Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Grand Theft Auto V

Hibernate

Препоръчан отговор

Пробваи с DX 10.1 и си играй с настройките.Има някои които не оказват почити никаква разлика в fps но променят качеството(water quality) например.И гледай от advanced graphics всичко да е спряно.Също така слайдерите за гъстота и разнообразие на населението може да ти свалят доста fps-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 234
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Пичове имам един въпрос.. Дали ще успея да подкарам (няма значение как дали с лаг или без лаг ;д дали на 800х600) на този компютър:

AMD Radeon HD 4800 Series 512mb 256bits

Intel Core Quad CPU Q8200 2,33Ghz

Ram 4gb

Знам..четох изискванията в стиима, но искам да чуя от вас дали ще стане по някакъв начин или не..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам , играта дали ще върви на GTX 960 ? понеже в средата на идната седмица ще ми дойде компютъра , в момента гледам на един приятел на р9 280 му заема 2340 ще ви излъжа точно ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам , играта дали ще върви на GTX 960 ? понеже в средата на идната седмица ще ми дойде компютъра , в момента гледам на един приятел на р9 280 му заема 2340 ще ви излъжа точно ...

На мен на r7-цата ми върви на high,камо ли на gtx 960.И не говоря просто за вървене,ами поне 50 fps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми показва,че заема 2,6гб и  играя с между 60-80fps през повечето време.Никакъв проблем няма да имаш.

С Ram със сигурност няма да имам, но въпросът е, че играта изисква 1гб рам за минимални изисквания.. дали ще успея изобщо да я подкарам поне на 512мб с 256 бита?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми , реших да ви пиша понеже 960-тката е с 2gb пък на фр-то му заема малко над 2гб ...

Моята е с 1024 и ми заема 1345 :D :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Ram със сигурност няма да имам, но въпросът е, че играта изисква 1гб рам за минимални изисквания.. дали ще успея изобщо да я подкарам поне на 512мб с 256 бита?

Има в нета клипчета хора я играят с 512мб видео ама доста си сече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така. Доста зор да направя клипове и да кача, но след няколко неуспешни опита, най-сетне успях да кача клиповете. Първо един клип, където целта ми бе да покажа как реагира играта на някои настройки  и то главно свързани със заглаждането на картината и донякъде с нейното качество. Имах намерение да покажа и какво е положението при различни настройки на графиката, но един бъг ми попречи да сменям настройките в движение. Затова се отказах от тоя вариант, като минах само на варианта с опции, които не правят проблеми при мен. Пуснал съм MSI Afterburner  да следи натоварванията на процесор, видео, RAM.  Първо, как е положението при 1920х1080. По време на клипа сменях разни настройки. FRAPS  и MSI Afterburner  са пуснати така, че може да се следи fps. Най-отгоре вляво се вижда натоварването на ядрото на видеокартата. Когато то почне да играе под 95%, вече имаме ограничение от процесора. Това се случва при поставяне опцията за далечина на видимост над 0%, но зависи и колко ще е натоварена самата видеокарта от неща като антиалайзинг или качество на сенките. Като цяло аз се опитвам да получа 60 fps  или поне 50 с качествена картина, но това на практика е почти невъзможно с клокната GTX970,  без да има някакъв дроп в кадрите. И това е така, дори кадрите да са малко над 60. Причината е в особеностите на вертикалната синхронизация, която за да е стабилна при някои игри, иска поне 65-70  fps  като минимални, а не точно 60 или 62. Пробвах между другото да пусна ВС  на 50 херца и успях донякъде с ниска резолюция на сенките, но почна да ми дразни очите и се отказах. Без вертикална синхронизация лично аз не мога да играя тая игра. Не само че ме дразни, но и съществува сериозен лаг при управление на автомобила, когато кадрите са под 50.  Ето и първия клип:

При втория пуснах играта при 2560х1440  с максимални детайли, като само АА е 2xMSAA + TXAA + FXAA. Ползвам DSR  за тая резолюция, която допълнително подобрява качеството на картината като цяло, а не само на ръбовете, както при ползване на обикновен антиалайзинг, та бил той и 8xMSAA. Тук интересното е, че играта се играе добре, защото процесорът не спъва видеокартата, което кара картината да изглежда по-гладка, въпреки по-малкото кадри.

И накрая за спорта пуснах 4K или 3840х2160. Не очаквах нещо добро, но ми бе интересно какво е положението с видеопаметта. Тук съм изключил антиалайзинга, като съм оставил само FXAA. По принцип той води до спад в кадрите около 2 fps,  а Shadowplay,  с който снимах, също в тоя порядък. Значи е резонно да очаквам +4 fps  при изключен FXAA  и Shadowplay.

И още малко коментари. Лично аз съм разочарован, защото опцията за качествените сенки товари прекалено много видеокартата, а от там трябва да се избира - или липса на АА или липса на качествени сенки. Другия вариант е ползване на DSR  вместо АА и настройка на филтъра според вкуса. DSR  товари по-малко при подобно качество, че и по-добро, защото там имаме цялостна обработка на картината, а не само контактните области.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето видео на което подкарват на 512мб, пък и моя компютър е по-мощен от тоя дето снимат и се надявам поне 20 FPS да ударя..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш това.

А относно РАМ паметта ще кажа едно. Така са направени нещата при GTA 5,  че когато се наложи да ползвате повече видеопамет, тогава кадрите са толкова малко, че едва ли ще ползвате тия настройки. И кадрите ще са малко не заради малкото видеопамет, а заради слабото ядро. Нали не мислите, че GTA 5,  играта, за която NVIDIA  се подготви толкова добре, ще прецака новите им карти с малко памет?

Ето видео на което подкарват на 512мб, пък и моя компютър е по-мощен от тоя дето снимат и се надявам поне 20 FPS да ударя..

На тоя проблемът му е  процесора, а не паметта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам , че ми дойде на ум , мога ли да сложа моя музика като радио , както беше в ГТА 4 , Сан андреас и т.н ? Как става това ?

Четох че може, но лично аз не съм се интересувал как. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм , хареса ми ... отначало - когато ограбвахме банката си вървеше като по масло , но след като свърши тази мисия ,започна да сече.. сега свалям последния драйвар на видеото , който е направен за 5-цата и ще видим как е   :beer:  :champagne1:  :computer2:

ПП : 

bildera_ 

можеш ли да ми дадеш линк , към версия на мси афтербърнера , която използваш?

Редактирано от Сирини (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам , че ми дойде на ум , мога ли да сложа моя музика като радио , както беше в ГТА 4 , Сан андреас и т.н ? Как става това ?

Слагаш музика в C:\Users\"Username"\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music

Малко лични наблюдения.

Докато се ровех из нета намерих интересна статия как скорост на RAM паметта влияела малко на играта.След малко тестове установих,че е така.Тествах при скорост на RAM-та 1333Mhz ,1600Mhz и 1866Mhz и бях доста изненадан.Между 1333 и 1866  Average FPS-а ми се качи с 7~8.

Другото което е AF на играта е доста смотано и е добре ако сте с Nvidia да отворите контролния панел на видеото и от там да форсирате 16x AF към GTA V.

Може да се включи и FXAA от Nvidia панела и да се пусне в играта само FXAA.Картината е на същото ниво,ако не и по-добре от MSAAx2 + TXAA,но така получам повече fps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм , хареса ми ... отначало - когато ограбвахме банката си вървеше като по масло , но след като свърши тази мисия ,започна да сече.. сега свалям последния драйвар на видеото , който е направен за 5-цата и ще видим как е   :beer:  :champagne1:  :computer2:

ПП : 

bildera_

можеш ли да ми дадеш линк , към версия на мси афтербърнера , която използваш?

Ами последната. 

Слагаш музика в C:\Users\"Username"\Documents\Rockstar Games\GTA V\User Music

Малко лични наблюдения.

Докато се ровех из нета намерих интересна статия как скорост на RAM паметта влияела малко на играта.След малко тестове установих,че е така.Тествах при скорост на RAM-та 1333Mhz ,1600Mhz и 1866Mhz и бях доста изненадан.Между 1333 и 1866  Average FPS-а ми се качи с 7~8.

Другото което е AF на играта е доста смотано и е добре ако сте с Nvidia да отворите контролния панел на видеото и от там да форсирате 16x AF към GTA V.

Може да се включи и FXAA от Nvidia панела и да се пусне в играта само FXAA.Картината е на същото ниво,ако не и по-добре от MSAAx2 + TXAA,но така получам повече fps.

Ако се вгледаш в клипа, който дадох по-горе ще видиш, че показах как изглеждат ввсички комбинации с AA. FXAA  е хубава, но заглажда само ръбовете на дървета, сгради, тръби ( в случая на транспаранта). FXAA  не може да се справи с автомобилите в движение и се появяват бели и пулсиращи линии. MSAA + TXAA  въпреки че неподвижните предмети изглеждат по-ръбати, то тая AA  премахва вълничките на FXAA,  както и белите участъци. Още по-добре е да се ползва DSR  на 2560х1440 с FXAA. Това е по-добрият вариант, отколкото да се играе на 1920х1080 с 2хMSAA+TXAA+FXAA. А за АФ е така, но е добре да се сложат и текстурите на very high. Лошото е, че това товари видеокартата. Лично аз всички игри ги играя с AF от драйверите на NVIDIA  + текстури на very high. Това особено си личи, ако играя игри с автомобили. Пътищата стават доста по-релефни. 

А за паметта е така не само при тая игра. С моята GTX970  забелязах това още първия ден като я взех. Бях с 4 GB RAM,  а в някои игри нито процесора се товареше, нито видеокартата. Особено при игрите на Codemasters - DIRT, F1  и така нататък. Веднага си взех още 4 GB RAM, която пуснах в двуканален режим. Имаше голям прираст на кадри при тия игри. Но тук вече се намеси и двуканалния режим. Преди това правих тестове с една плочка RAM  на 1066, 1333 и 1600 MHz. Общо взето се оказа, че прирастът бе много голям от 1066 на 1333 и съвсем малък до 1600 MHz. Преди години тествах Mafia 2,  където също се оказа, че RAM  паметта качваше кадрите толкова, колкото и клокът на процесора E6750. Само че тогава бях с GTX460, която пак идваше бърза за процесора. Влиянието на RAM паметта е забележимо само при бърза видеокарта, когато и процесора работи повече. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic- Яка снимка..  :(

Сега по темата.. Значи ще я подкарам на минимални поне..  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да направя така, че да се пусне само моята музика, като се кача на колата т.е. да ги няма другите радиа? Защото все се налага да скролвам, за да пусна Self radio.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък намерих един много досаден бъг - като се опиташ да стеряш от кола в мисия играта крашва просто.Ако не съм в мисия не прави така.Някой намерил ли е фикс за тоя проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване