Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Grand Theft Auto V

Hibernate

Препоръчан отговор

• Отговори 234
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Обаче тези бенчмаркове не са истински май.Накрая пише ,,С 1 апреля! trollface.gif''

Не остана много.На 7 април тези който са направили pre-order на играта ще могат да направят pre-load.

Редактирано от AngelWithAShotgun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче тези бенчмаркове не са истински май.Накрая пише ,,С 1 апреля! trollface.gif''

Не остана много.На 7 април тези който са направили pre-order на играта ще могат да направят pre-load.

Как така pre-load? Имам я в стиийм от 17 януари, моля те обясни по-подробно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така pre-load? Имам я в стиийм от 17 януари, моля те обясни по-подробно.

Ще можеш да свалиш играта предварително и когато излезне на 14-ти април да започнеш да играеш веднага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта вече излезна, има я в steam.

Къде ви е играта бе? Нали уж щеше да е налична в 2 часа посред нощ? Май нещо закъсняват. 120 лева на Steam? Никога. Преди това трябва да си купя FC4  без пари и чак тогава GTA5  също без пари, та ако ще и след две години да е.  С тая си политика и стотинка няма да вземат вече от мен. Било каквото било, ама те се осраха с цените. 

2015-04-14_170432.jpg

300 000 балъци, хаха. Припозналите се да не скачат, бъзикам се :P

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

120 лева и аз като я видях в steam ми падна шапката.Дърпам я уж в някакъв торент 60 GB пък да видим дали не е 60GB malware :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

120 лева и аз като я видях в steam ми падна шапката.Дърпам я уж в някакъв торент 60 GB пък да видим дали не е 60GB malware :D

Играта все още няма крак.В момента се работи върху него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта все още няма крак.В момента се работи върху него.

А поне самата игра няма ли откъде да се дръпне в малко по-приемлив размер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти и да го дръпнеш приемлив тоя размер, после ще ти трябва приемливо време да го разархивираш  и инсталираш ;)

Аз не мисля да я дърпам откъдето и да било. Все пак от хардуерно любопитство ще го направя след време, но нека други се налапат с копачи и сеячи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти и да го дръпнеш приемлив тоя размер, после ще ти трябва приемливо време да го разархивираш  и инсталираш ;)

Аз не мисля да я дърпам откъдето и да било. Все пак от хардуерно любопитство ще го направя след време, но нека други се налапат с копачи и сеячи. 

Само на мене ли ми е през патката за вируси,копачи,гадини и каквото и да е било.Вместо да се притеснявам за OС си тегля,инсталирвам,деинсталирвам какво ли не било то кракнато,пачнато и т.н. , ако се скапе windowsa след преисталация за 15 минути и още програми и драйвъри за 15 минути да ги оправя и нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само на мене ли ми е през патката за вируси,копачи,гадини и каквото и да е било.Вместо да се притеснявам за OС си тегля,инсталирвам,деинсталирвам какво ли не било то кракнато,пачнато и т.н. , ако се скапе windowsa след преисталация за 15 минути и още програми и драйвъри за 15 минути да ги оправя и нямам проблеми.

Ами аз имам на харда над 100 инсталирани игри. Вярно, със STEAM  е лесно, но я си представи, че всичките бяха пиратски. Това означава две седмици губене за нови инсталации. да не говорим, че тия работи стават все по празниците и човек вместо да седне да поджитка малко, се занимава два дена с чистене на вируси и три дена спреинсталации. Щото тя белята не идва сама. Колкото пъти съм омацвал Windows  досега, все е било в петък следобяд, най-късно в събота сутринта или в първия ден от празниците. И сега стана така по празниците, макар че проблемът ми бе тъп, с един фърмуеър и нямащ нищо общо с вируси. Все пак загубих два дена в опити и три дена в притеснение. И като погледнах какво съм играл, се оказа че два дни от четирите нищо. А се бях наточил за малко игра  :)  Пиратски игри престанах отдавна да тегля или поне не и в първия ден след излизането на играта. Коефициент не гоня, щото не искам да си скапвам харда за нула време с тия големи игри, филми и каквото се сетиш. Едно време беше добре. Теглиш 2-3 GB  максимум, губиш максимум 2-3 дена и харда си пее. Ама сега като изтеглиш два пъти по 60 GB, ето ти 120 GB. Е тоя хард да не е от желязо( знам ли, може пък и да е).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това е бизнес стратегия на Rockstar Games за да може да изкарат повече пари. Играта можеше да излезе още от Януари, но явно не им стига над 1 милиард печалба, искат още, още, затова все ни казваха, че работят по ПЦ версията, ама според мен тя си беше отдавна готова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това е бизнес стратегия на Rockstar Games за да може да изкарат повече пари. Играта можеше да излезе още от Януари, но явно не им стига над 1 милиард печалба, искат още, още, затова все ни казваха, че работят по ПЦ версията, ама според мен тя си беше отдавна готова.

