Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dandarela

Есе-Наркотиците-"храна на боговете или "път към ада"

Препоръчан отговор

За изпит ми трябва в университета,а може и само да ме насочите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изпит ми трябва в университета,а може и само да ме насочите

Като си дала пари за семестри и разни други разноски вземи си седни на дупето и напиши едно есе. Нищо готово няма на този свят за всяко нещо трябва да се потрудиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво да те насочим.? Стъпки: 1. Влизаш в "google.bg" 2. Пишеш си темата 3. Избираш си материал/ите 4. Почваш да пишеш есето.!! 5. Никой, няма да седне и да го направи вместо теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, насоки може... Все пак не всеки може да пише свободно. Може и да изпитва затруднения... Личен пример: Хардуерни средства за изграждане и поддържане на WEB сайтове Лошо е да иска да му я напишем есе, насоките са нещо друго според мен. Ето ти няколко примера над които да размишляваш :) Трябва да противопоставиш двете твърдения, зададени в темата "храна на боговете" или "път към ада", но с твои лични виждания и разбирания! Зависи в каква насока искаш да подходиш, историческа или литературна. В историческа може да започнеш от първите опияти (макар и термина да не е точен), като например Амброзията за гръцките богове и нещо, като символ на могъществото им, недостъпно за простолюдието, или да говориш за нещо по-реално и конкретно, като Лулата на мира за идианските вождове, приемани като богове, едва ли не, лидери, или да кажем пушенето на наргиле от Османските владетели. От литературна и модернистична точка, може спокойно да извъртиш, че съвременните "Богове" са певици и певци, манекенки, актьори, въобще публични личности, които често търсят утреха и вдъхновение сред психотропните вещества, което подхранва тяхната божественост сред промитите мозъци на масовото общество, следващи стереотипи. За "пътя към ада" тук няма много различни тези, просто отваряш черната хроника и четеш. може да говориш как наркитиците водят до пристрастяване, деградация на морала, изолация от обществото, здравословните проблеми и как водят до извършване на престъпления, както в делириума, така и когато не можеш да си осигуриш следващата дози. Може да говориш и от библейска гледна точка, как се нарушават някои от 10-те божи заповеди като "Не кради". Тук мисля, че ще ти е по-лесно. Но есето няма да ти го напише, ще седнеш и ще помислиш!!! Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йорданка, дали знае въобще, какво е "есе"?

Стъни, не мисля че днес децата ще ги мъчат, все пак,  с историята от времето на робството, в изискванията за есе, което е с напълно съвременна тематика.Есето е кратка форма, няма как да натъпка цял роман в 1000 знака примерно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йорданка, дали знае въобще, какво е "есе"?   Стъни, не мисля че днес децата ще ги мъчат, все пак,  с историята от времето на робството, в изискванията за есе, което е с напълно съвременна тематика.Есето е кратка форма, няма как да натъпка цял роман в 1000 знака примерно :)

Аз съм дал насоки, все пак всеки може да си избере в коя насока да тръгне и как. и съответно как ще му се отвори писането или няма... Просто идеи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто идеи :)

Аз още вчера му дадох идея - да дръпне едно козче, ама не чува петлите.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що за есе е това,какъв въпрос е този,който поставя под съмнение дали наркотиците са храна на боговете или път към ада?????????? :cant believe:

Потресена съм :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що за есе е това,какъв въпрос е този,който поставя под съмнение дали наркотиците са храна на боговете или път към ада?????????? :cant believe:

защо ? 

какъв е проблемът е темата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми харесва,че има положителна нотка в заглавието на това есе,спрямо темата за наркотиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми харесва,че има положителна нотка в заглавието на това есе,спрямо темата за наркотиците.

:lol6: къде я видя ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторката я няма от два дни. Отказала се е и може даже сама да си пише(или вече да е написала) есе-то. Така че, да стои в пространството темата, е безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторката я няма от два дни. Отказала се е и може даже сама да си пише(или вече да е написала) есе-то. Така че, да стои в пространството темата, е безсмислено.

Дай тогава да изтрием всички теми, в които не е писано от два дни,  да закриваме форума и всеки по пътя си , а ? 

Есето си е с много добра тема, насоките, които quickJO е дал -перфектни.

Темата ще свърши работа и на други ученици, на които им се зададе тази тема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... Зависи от начина, който ползваш някои от тях. Марихуаната напр. от векове се ползва и за медицински цели. Халюциногените отвари от типа на Аяхуаска се ползват контролирано от шаманите в Южна Америка също от векове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай тогава да изтрием всички теми, в които не е писано от два дни,  да закриваме форума и всеки по пътя си , а ? 

Есето си е с много добра тема, насоките, които quickJO е дал -перфектни.

Темата ще свърши работа и на други ученици, на които им се зададе тази тема 

Никой не говори да триене. Имам предвид ключ, да не се драскат глупости. Дори ми затрий това мнение. Нищо не пречи да е видима, но да не се пише вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не говори да триене. Имам предвид ключ, да не се драскат глупости. Дори ми затрий това мнение. Нищо не пречи да е видима, но да не се пише вътре.

до тук не съм видял никакви глупости , а ако се появят - ще бъдат изтрити само те.

(такива в моемнта са единствено моите и твои постове ще ги премахна, разбира се) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.