Премини към съдържанието
domball

дъното не разпознава хард сата 2

Препоръчан отговор

Здравейте проблема е следния: взех си ново дъно и хард диск и трябва да инсталирам уиндоус значи компютъра си стартира нормално, на първо време реших хр да инсталирам и започва нормално си зарежда започва да буутва сд-то -  ама чудна работа не ми разпознава харда, пък не съм много човъркал много биоса , зарежда уиндоус донякъде и там преди това където вече трябва да избираш партишъните ми казва натиснете F3 не може да продължи инсталацията защото няма разпознато дисково у-во дъра-бъра и проверете кабелите и т.н., сата 2 е харда да има случайно джъмпери то самото дъно освен за биоса за ресет друг джъмпер не видях, 4 сата слота има пробвах на всичките и нищо, в биоса primary master в сd-to, primary slave  няма разпознато у-во, и отдолу вече ми показва показателите на отделните сата слотове харда си е там разпознат и останалите празни естествено, само където сд-то е Ата кабел да не би да е проблема в това макар че си зарежда нормално от него, зададено е като primary master у-во говоря за джъмперите на сд-то, като харда е с 4 пинчета без джъмпер и на снимката илюстративна на самия хард показва разположението на джъмпер само при задаване на ограничение на скоростта за обработка на данни на харда наполовина, други варианти няма изобразени. Друго задаване на boot device има removable disk, cd/dvd и hard, задавам за 1-во буут у-во сд-то, после хард и removable disк(предполагам е флашка или някакъв вид карта), и пак ми изписва primary master сd, primary slave None, иначе влизам в настройките на биоса там където дава информация за отделните компоненти - процесор и т.н. харда си е там, предполагам е нещо не толкова сложно но не мога да се сетя за какво точно може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали някой е разбрал нещо приятел,с това обяснение.

не ми разпознава харда, пък не съм много човъркал много биоса , зарежда уиндоус донякъде и там преди това където вече трябва да избираш партишъните ми казва натиснете F3 не може да продължи инсталацията защото няма разпознато дисково у-во дъра-бъра и проверете кабелите и т.н., сата 2 е харда да има случайно джъмпери то самото дъно освен за биоса за ресет друг джъмпер не видях, 4 сата слота има пробвах на всичките и нищо, в биоса primary master в сd-to, primary slave  няма разпознато у-во, и отдолу вече ми показва показателите на отделните сата слотове харда си е там разпознат и останалите празни естествено, само където сд-то е Ата кабел да не би да е проблема в това макар че си зарежда нормално от него, зададено е като primary master у-во говоря за джъмперите на сд-то, като харда е с 4 пинчета без джъмпер и на снимката илюстративна на самия хард показва разположението на джъмпер само при задаване на ограничение на скоростта за обработка на данни на харда наполовина, други варианти няма изобразени. Друго задаване на boot device има removable disk, cd/dvd и hard, задавам за 1-во буут у-во сд-то, после хард и removable disк(предполагам е флашка или някакъв вид карта), и пак ми изписва primary master сd, primary slave None, иначе влизам в настройките на биоса там където дава информация за отделните компоненти - процесор и т.н. харда си е там, предполагам е нещо не толкова сложно но не мога да се сетя за какво точно може да е.

Първо не ти го разпознава,а после в биоса се вижда.Дай точно какво пише на това дъръ бъръ което си написал.Диска пробван ли е дали работи(инсталирано ли е от него на някой друг компютър).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не ти го разпознава,а после в биоса се вижда.Дай точно какво пише на това дъръ бъръ което си написал.Диска пробван ли е дали работи(инсталирано ли е от него на някой друг компютър).

Setup did not find any hard disk drives installed in your system - нещо такова беше и ме задължава да натисна f3 в смисъл нямам друга опция с друг клавиш, за нещо друго да изпълни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Windows-a ти има ли вградени sata драйвери,за да може да ти разпознае харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами то и аз нищо не разбрах като го препрочетох :), трябва да внимавам с бирата :), по просто не ми разпознава хард диска за продължаване на инсталацията зарежда там на син екран отдолу където разни драйвъри и т.н. и не може да продължи с инсталацията - Setup did not find any hard disk drives installed in your system, иначе в биос настройките харда го показва ST250 и т.н. цифри за модела

А Windows-a ти има ли вградени sata драйвери,за да може да ти разпознае харда.

значи windows sp3, но си нямам представа сега ще видя в замундата дали има нещо написано за тоя същия уиндоус който опитвам да инсталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не ти разпознава хард диска. Трябва с програмата Nlite да си направиш нов Windows с вградени драйвери за хард диска, иначе няма да стане инсталацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами то и аз нищо не разбрах като го препрочетох :), трябва да внимавам с бирата :), по просто не ми разпознава хард диска за продължаване на инсталацията зарежда там на син екран отдолу където разни драйвъри и т.н. и не може да продължи с инсталацията - Setup did not find any hard disk drives installed in your system, иначе в биос настройките харда го показва ST250 и т.н. цифри за модела

значи windows sp3, но си нямам представа сега ще видя в замундата дали има нещо написано за тоя същия уиндоус който опитвам да инсталирам

Windows XP Pro SP3 with BG Install Interface

това е уиндоуса, не можах да видя никъде дали има за сата, имам друг компютър мога ли да добавя направо на харда някакви настройки просто да го свържа, и от работещото пс да ги прехвърля?

Windows не ти разпознава хард диска. Трябва с програмата Nlite да си направиш нов Windows с вградени драйвери за хард диска, иначе няма да стане инсталацията. 

ясно ми стана сега какъв е проблема, а възможно ли е да има предполагам има хр сп3 със сата вградени драйвъри, или ако няма да речем уиндоус 7 разполага ли с такива? благодаря за отговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирайте си коментарите, за да не замине темата в коша! Тия споменавания на определен сайт и действия, които са наказуеми...

Колега. Толкова ли е слаба машинката, че да не инсталирате Уиндоус 7?...В случай че това решите, няма да има проблеми с разпознаването на диска.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирайте си коментарите, за да не замине темата в коша! Тия споменавания на определен сайт и действия, които са наказуеми...

Колега. Толкова ли е слаба машинката, че да не инсталирате Уиндоус 7?...В случай че това решите, няма да има проблеми с разпознаването на диска.

ок няма да споменавам повече други сайтове, не ми е слаба машинката просто ми се прецака двд-то и не ми се чакаше до утре :), малко тъпо извинение пък и съм свикнал на хп, но ако това е решението със 7 говоря ще намеря двд и утре ще го инсталирам, и последно да попитам има опция в биоса removable disk за boot device това за флаш паметите ли се отнася? ако е така с флашка възможна ли е инсталацията?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок няма да споменавам повече други сайтове, не ми е слаба машинката просто ми се прецака двд-то и не ми се чакаше до утре :), малко тъпо извинение пък и съм свикнал на хп, но ако това е решението със 7 говоря ще намеря двд и утре ще го инсталирам, и последно да попитам има опция в биоса removable disk за boot device това за флаш паметите ли се отнася? ако е така с флашка възможна ли е инсталацията?

Да възможно е и с флашка. Но ако си намерите от приятел оптично устройство, колкото за инсталацията също става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да възможно е и с флашка. Но ако си намерите от приятел оптично устройство, колкото за инсталацията също става.

да мерси много, просто не знаех че трябват сата драйвъри, в смисъл бях си купувал нова конфигурация и всичко беще инсталирано преди време, и едно друго дъно но го бях взел и него с хард и процесор и затова явно не се е наложило да търся сата драйвъри, е всяко нещо си има първи път, и ще един път мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.