Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Hibernate

Всичко за Grand Theft Auto V

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Grand Theft Auto V - новото заглавие от поредицата на Rockstar. Излезе официално на 17 септември за PS3 и Xbox360. За компютър все още няма информация дали ще излиза(макар, че според мен ще излезе някъде през пролетта). Само за ден играта е продала над 800млн копия. Бюджетът й е за 260 милиона(най-големият бюджет за игра до сега) и отделно 100 милиона за реклами. Лични мнения за играта:

- Огромен, отворен и атрактивен свят.

- Невероятна графика.

- Наличие на животински свят.

- Голямо разнообразие от мисии и странични действия.

- 3-ма различни герои. Всеки от тях си има различна история и през времето когато не сме активни с някой от двамата, те си водят своя личен живот.

- Управлението на колите е значително подобрено, озвучението им е сменено с доста по-реално. 

- Наличие на тунинг за колите - лично аз не можах да разгледам всички, тъй като са страшно много модификациите, ето няколко примера: чип тунинг различни нива, ъпгрейд на двигателя, смяна на окачване, спирачки, гуми, турбиниране, смяна на боя, на пушек на гуми и много др.

- Купуване на имоти и акции.

- Татуиране, купуване на дрехи и аксесоари.

- Бар с умения(подобен на този в Сан Андреас).

- Реалистично държание на хората и живите същества.

- Всеки от героите има различни интереси и води различен начин на живот  - кой пуши, кой пие, кой по жени ходи и т.н.

- Много динамични и интересни мисии, на някои може сам да избираш подхода за действие.

Има още редица неща, които могат да се изкажат, но едно че ще ви разваля кефа, друго на ръка, че и аз много не съм видял :) Нека всеки да сподели мнението за играта си тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ли вече направена тема за играта? Иначе аз ще чакам за PC, само да се мерне я pre-order-вам веднага, ако има Limited Editon пакет още по добре.

Въобще няма да купувам смотана конзола, когато излезе за PC - тогава. Видяхте ли каква жестока разлика в качеството има между видео клиповете и скрииновете направени през компютър и тези направени директно от конзолата. Четох в сайта на Рокстар, че ползвателите на PS3 имали лаг и реват за пач. От друга страна нищо не се говори дали ще пуснат играта за новото поколение конзоли. А пък те няма да бъдат обратно съвместими със игрите за 360 и PS3 до колкото разбрах. Иначе като цяло предлага доста живописност и този път са сложили епично количество пародия и сарказъм спрямо предишните игри от поредицата. Също коментари които четох от конзолистите, че са развалили реализма в шофирането спрямо четворката, било по аркадно и колите се чупели по трудно, но дали всичко това е вярно те първа трябва да се потвърждава. Играта като цяло супер много ще си заслужава, но една от най големите бонуси според мен е именно GTA Online, точно това "би следвало" да избие рибата и да накара играчите да играят играта не само заради сюжета, модовете, но за един изцяло нов готин sandbox режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо със Сейнтс Роу, просто нямат база за сравнение двете игри. Това за начало. Второ действително има лаг, поне на PS3 конзолите и то на определени места, но не е фатално. Графиката си е страхотна, друг е въпросът, че по-големи текстури не може да поеме този хардуер, все пак да не забравяме, че са 6 години вече това поколение, което си е чисто постижение. С едни по-детайлни текстури нещата ще заспят. Управлението на колите е далеч по-добро, но е естествено, че ще е аркадно, все пак не играем симулатор. Аз не мога да разбера защо трябва да се хейтва нещо, още преди да е видяно работещо на платформа(не на клипове в ютюб).

ПС: Развалили са били управлението спрямо 4-ката, че то в четворката управлението си беше като цяло развалено, мен ако питате....

