Премини към съдържанието
Gavrail

Конфигуриране на на рутери в локалната мрежа.

Препоръчан отговор

Здравейт, болката ми е следната: Незнам как да  конфигурирам 2-а рутера така, че да имам връзка от удома през интернет до конкретни  устройства в конкретната мрежа. Принципно идеята е следната: ПС => Интернет => Рутер №1 => Рутер №2 => Крайни устройства Имам статично IP и през интернет се свързвам със съответния Рутер №1 но само до там. Моля помогнете!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейт, болката ми е следната: Незнам как да  конфигурирам 2-а рутера така, че да имам връзка от удома през интернет до конкретни  устройства в конкретната мрежа. Принципно идеята е следната: ПС => Интернет => Рутер №1 => Рутер №2 => Крайни устройства Имам статично IP и през интернет се свързвам със съответния Рутер №1 но само до там. Моля помогнете!  

NAT на портовете, които ви интересуват (на маршрутизатор 2 за крайните устройства и на на маршрутизатор 1 за  маршрутизатор 2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла от двата рутер-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла от двата рутер-а?

Че мрежата така са я конфигурирали. За да поограничат достъпа до втората под мрежа с Рутер №2 до колкото разбрах, но в момента това не е нужно. А моите знания що се отнася до рутерите са прекалено ограничени. Щом неможах да разбера за какво ми говори момчето по горе. Може ли малко повече разяснения или линкове да наваксам с материята?

Редактирано от Gavrail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че мрежата така са я кконфигурирали А моите знания що се отнася до рутерите са прекалено ограничени. Щом неможах да разбера за какво ми говори момчето по горе. Може ли малко повече разяснения или линкове да наваксам с материята?

"Момчето" по-горе ви говори за NAT/port forward. Вижте за вашите модели маршрутизатори как се прави това. и го ползвайте за да изнесете необходимите портове. Какво искате да виждате (Крайни устройства)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Момчето" по-горе ви говори за NAT/port forward. Вижте за вашите модели маршрутизатори как се прави това. и го ползвайте за да изнесете необходимите портове. Какво искате да виждате (Крайни устройства)?

Примерно споделените папки по мрежата. ПП: Съжалявам за фразата "Момчето". Предполадам че си факир с конфигурирането, но за мен това е тъмна индия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно споделените папки по мрежата.

това можете да направите само за едно устройство зад втория маршрутизатор. ТОва ОК ли е?

и трябва да пренасочите портове от 135-139 и 445 (UDP и TCP за всичките)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох ох - няма да се справите - мое мнение...

Марки и модели на маршрутизаторите - рутер 1 е този до който стигате през интернет.

Как е свързан компютъра (с кабел или безжично) и към кой от двата рутер-а?

След това на компютъра изпълнете ipconfig /all и дайте резултата?

После може да помислим как най-лесно да се направи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това можете да направите само за едно устройство зад втория маршрутизатор. ТОва ОК ли е?

и трябва да пренасочите портове от 135-139 и 445 (UDP и TCP за всичките)

А може ли да се направи така че след първия Рутер да има едно устройство което да се вижда и след втория що едно. За да имаме достъп от вън? №1 => Mikrotik RB-450G

№2 => Repotec RP-IP2105

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да се направи така че след първия Рутер да има едно устройство което да се вижда и след втория що едно. За да имаме достъп от вън? №1 => Mikrotik RB-450G

№2 => Repotec RP-IP2105

не, само едно устройство, независимо къде се намира. И не пускайте windows share в интернет! Помислете дали няма да е по-удачно да ползвате друг начин за съвместно ползване на тази информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, само едно устройство, независимо къде се намира. И не пускайте windows share в интернет! Помислете дали няма да е по-удачно да ползвате друг начин за съвместно ползване на тази информация

Ами честно казано няма нищо секретно, така че не виждам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са сериозни устройства и Ви съветвам да се обърнете за помощ към интернет доставчика си или този, който ги е конфигурирал. Ние не знаем защо са два кабелните рутери и как са свързани, нито как Ви е конфигурирана локалната мрежа...

Във всеки случай това не е начина и пътя за споделяне на неща в интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано няма нищо секретно, така че не виждам проблем.

не става дума за секретност а за малко здрав разум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са сериозни устройства и Ви съветвам да се обърнете за помощ към интернет доставчика си или този, който ги е конфигурирал. Ние не знаем защо са два кабелните рутери и как са свързани, нито как Ви е конфигурирана локалната мрежа...

Във всеки случай това не е начина и пътя за споделяне на неща в интернет...

Mikrotik- е на доставчика така че и аз смятам че така ще е най добре, но с другия ще трябва сам да се оправям.  

Пишещи машини ако питате мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mikrotik- е на доставчика така че и аз смятам че така ще е най добре, но с другия ще трябва сам да се оправям.  

Пишещи машини ако питате мен :)

Хммм, а как мислиш, че ще настройваш рутера на доставчика (предполагам става дума за доставчика на нет)? Твоя да, но на доставчика... Отделно относно споделянето на ресурси. Ако ще ползваш само споделяне на файлове си направи един http файлов сървър, като задължително връзката е https. Ако искаш и друг достъп до ресурси това най-лесно се прави с виртуална частна мрежа, демек VPN. Относно самата настойка на рутера вече са ти обяснили. Въпрос на NAT-ване и нищо друго. Относно сигурността, независимо, че не е нищо секретно съвета ми е да си вземеш мерки, за да не си скубеш косите после.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.