнат правилно. Това е 1 тема , която ще ти е полезна :

Overclock на AMD и графични карти

ПП: AMD -OVERDRIVE работи само с чипсети на АМД, но даже не всички .

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@techmaniac, не знам защо , но ми се струва, че не знае за какво му говориш ....

Колега @FearZone, с риск да те ядосам знаеш ли какво е биос, бутал ли си някога там , знаеш ли какво да правиш в общи линии ???

Много е различно да тръгваш от някъде  и от никъде. :)

Не се заяждам , питам те за да знаят колегите как да ти помогнат правилно. Това е 1 тема , която ще ти е полезна :

Overclock на AMD и графични карти

ПП: AMD -OVERDRIVE работи само с чипсети на АМД, но даже не всички .

Успех!

Мда, сега видях, че чипсета е на NVIDIA!

Защо ?

Пробвай с MSI Afterburner! Или по заръките на техноманиака ако мислиш, че ще се справиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.