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че управлението на 4 е лошо, даже за мен лично е впечатляващо реалистично (както и damage-а), просто иска малко време да му свикнеш и научиш. Например когато правят чисти портове от конзоли управлението е кошмарно на PC защото нямаш ръчката като на джойстика а бутон който е или включен или не. В този ред на мисли Мафия 1 която бе направена специално за PC имаше уникално добро управление защото колелата не завиват от раз във спокойно към крайно завъртяно положение а става плавно. Когато играеш една игра със джойстик имаш шанса да направиш точно това със ръчката, да е плавно, точно толкова колкото искаш.

Когато играеш GTA Vice City на конзола завиваш и ходиш със героя плавно със джойстика, буташ ръчката напред и той ходи, буташ още повече и той тича, при клавиатурата той или е спрял или тича. Точно това се промени във GTA 4, създадоха играта повече keyboard friendly, колите завиват като във Mafia 1 и героя се движи близко до начина по който би се движил със джойстик. Тъй че управлението на колите във GTA4 определено е добро, ще видим дали ще постигнат достатъчно добър ефект при PC версията на 5-цата.

Иначе и според мен неоправдани и недоказани сравнения между GTA и SR серията са малко неуместни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, на мен лично не ми хареса управлението на 4, нямаш никакъв контрол над колата, докато това в новата е изчистено, може да изгубиш контрол над колата, но може и да я овладееш. Иначе е естествено, че ще има разлики между клавиатура и джойстик, все пак едното има датчици за натиск на бутона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Между другото от официалния сайт бяха сложили книжка гид която може да се изтегли от тук. (Скоро ще е достъпно за Android).

Та във тази книжка пише че след като направиш някакво подобрение по колата, тя става твоя и дори ако случайно бъде унищожена, ще бъде върната в гаража ти,

също пише, че ако я за*беш някъде по пътя или ти бъде открадната ще бъде репатрирана и трябва да дадеш 250 парични единици за да ти я върнат пак в гаража.

Hibernate, моля те, би ли обяснил по подробно за това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е, интересното е, че тук се запазват колите, а не изчезват. И да, наистина ги вдигат и после трябва да се плати глоба, за да се вземе от мястото, обозначено на картата. Но също така и ги крадат, не само ги вдигат. И е логично да се запазват колите, само един ъпгрейд струва около 16 хилки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ами ако оставиш колата някъде правилно паркирана и не се случи да я откраднат, пак ли ще я репатрират или ще си я намериш на същото място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там си стои колата, докато не си я вземеш. Но все пак ми е изчезвала един - два пъти, тук идва реда да се отбележи, че наистина се крадат. Пример: Оставих една кола на един паркинг. Няколко часа по-късно игране и след смяна на поне 5-6 коли случайно попаднах на същия паркинг и колата наистина си стоеше там.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми колко се интересувате от събитията във форума и използването на търсачката. Играта още не съм имал шанс да я играя, но IGN 10/10 вече ме убеди, че е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Saints Row 3 .........

На първо четене - пълни глупости. Обаче.. на второ четене : Ако разгледаме идеологията около "Saints Row: The Third" и "Saints Row IV", реално втората трябваше да излезе като DLC за "The Third". Решиха да я разширят, добавиха още нови неща от към иронична гледна точка, но механиката и геймплея си останаха същите. Да, суперсилите, но те реално бяха част още от "The Third". Обаче 'на края на деня' "Saints Row IV" е супер невероятна игра, може би любимата им от цялата серия и въпреки, че копира от много други заглавия и като цяло има лека криза с идентичността - все пак това е Saints Row и един вид там всичко е позволено. Обаче какво се получава с операцията "GTA IV" => "GTA V" ? Реално аз нито съм я играл, нито съм планувал да я играя в близките месеци, така че преценката ми ще е малко слаба. Но причината да съм толкова незаинтересован и да гледам повече с нетърпение към заглавия като "Watch_Dogs", отколкото към GTA се корени в едно число - V. Или с други думи, играта е част от дългогодишна история и предишни заглавия, и от това човек си задава въпроса - какво ново ще бъде поставено на масата? Лично моя милост до сега е гледал два клипа тип "Let's Play" и двата общо около 2 часа. За това време не видях абсолютно нищо ново. GTA IV с модове може да изглежда по-различна и разчупена. Да, картата е огромна. Да, графиката е по-добра. Да, има подобрения и в геймплея. Но какво е различното? Какво е нещото, което тотално отличава GTA V от предшествениците и и заради което гордо може да наградим заглавието с медал за оригиналност и да го наречем идентично? Ей това е моят въпрос към всички настоящи и бъдещи фенове с идеята поне да имаме някакво сравнение в тази тема, вместо да гледаме на GTA V като тоталния бум, напълно забравили за GTA IV и GTA: Episodes from Liberty City. П.П. Едно интересно ревю :
Редактирано от An0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път виждам в игра, че може да се прави погребение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм хепи от факта, че управлението на колите този път е по-аркадно, в 4-ката изобщо не ми харесваше, така и не можах да свикна в GTA да управлявам кола толкова трудно. Друго си е да вземеш колата и да си джиткаш както ти падне. При мен на x360 няма и следа от лаг или какъвто и да е проблем, играта лети. Т'ва е, че още не мога да й обърна внимание 'щото имам друго заглавие за превъртане в момента. Но когато я започна както трябва, ще напиша по-обстойно лично мнение за играта. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че темата е за GTA V, а клипът не е точно за нея, но .. реално е създаден покрай негативизма около ревюто на GameSpot именно за това заглавие и има много фундаментални моменти в него :

