Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Тъй като ще ставам студент и ми трябва лаптоп, който ще се ползва за следните програми: NetBeans, Photoshop(само за изрязване на елементи), Visual Studio, AppServ(само за тестване на някои сайт). Та моят въпрос е какви пари трябва да заделя за този лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, много е относително... Основният въпрос е ти на какво държиш (не какво ще пускаш)... С колегите е истина, че сме свикнали да работим с определен предварително бюджет. Ние не знаем твоите финансови възможности, нито на семейството ти. Нужно ли е да кажем 1300 лв, а семейството ти (и ти) да може да отдели едва 6-700 лв? Или обратното, ние да се ограничим до около 1300 лв, пък ти да имаш възможност спокойно да дадеш 2000 лв.? Ако нямаме ограничение, определено може да стигнем няколко хиляди лева... За това ти кажи кое на теб ти се струва разумно и поносимо, като цена! А ние ще помислим кое пасва най-добре в тази цена! Ама искаме нещо твърдо, от което да мърдаме с най-много 30-50 лв нагоре. Не да дадеш нещо широко, като 1000-1400 лв. Кажи наистина максимума, който може да дадеш! Поздрави и лека вечер!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съответните изисквания ще се справя безпроблемно всяка съвременна машина, в това число и най-бюджетните модели. Така че ако има проблем с финансите, ето едно предложение....Процесора не е кой знае какво, но пък има прилична като за цената видеокарта, доста дисково пространство и достатъчно оперативна памет.

П.П. Пропуснах матовия дисплей, ако това има значение :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съответните изисквания ще се справя безпроблемно всяка съвременна машина, в това число и най-бюджетните модели. Така че ако има проблем с финансите, ето едно предложение....Процесора не е кой знае какво, но пък има прилична като за цената видеокарта, доста дисково пространство и достатъчно оперативна памет.

П.П. Пропуснах матовия дисплей, ако това има значение :)

Добра машина, залужава си парите определно, а процесора да е най-малката ти грижа. Достатъчно производителна машинка за един студент. Ако имахме бюджет щеше да е още по-лесно.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям това за бюджета - доста би ни улеснило, макар че като се замисля - ти точно това ни питаш ( в какви граници да търсиш лаптоп ) :)

Предложението на колегата е добро - ето ти и още едно от тази серия, което също не е за пренебрегване: HP ProBook 455 H0W29EA 4GB ( видеата тук бачкат задно в Dual-Graphics Mode - Crossfire демек :) )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 750лв. бих взел това Samsung Ativ Book 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трърдата цена, която мога да кажа е макс 1000лв. По-принцип търсех нещо от сорта на 4-ядрен(Intel) процесор, но идва доста над сумата от 1000лв, така че и с 2-ядрен ще мина. За допълнителна информация това ще ми е първия лаптоп до сега :D, за това не знам какво точно да търся.

Редактирано от valkosoft (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трърдата цена, която мога да кажа е макс 1000лв. По-принцип търсех нещо от сорта на 4-ядрен(Intel) процесор, но идва доста над сумата от 1000лв, така че и с 2-ядрен ще мина. За допълнителна информация това ще ми е първия лаптоп до сега :D, за това не знам какво точно да търся.

Ето това е нещо друго вече :) За 1000 лв. аз лично бих взел или Samsung Series 5, който е на промоция с 33% отстъпка, ултра тънък и лек, но това и леко орязва характеристиките му, като процесора е нисковолтажен. Но е лесно преносим като лаптоп, а ти казваш, че ще пътуваш доста. Друг вариант, ако налегнем на характеристики е Lenovo IdeaPad Z380 И ако намериш 30-тина лв отгоре - HP ProBook 450 с подарък чанта Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел или предложения от quickJO HP 450 или този: lenovo-g500-metal-black! Вторият има SSD, което би било полезно!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересни варианти са и тези двата: Dell Inspiron 3521 8GB и Acer TravelMate 5760G LX.V4X02.014 ( макар втория да е с предното поколени процесор / видео, параметрите и наличната ОС не са за подценяване :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.