Ами то винаги има готови версии на игри. Например аз от 2 години играя бета версия на RACE Room Racing Experience,  а още е на версия 0.3  ако не се лъжа. За 2 години съм налял 150 лева и играта в началото няма нищо общо с играта сега. Та GTA 5  може да е била готова в някакъв вариант, който постоянно ще се променя. Пример - GTA 4. Кога чак престана да сече с по-слаби процесори, някой сеща ли се? Та тая игра сигурно ще има още 10 пача за два месеца. Представи си сега, че я бяха пуснали януари. Не 10, а 50 версии щяха да са налични. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде ви е играта бе? Нали уж щеше да е налична в 2 часа посред нощ? Май нещо закъсняват. 120 лева на Steam? Никога. Преди това трябва да си купя FC4  без пари и чак тогава GTA5  също без пари, та ако ще и след две години да е.  С тая си политика и стотинка няма да вземат вече от мен. Било каквото било, ама те се осраха с цените. 

2015-04-14_170432.jpg

300 000 балъци, хаха. Припозналите се да не скачат, бъзикам се :P

Е, на мен във 2 започна да се unpack-ва и в 2:40 беше готова за игра. Добавяйте ме в рокстар да цъкаме - LPYT420

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления от графиката и вървежа. Няма голям напредък спрямо GTA 4,  дори бих казал, че GTA 4 се представя по-добре дори с по-слаб хардуер.  Ако изключа новите ефекти и по-добрата картина, положението е същото - на места временен дроп, недобра оптимизация за процесора ми или по-точно, кадрите доста падат отново при голяма дистанция на видимост. Същата работа като при GTA 4. Тук вече се намесват и новите ефекти, като например сенките с висока резолюция. Веднага качват натоварването на видеокартата с 20-25%, а това означава, че по-добре без тях. Общо взето човек трябва да си играе доста с настройките за да избегне дропа. Доста от проблемите обаче биха изчезнали с клокната GTX980  и клокнат i7 4790K. Или още по-добре две карти в SLI, макар че там не съм сигурен доколко ще има и няма да има микронасичания.  Предположението, че производителите дори ползвайки DX12  в бъдеще ще направят игрите на максимума на възможностите на хардуера са основателни, гледайки последните нови игри. Дори някой да им разреши да разтоварят процесора, те пак си знаят своето и настройват игрите за най-бързия хардуер. На тая не и трябва DX12,  защото реално процесора си работи много добре многонишково. Проблемът е, че трябва да бъде и много бърз. Все пак при едни по-нормални и рестриктивни настройки на графиката, играта няма проблеми с 60-те минимални fps, които са доста над 60. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са се справили по-добре от IV. Наистина има дропове, при мен са до 40-45, в някакви много лоши случаи до 30, това с намалени глезотии като MSAA и Post Processing. Надявам се при нови пачове и дравйъри да стане по-добре. Иначе е жестоко изпипана с невероятна грижа към детайла. Особено колите са достойни за NFS според мен. Например яхнал supercar, през тунела се чува ехото от рева на колата - е спрях и форсирах за кеф :D

ЕДИТ: Току-що пуснаха пач! Хм...

