Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zlatslav

Въпрос за е-IPS мониторите

Препоръчан отговор

Търсих информация за IPS мониторите и разбирам, че предоставят по-добра картина и т.н. сравненине с другите, но нищо не пише за това че натоварват по малко очите и са по безвредни. Някой, който е по навътре с материала,  може ли да обясни дали е така и защо? Най-вече ме интересуват тези модели за домашна употреба economic-IPS. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам,че и новите GSM-и ги правят с IPS дисплей явно това е бъдещето,тестове гледах в youtube но освен,че се вижда по-добре и вече ъгълът на видимост е разширен друго не поменават.Скоро ще купувам такъв монитор и аз искам да прочета малко повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безвредни монитори няма! :rolleyes: 

От личен опит повече няма да погледна ТN монитор, с моя IPS мога да стоя с часове и после очите не ми са изморени. Преди на TN мониторът ми трябваше през 2-3часа пауза да правя, че иначе погледа направо ми се замъгляваше абе кофти работа(само като си спомня :help wanted4: ). При IPS-са цветовете и картината като цяло е по-мека и истинска и затова очите е възприемат по-лесно. Другото нещо е трептенето и опресняването на картината там очите се морят най-много. Вече IPS мониторите са на доста изгодни цени и не виждам смисъл човек да дава пари за друг различен монитор от такъв с IPS матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправете си заглавието на темата, за да е в съответствие с правилата на форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да питаш. Вземай. Някой би казал Dell,  но на мен и Philips-а  ми харесва, особено за работа. Няма нищо общо с TN  матриците. Най-ужасното нещо, което съществува, са точно мониторите с TN  матрица. По-зле са дори от един добър CRT  монитор. И то доста по-зле, особено при игри.  А и за друго не ги бива. Имали малко време за реакция. Имат, грънци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има правила, които трябва да се спазват при работа с компютър. Ако не ги спазваш какъвто и монитор да използваш ще си имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има правила, които трябва да се спазват при работа с компютър. Ако не ги спазваш какъвто и монитор да използваш ще си имаш проблеми.

Да, това е ясно. Аз просто исках да разбера защо този вид монитори по-малко натоварват очите, понеже в другите теми за монитори се пише така . Сега ми стана малко по-ясно. Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно клипче за автора-дано му е от полза :)

http://www.youtube.com/watch?v=irUoJ701UeA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.