Премини към съдържанието
*Пламен*

Заслужава ли си телефон за таблет?

Препоръчан отговор

Приятелката ми иска да си продаде HTC Dеsire HD за някой таблет. Въпроса ми е заслужава ли си подобно нещо и какво бихте препоръчали?

Редактирано от *Пламен* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има лаптоп, няма смисъл. Иначе по-големия дисплей на таблета наистина си заслужава когато искаш да гледаш филми, youtube, игри и прочее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще се ползва, но в общия случай един таблет с Android ще може същите неща като телефона (предполагам, че става въпрос за Desire HD), но времето на батерия ще варира от ужасно при най-евтините китайски измислици до доста по-добро от телефон при качествените таблети. Зависи какъв ще е таблетът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако таблета поддържа 3G, тоест да може да ползва сим карта с интернет на мобилен оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не. не си заслужава.

Купих таблет наскоро, кйото има 2 сим слота -> за разговори и за интернет. 

Като отидеш някъде на почивка е удобно, но за постоянна употреба - не. От 2 седмици дори не съм го включвал...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не. не си заслужава.

Купих таблет наскоро, кйото има 2 сим слота -> за разговори и за интернет. 

Като отидеш някъде на почивка е удобно, но за постоянна употреба - не. От 2 седмици дори не съм го включвал...

Таблет е абсолютно невъзможно да замени телефон, па ако ще и смартфон да е. Представяте ли си само да говорите с една тухла 4-ка ? :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че има 7 инчови таблети, които се събират в джоба без проблем. Не всички са тухла 4-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелката ми иска да си продаде HTC Dеsire HD за някой таблет. Въпроса ми е заслужава ли си подобно нещо и какво бихте препоръчали?

А заслужава ли си да си продам таблета и да си купя лаптоп?... Или да си продам лаптопа и да си купя кола? Да си продам печката и да си купя телевизор?...

Вие влагате ли малко мисъл, като пускате такива теми???

andreygg, какъвто ще да е таблета, голям смях е да си доближиш подобно нещо до ухото. И не, не съм виждал 7" таблет или хибрид някакъв, който да може да се побере в преден джоб на дънки, примерно. Че те дори и 5-6" "телефони" са неудобни за носене, какво остава за повече. В смисъл, подобно устройство не може да замени телефона, ако ще и пет слота за SIM карти да има.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблет е абсолютно невъзможно да замени телефон, па ако ще и смартфон да е. Представяте ли си само да говорите с една тухла 4-ка ? :D

Кое му е невъзможното всичко е измислено преди години. Купуваш си един блутут и готово. Не знам как може да си представиш първо, как ще го държиш на ухото си. И телефон с 5 инча е много неудобен за интернет. Всичко става бавно. Почва едно скролиране уголемяване на шрифт. Няма да коментирам хората с дебели пръсти и момичетата с големи маникюри. Винаги по-големия дисплей е бил предимство. В краен случай винаги може да си купиш най-обикновен малък и лек телефон само за разговори.

И не, не съм виждал 7" таблет или хибрид някакъв, който да може да се побере в преден джоб на дънки, примерно. Че те дори и 5-6" "телефони" са неудобни за носене, какво остава за повече. В смисъл, подобно устройство не може да замени телефона, ако ще и пет слота за SIM карти да има.

Хората са измислили чантички. Има всякакви модели. Ти да не си мъкнеш всичките неща по джобовете портмоне, телефон, ключове... ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И от мен един коментар, без да обиждам който и да било.

Ето  7 инча Х 2,54 см  =17,78 см диагонал. Върви си притежателят му по улицата и си говори спокойно. Винаги съм казвал, че в този форум има невероятно "остроумни" въпроси от гении!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...  ...Хората са измислили чантички. Има всякакви модели. Ти да не си мъкнеш всичките неща по джобовете портмоне, телефон, ключове... ?!

Ами да... Само за парите нямам място в джобовете и си ги нося в куфарче...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LZ4JW, имам 7-инчов таблет, и съм провеждал разговори от него. Да имаш нещо против?... Има си високоговорител, микрофонът е достатъчно чувствителен. Като не искам да ме гледат странно другите (не че ми пука особено), ще си взема хендсфри. 

И спокойно се събира в задния джоб на дънките ми, в яке, раница, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LZ4JW, имам 7-инчов таблет, и съм провеждал разговори от него. Да имаш нещо против?... Има си високоговорител, микрофонът е достатъчно чувствителен. Като не искам да ме гледат странно другите (не че ми пука особено), ще си взема хендсфри. 

Ами щом ти е удобно, мен някак ми е "кофти" да премятам такова нещо за браузване, камо ли за разговори...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Съгласен съм с теб. Една препоръка. Замени 7 инчовият с 10 инчов и си преправи джоба на дънките. С него също можеш да провеждаш разговори. За какво ми отговаряш на мен, когато не те питам. Аз съм написал: " И от мен един коментар, без да обиждам който и да било."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом ти е удобно, мен някак ми е "кофти" да премятам такова нещо за браузване, камо ли за разговори...