Първи впечатления от графиката и вървежа. Няма голям напредък спрямо GTA 4,  дори бих казал, че GTA 4 се представя по-добре дори с по-слаб хардуер.  Ако изключа новите ефекти и по-добрата картина, положението е същото - на места временен дроп, недобра оптимизация за процесора ми или по-точно, кадрите доста падат отново при голяма дистанция на видимост. Същата работа като при GTA 4. Тук вече се намесват и новите ефекти, като например сенките с висока резолюция. Веднага качват натоварването на видеокартата с 20-25%, а това означава, че по-добре без тях. Общо взето човек трябва да си играе доста с настройките за да избегне дропа. Доста от проблемите обаче биха изчезнали с клокната GTX980  и клокнат i7 4790K. Или още по-добре две карти в SLI, макар че там не съм сигурен доколко ще има и няма да има микронасичания.  Предположението, че производителите дори ползвайки DX12  в бъдеще ще направят игрите на максимума на възможностите на хардуера са основателни, гледайки последните нови игри. Дори някой да им разреши да разтоварят процесора, те пак си знаят своето и настройват игрите за най-бързия хардуер. На тая не и трябва DX12,  защото реално процесора си работи много добре многонишково. Проблемът е, че трябва да бъде и много бърз. Все пак при едни по-нормални и рестриктивни настройки на графиката, играта няма проблеми с 60-те минимални fps, които са доста над 60. 

Редактирано от vboykov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, играта е много хубава. Искам да попитам каква е идеята да се сменят играчите с които играеш или по-точно веднага ли трябва да играя с новия герой след като ми даде, или да си развивам Франклин? 

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са се справили по-добре от IV. Наистина има дропове, при мен са до 40-45, в някакви много лоши случаи до 30, това с намалени глезотии като MSAA и Post Processing. Надявам се при нови пачове и дравйъри да стане по-добре. Иначе е жестоко изпипана с невероятна грижа към детайла. Особено колите са достойни за NFS според мен. Например яхнал supercar, през тунела се чува ехото от рева на колата - е спрях и форсирах за кеф :D

ЕДИТ: Току-що пуснаха пач! Хм...

Не съм съгласен. GTA 4  си върви добре със сносен хардуер. По-точно при притежаването на много добър процесор спрямо видеокартата. При GTA 5  обаче комбинацията с процесор като моя - Xeon E3-1230V2, GTX970 и 8 GB RAM  е леко проблемна при почти максимални настройки и проблемна при максимални. В случая висококачествените сенки почват да заемат много от времето на видеокартата, но не те са проблема, защото дропът не е от видеокартата и не е от видеопаметта, защото говоря за дроп дори при около 3 GB заета видеопамет. чисто и просто играта отново си иска много по-добър процесор и добра видеокарта за включване на някои ефекти, като повече антиалайзинг и сенки с висока резолюция. Защото определено и трябва антиалайзинг на тая игра. Доста е назъбена дори с FXAA, 2xMSAA и MFAA. Едва при 8xMSAA и TXAA  назъбването изчезва изцяло, но тогава и кадрите падат до 30, без да претендирам за точност. При 2560х1440 играта почти се играе добре, но с изключени АА и намалено качество на сенките. Естествено не говоря за процесора, който отговаря за други опции, като далечината на видимост, както и при предната GTA 4. Нещата са разделени. Затова и сега, както при GTA 4  казвам, че играта иска не само добър осемнишков процесор на по-висока честота, но и добра видеокарта от рода на клокната GTX980. 970 дори и клокната, не може да се справи с всички включени опции за картината. Чисто и просто играта дава заявка за още по-бърз хардуер, който излиза тая година. Не знам как е при АМД, нека други кажат, но с моя хардуер е така засега. Остава да прочета и какво ще кажат по-запознатите от мен и по-точно каква рецензия ще пуснат от NVIDIA,  ако изобщо пуснат, както за Dying Light. Там много подробно обясниха коя опция за какво отговаря и дали си заслужава да се държи на макс дадена опция, к акто и с какво може да се примирим, което затормозява играта, но пък не предоставя достатъчно за качеството на картината. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, играта е много хубава. Искам да попитам каква е идеята да се сменят играчите с които играеш или по-точно веднага ли трябва да играя с новия герой след като ми даде, или да си развивам Франклин? 

Благодаря.

Аз само не разбирам как казваш, че играта е хубава, а не знаеш за какво трябва да сменяш героя. Ами аз точно заради смяната на героите леко се поотдръпнах от играта. Да не говорим, че от първо лице е леко лайняна. Тръгваш да се прицелваш, а няма нито мерник, нито нищо. Само леко повдигаш оръжието и уж се целиш. Управлението на автомобилите е ужасно. Направо невъзможно. Не съм бутал опциите и може би има и такива за настройки на управлението, но при стандартните е ужас. Автомобилите може и да ти изглеждат добре, но сравнени с последните рейсъри, излезли последните 1-2 години, са си рисунки. Лицата на хората също не са кой знае какво и по-скоро са за игра отпреди 2-3 години, отколкото за толкова хардуерно взискателна игра. Да кажем, че природата се ядва, както и дупките по пътищата. опитали са се и малко светлина да вкарат, но според мен  не стига за да имам отлични впечатления от картината. Dying Light  изглежда доста по-добре, макар че и тя има доста трески за дялане, особено с изгледите в далечината. 

А що се отнася до самия геймплей, не обичам да карам, да блъскам хора и велосипедисти, да обирам банки и да крада коли. Когато за първи път преди повече от 10 години ми попадна GTA,  бях също отвратен. 

Пуснаха нов пач, там пише че поправиха CPU с вдигането на необичайни проценти и проблема с кадрите по време на шофиране.

Кога са го пуснали тоя пач? Аз снощи изтеглих някакъв пач и съм с него. Всичките ми писания са точно с новия, а не с първата версия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че играта няма кои знае каква графика спрямо gta iv.

Но пък е много детаилно направена и като цяло хората са няколко пъти по-интелигентни от всички gta до сега.

Освен това управлението на колите колкото и да има недоволни не можем да отречем факта, че само gta san andreas имаше добър контрол с колите, а в новата игра като, че ли подобриха контрола над колите и геймплея като цяло. Всички знаем, че gta iv, беше провал в много неща, но в новата игра от rockstar, явно решиха, че дойде времето да напрвят нещо по-съвременно и читаво.

Аз имам gtx 660 (не е клокната) и искам да споделя, че с тази видео карта нямам почти никакви проблеми.

Всичко ми е на high и някои опции на very high.

С тези настроики играта върви много плавно, но все пак доста товари хардуера.

След 1 час игра температурата и достига макс. 60° и не повече. Като памет моята заема около 1.5 гб от 2 гб.

TDP е на 80 TDP.

Заетата RAM само за играта е между 2.5 гб и 3.2 гб от 8 гб.

Процесора показва различно натоварване като в началото е на около 80% натоварване на ядрата, след минута игра спада към 40-50 % натоварване, а след още няколко минути постоянно държи 60-80 % натоварване.

Всички тези показатели са след като играх над 1 час време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта почва да изглежда добре единствено при максимални настройки с включени сенки с висока резолюция. Без тях като че ли обема изчезва, с такова впечатление останах като се вгледах. Без антиалайзинг играта също изглежда гадно на 1920х1080 при мен. Дори с FXAA  нещата много не се оправят, макар ръбовете да се заглаждат. За сметка на това има все още бели линии в граничните области. Единствено включена 2хMSAA + TXAA  оправя донякъде нещата, а още по-добре 4хMSAA + TXAA + FXAA. Другият вариант е 2560x1440 с FXAA, но тогава кадрите са долу горе същите. Има един вариант с 50 fps + адаптивна вертикална синхронизация. Тогава може да се пуснат сенките с високо качество, но антиалайзинга пак е проблем. Изобщо, тук  клокната GTX970  е съвсем малко по-слаба от необходимото. Не говоря за процесора, защото той си е слаб за максимални настройки. След малко ще пусна и клипчета с натоварванията и игра с настройките, за да видите кое как реагира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта си товари и то стабилно.Но за сметка на това работи сносно и на слаби машини.Лично играя с 2хMSAA + TXAA с настройки комбинирани High и Very High и държи около 60 с дропвания до към 40-45.Досега гледам само негативни коментари вадите за графиката сякаш.На максимална графика е прекрасна ама тябват поне 2видеокарти.Всички опции от Advanced Graphics на играта направо убиват фпс-а,но качват качеството усезаемо.Всеки очаква перфектна графика с невероятен draw distance и детайли до където може да му стигне окото и да може да я играе на макс .Не е като да има изобилие от игри с отворен свят който да са по-красиви и да не товарят системата.
Пък за GTA IV не съм съгласен,защото дори с най-ниски настройки ми сече и дропва фреймове.Единствено с модове се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво оптимизиране на играта ще препоръчате?
Играя я на лаптоп (1366x768 резолюция) с тази конфигурация:
Core i7-3612 - 2.1 ghz
AMD Radeon HD8750M 2GB
8GB ram 1600 mhz
Машината не е много добра (особено видеокартата), но се изненадах, че едва държи 20 fps на Normal, при положение, че GTA IV и Skyrim ми вървят с 35-40 fps на комбинация от средни и високи настройки без AA.
Възможно ли е да е от DX11?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване