Премини към съдържанието
eskalibur_74

Какво означава това. The boot deveces have been changed".......

Препоръчан отговор

Какво означава това и какво трябва да се направи?

"The boot deveces have been changed. BBS boot priority will be affected. Please enter setup to check. 

Моля помогнете!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в биос и го върни към Default Settings. Пипал си нещо с boot устройствата което не се харесва на биоса.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изречено във въздуха - нищо. Ако е за РС, то вероятно стартирането на ОС е зададено на даден диск, който в последствие не е зададен като бутващ. Това налага да се смени приоритета и да се укаже правилния диск.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така изречено във въздуха - нищо. Ако е за РС, то вероятно стартирането на ОС е зададено на даден диск, който в последствие не е зададен като бутващ. Това налага да се смени приоритета и да се укаже правилния диск.

Така е колега. Трябваше да питам постващия дали се отнася за ПС, но предполагам че е затова. Очакваме отговор от негова страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой друг има достъп до машината? Евентуално ти самия пробвал ли си да зареждаш портативна(жива) дистрибуция от флашка и да си забравил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой друг има достъп до машината? Евентуално ти самия пробвал ли си да зареждаш портативна(жива) дистрибуция от флашка и да си забравил?

Отнася се за РС. Задал съм му да се зарежда ОС от Хард диск, затова ми е чудно защо ми изписва това. В BIOS-а всичко е както трябва. Но преди самото зареждане на ОС много има тестване а не става веднага,както би трябвало! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отнася се за РС. Задал съм му да се зарежда ОС от Хард диск, затова ми е чудно защо ми изписва това. В BIOS-а всичко е както трябва. Но преди самото зареждане на ОС много има тестване а не става веднага,както би трябвало! 

Или имаш проблем с HDD и го чеква постоянно, или трябва да си направиш repair на бутването...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си здравословното състояние на твърдият диск, също дали са добре поставени информационният и захранващият кабел към диска, ако имаш налични такива други кабели, може да пробваш да подмениш използуваните в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си здравословното състояние на твърдият диск, също дали са добре поставени информационният и захранващият кабел към диска, ако имаш налични такива други кабели, може да пробваш да подмениш използуваните в момента.

Значи ,проверих здравословното състояние на НДД е отлично 100% , кабелите също за добре .Според мен има нещо което не е както трябва с биоса, т.е. не е настроено добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ,проверих здравословното състояние на НДД е отлично 100% , кабелите също за добре .Според мен има нещо което не е както трябва с биоса, т.е. не е настроено добре.

Върни дифоулт настройките и рестартирай. Няма иначе логика да чеква по-бавно от обикновеното, освен ако не е бъркано в биоса и по-точно бързото преминаване на инициализацията на устройствата при бутване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни дифоулт настройките и рестартирай. Няма иначе логика да чеква по-бавно от обикновеното, освен ако не е бъркано в биоса и по-точно бързото преминаване на инициализацията на устройствата при бутване.

Благодаря за съвета, но ако може да ми поясниш какво означава да върна настройките "дифоулт".Ако може да ми кажеш и как се казва настройката в БИОС-а за по-бързото преминаване на инициализацията на устройствата ще ти бъда безкрайно благодарен !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но ако може да ми поясниш какво означава да върна настройките "дифоулт".Ако може да ми кажеш и как се казва настройката в БИОС-а за по-бързото преминаване на инициализацията на устройствата ще ти бъда безкрайно благодарен !!!

Ето я опцията за default настройки:

Публикувано изображение

А за бързото бутване трябва да е нещо такова:

Публикувано изображение

Или пък така:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я опцията за default настройки:

Публикувано изображение

А за бързото бутване трябва да е нещо такова:

Публикувано изображение

Или пък така:

Публикувано изображение

Здравейте!

Благодаря за подробната информация.Всичко това в БИОС-а ми е така.Повторих операцията пак за всеки случай но ефекта е същият. А сега какво да направя? Други опции дали има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами други какви опции ? Ако default настройката не помогне, освен да се направи един clear cmos (изваждане на батерията на дъното за известно време и връщането й отново, вече не виждам какво повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами други какви опции ? Ако default настройката не помогне, освен да се направи един clear cmos (изваждане на батерията на дъното за известно време и връщането й отново, вече не виждам какво повече.

ОК и това ще направя. А да питам и нещо друго. Имам две плочки по 1Гб РАМ памет сложени на двете съседни места на слота.Чрез програмата "Аида 64" ми дава следното. На контролера на паметта ми изписва: 1) Тип - Dual channel; 2) Активен режим - Single channel.И натоварването на процесора става 100% и ми забива ,като не мога да отворя нищо!

Въпроса ми е как да го направя активния режим също да е "Dual channel". Чакам да се обадите!

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.