Въпрос на лични предпочитания.

На мен пък ми е гадно да си напрягам очите да браузвам в нета на 4" дисплей на GSM.

За какво ми отговаряш на мен, когато не те питам. Аз съм написал: " И от мен един коментар, без да обиждам който и да било."

Защото вече си се изчерпал в този форум, ама не го усещаш. Постовете ти не помагат на никого, само търсиш да се караш и заяждаш с другите.

Можеш да ми казваш какво да си купя като ти поискам мнението. Ама  - за какво ли ми е?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е гадно да си напрягам очите да браузвам в нета на 4" дисплей на GSM.

Тук се отваря нова тема на разговор - или иначе казано телефона за разговори ли е, или за цъкане из нета ? Таблета за браузване ли е или пък за разговори ? etc... :)

Технологиите до такава степен развиха нещата, че да е трудно да преценим вече кое за какво е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и лично за мен приоритети са така.

1. Смартфон.

2. Лаптоп в къщи или ако се наложи на път.

3. Таблет ама таблета вече е глезотия и не е необходимост. Ако имаш в излишек си го купи след първите две които са задължителни.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да... Само за парите нямам място в джобовете и си ги нося в куфарче...

Да беше изчакал да измислиш нещо по-остроумно. Сам се затапваш. Имаш против чантичките и си носиш нещата по джобовете, но иначе мъкнеш куфар с пари.

Да беше написал само "Ами да..."

Не се заяждам. Просто изказвам мнението си по въпроса. Няма как човек който има нужда да браузва в интернет по работа или защото е пристрастен да се примири с 5 инча и да не си вземе таблет.

Според мен и лично за мен приоритети са така.

1. Смартфон.

2. Лаптоп в къщи или ако се наложи на път.

3. Таблет ама таблета вече е глезотия и не е необходимост. Ако имаш в излишек си го купи след първите две които са задължителни.

1 Обикновен телефон

2 Настолен компютър

3. Лаптоп ( Ако с него изкарваш пари или това ти е работата в движение )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защото вече си се изчерпал в този форум, ама не го усещаш. Постовете ти не помагат на никого, само търсиш да се караш и заяждаш с другите.

Можеш да ми казваш какво да си купя като ти поискам мнението. Ама  - за какво ли ми е?...

Напротив. Много добре усещам всичко и най вече , колко ти си глупав хлапак.Не се напрягай да обясняваш неща, които не ги разбираш.Едно време беше глупав пъпеш, смени си ника с този, но си остана същият . Да си видял в тази тема да се заяждам и то с теб?Не те зная какъв "бой" си ама си голям смотаняк. Да ме извинят колегите, защото отговорът ми не е свързан с темата.Ако нещо не приемаш има си начин да го прескочиш евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към постващия на темата. Къде избяга, бе момче.? Колегите те питат, какъв е таблета това онова, ти изобщо не се мяркаш в темата си.!??  Подкрепям колегите, че не е много приятно да провеждаш разговор, на 7 инч. таблет. Даже преди малко ми се обадиха, по (viber) имах чуството, че държа до охото си бая голям смартфон. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло темата е повече от безмислена. Как може да питаш някой дали за теб си заслужава нещо- каквото и да било? Даже още по-зле да питаш дали си заслужава приятелката ти да го направи... Собствено мнение нямате ли бе хора? Ясно ми е, че сте средно статистически консуматори, конформисти ама чак пък до там ли стигнахте, да не можете да решите за най-елементарното нещо - дали ви трябва или не.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,......да не можете да решите за най-елементарното нещо....

:offtopic_s: То ще почнат да питат, дали и как да правят деца по форумите....

Иначе по темата, май само аз използвам вече телефона за говорене....Баси, хич не се виждам да сложа тоз китюк на ухото си или да го мъкна в чанта и още една с акумулатор.....Един път барнах таблет и повече не ща и да го видя.....Има си лаптопи, има си фотоапарати, има си и телефони, ама всичко накуп си е жива простотия....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и за мен тия таблети са си пълна глупост,но това си е мое мнение и не искам да засегна никого с него.То новия ми телефон ми се вижда голям,та кво остава за таблет----да имам мааалко опит с такова чудо е...не ме кефи...Но...за всеки влак си има пътници и всеки да си ползва каквото му харесва :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо до всички които нападате... Попитах дали си заслужава да се продаде телефона и да се замени с таблет, не съм много запознат с таблетите, за това попитах вашето мнение сравнение със смартфон и какви са вашите мнения по темата. Таблета няма да е за разговори, а предимно за браузване, чат и подобни. Второ... не съм длъжен да стоя нон стоп и да следя темата, все пак имам и личен живот и ангажименти, че да отговарям на всичко на секундата. Отговарям при първа възможност. Това  е форум, а не чат. Не мисля, че се бавя толкова с отговорите, при положение, че съм пуснал темата още следобяд. Таблет все още не е избран, ако някой изяви желание, може да предложи нещо до 200-250 лв. 

Редактирано от *Пламен* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus MeMo Pad HD 7 , но е малко над бюджета. Но много по-добър.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.