Премини към съдържанието
MihailTN

Струва ли си конфигурация с тези части или просто новото си е ново

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако темата не е на точното място. Моля модераторите да преместят темата ако е на грешното място (или да бъде изтрита).

Искам да попитам дали си струва да се опитвам да направя конфигурация с тази дънна платка и тази видео карта. Ако е да, то как ще е най-добре да постъпя, но ако отговора е не, то били си струвало да ги продам и парите да вложа в направата на чисто нова конфигурация.

ASRock Alive Sata2 Glan, ето линк към производителя - http://www.asrock.com/mb/VIA/ALiveSATA2-GLAN

ATI Radeon HD 5770 Saphire Vaporx 1GB, линк - http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=0001&pid=305&lid=1 Също така една стара машина която притежаваме с брат ми и какво би могло да се ползва от нея (или за продажба, или просто не става за нищо) - информацията е събрана с помоща на програмата AIDA64 дъно - Asus P5VD2-MX  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN процесор - Intel Celeron D 352, 3200 MHz (24 x 133) памет - 2048 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM) видео карта - NVIDIA GeForce 9500 GT  (1 GB) Дисково устройство - Hitachi HDS721616PLA380 ATA Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II) захранване - Delux Switching Power Supply ATX 300w P4 Машината главно ще се ползва за гледане на филми, интернет и игри - ще се ползва от брат ми. Да речем заделен бюджет - нямам никаква представа, но да речем 350, 400 лева + парите от продадени части(ако има такива :) ). Ще се радвам за всяко предложение, съвет или препоръка. И дано не съм ви затруднил с размътено обяснение (не ме бива много да обяснявам) , ако имате нужда от още информация, питайте, а аз ще се опитам да я дам.

Благодаря предварително на  отзовалите  се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-PLUS /1150 4GB DDR3 1333 SILICON POWER 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 377.25 лв. с ДДС   Количка. + Intel® CoreTM i3-4330, 3.5GHz, Haswell, 4MB, Socket 1150, Box от емаг с безплатна доставка. Общо: 634.64 лв. + 20-30 лв. за доставка, зависи откъде сте. Това е при условие, че продадете старата машина за 150 лв, примерно. ПП: Бюджета е малко надвишен, но може да се ореже от дъното и да се лишите от USB 3 и SATA 3. Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е за доста старо поколение процесори, които не са адекватни към днешна дата. Видеокартата става за по-непретенциозни игри и би могла да се ползва в нова конфигурация поне временно. Ако продадете дъното за около 40-50-60 лева и другия компютър за 80-100, ще имате около 600 лева, за които аз бих събрал нещо подобно: I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 CM K280 W/ELITE 500W 4G DDR3 1333 GEIL VALUE 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB Обща стойност - 629.85 лв. с ДДС Edit: този път с диск (бях го пропуснал) за сметка на по-евтин процесор - старата конфигурация е непродаваема без диск или на части. Caviar Blue не е най-доброто за единствен и системен диск, но ако няма да се тормози много, ще стане; по-добре ще е от стария; за тези пари - толкова.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е доста стар и не поддържа новите процесори на AMD.Видео картата я бива,но останалите части не струват,затова ще е по-добре да ги продадеш.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е за доста старо поколение процесори, които не са адекватни към днешна дата. Видеокартата става за по-непретенциозни игри и би могла да се ползва в нова конфигурация поне временно. Ако продадете дъното за около 40-50-60 лева и другия компютър за 80-100, ще имате около 600 лева, за които аз бих събрал нещо подобно: I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOX ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 CM K280 W/ELITE 500W 4G DDR3 1333 GEIL VALUE Обща стойност - 586.55 лв. с ДДС

Ами хард? :) edit: Хардът на автора САТА или АТА е, защото виждам и двете? Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо изцяло ново в случай, че не искаш старата видео карта и хард диск.

Обща стойност - 609.36 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо изцяло ново в случай, че не искаш старата видео карта и хард диск.

Обща стойност - 609.36 лв. с ДДС

Разликата между неговата 5770 и 7730 е никаква, абсолютно еднаква пройзводителност. По-добре за нов да вземе с АМ3+ сокета.

Нещо примерно:

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

4GB DDR3 1600 A-DATA

CM K280 W/ELITE 500W

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

607.35лв. http://nikem-bg.net/cart/47524p1r46268p1r45925p1r47896p1r1002735p1rf.html

Продай си целия комп най-добре. Дъното също ако можеш му вземи някой лев. За видеото си го слагаш в новата машина и си готов. С това дъно, което съм ти предложил ще можеш да си надграждаш системата и в бъдеще без проблем. Според мен се "напъни" до към 600лв. за да вземеш нещо, което ще ти върши работа и няма да те е яд. :)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново много благодаря за бързата реакция (абе хора вие сте бързи като светкавици), колкото до предложенията те много ми харесват, а мненията ще ги имам в предвид. Надявам се с брат ми да стигнем до решение и все пак той ще ползва машината.

А що се отнася до платката (дъното) и старата машина, ще потърсим дали бихме могли да ги продадем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.