* EDIT 28.09.2013 А днес няма как да не добавя това :
* EDIT 03.10.2013

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите със Онлайн версията много напомнят проблемите със TDU2. Може би щеше да е добра идея да поканят разработчиците от Eden Games да помогнат малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно Rockstar North ако позволят на малки риби като Eden Games да ги учат и това всичко бъде прието от Rockstar Games - това ще е по голяма сензация и от самото излизане на GTA V О.о Да не говорим, че Eden май имаха френски корени. Това е все едно да поканят бат' Бойко да помага на Обама .. Иначе не е като да не се е очаквало. С Diablo III в началото имаше същата анархия. Оправиха се нещата. То като цяло бързаното в тази индустрия до нищо хубаво не води. Разработчиците бързат заради срокове - ок. Ама разни такива като нас (крайни потребители) какво бързат толкова.. Не е като да не доживеем и GTA VI, iPhone XVII, Assassin's Creed 23 и прочие. След време и цените падат, поддръжката е по-добра и като цяло всичко е по-стабилно. Може би просто липсва само аромата на супер топло от фурната..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека някой ако играе онлайн на ексбокс да пише gt ,може да фармим заедно. Играта е супер с малко проблеми но всичко с времето ще се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога се очаква да излезе за PC?

До сега грубо казано се е забавяло със 7-8 месеца след конзолите.

По тази логика ще излезне около Юни и тамън ще хванат децата

във ваканция. Дали са си срок максимум една година забавяне,

но се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак няма официално потвърждение, че ще бъде портната за компютър, така че има и вероятност въобще да не излезе за компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак няма официално потвърждение, че ще бъде портната за компютър, така че има и вероятност въобще да не излезе за компютри.

И защо смяташ, че ще изгубят печалбите от PC версията? Не е рентабилно.

А потвърждение има, за тези които са наблюдателни. Ще дам жокерчета:

1. Преди няколко месеца отвориха работни места за разработчици на най-големите им заглавия които ще излизат за PC.

2. Във IMDB страницата на играта има въпрос и отговор за PC версията който си седи там от доста време "от 6 месеца до 1 година".

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meanwhile in Florida : His mom took his GTA V .. Иначе се сещам за една идея на GameSpot. Те наричат това чакане "The Waiting Game" и главната концепция е как да оползотворим позитивно това време като се доближим до историята на играта и самото чувство, което получаваме, когато я играем, дори и да не ни е достъпна в момента. Не знам дали нещо се разбира, но това е клипа точно за GTA V :

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност никъде нищо не съм казвал относно печалба или загуба за портване на играта за компютър. Просто споменах, че никъде официално няма потвърждение, понеже се повдигна на въпрос с много сигурни отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.