Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,искам да ме посъветвате каква конфигурация да направя с бюджет 1500лв   + - 50 лв. Компа ще се използва предимно за игри , няма да се клоква . Предпочитам конфигурациите  да са с интел процесор и по възможност за са максимално тихи , защото ще бъде в сполнята ми .

Аз направих  една примерна конф.

Моля за съвети и препоръки!!!!!

post-132998-0-72625000-1379753681_thumb.

post-132998-0-58626100-1379754350_thumb.

Редактирано от cheefer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно за игри i5 и по-бърза видеокарта, както и по-евтино дъно. Моето предложение е с изключително качествено и безшумно захранване, качествена кутия с три тихи вентилатора и USB 3.0 и хардуер с достатъчна производителност за всички съвременни игри.
Публикувано изображение
Ако BOX охладителя на процесора ти се стори шумен може да добавиш афтърмаркет охладител като COOLER MASTER Hyper T4, THERMALTAKE Contac 21 или ARCTIC Freezer 13 PRO

И заложи на Haswell щом няма да клокваш. Не виждам разумна причина да се взема старата 1155 платформа.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш по-време на игра компютъра, ще е шумен. Имай го предвид това.

Ето едно примерно предложение сложил съм ти кутия с шумоизолация която има fan контролер. Махнал съм i7-цата и съм сложил i5 от предното поколение. Но ако искаш да елиминираш шума от бокса, ще трябва да инвестираш в охладител за в бъдеще. Сложил съм ти и хард с 3 години гаранция. Имай предвид, че тишината е скъпо удоволствие и бюджета ограничава.

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V

Обща стойност 1470.54лв. с ДДС

Не съм добавил DVD но има пари и да сложим, ако ще използваш.

Остатъка от парите за доставка.

П.П. Исках да ти сложа захранване от конфигурацията на Людмил но бюджета не ми стигна заради скъпата кутия. По принцип може да го сложа но няма да останат пари за доставката.

И заложи на Haswell щом няма да клокваш. Не виждам разумна причина да се взема старата 1155 платформа.

Ти не виждаш но аз виждам като например по-скъпите части. И не достатъчно по-голямата производителност. 

Редактирано от yHuKaT (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш по-време на игра компютъра, ще е шумен

Не е точно така, но вероятно за въпросният бюджет няма да е лесно да се осигури шум, под нивото на фоновия в стаята, при игра. Но пък и колегата, едва ли ще играе, докато спи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така, но вероятно за въпросният бюджет няма да е лесно да се осигури шум, под нивото на фоновия в стаята, при игра. Но пък и колегата, едва ли ще играе, докато спи :)

Щом няма да клоква не виждам къде е проблема. Няма да слага някакви хипер мощни фанове, ами само колкото да има някакъв добър въздушен поток в кутията. :)

ПС: Поредната съмнителна тема. Часа е 12:55, а автора я е постнал преди има няма час и нещо.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно за игри i5 и по-бърза видеокарта, както и по-евтино дъно. Моето предложение е с изключително качествено и безшумно захранване, качествена кутия с три тихи вентилатора и USB 3.0 и хардуер с достатъчна производителност за всички съвременни игри.

Публикувано изображение

Ако BOX охладителя на процесора ти се стори шумен може да добавиш афтърмаркет охладител като COOLER MASTER Hyper T4, THERMALTAKE Contac 21 или ARCTIC Freezer 13 PRO

Това е добро, особено захранването. Обаче аз не виждам смисъл от подобен i5,  след като може да се мине и с i7. И днес ако i5 стига за повечето игри, утре едва ли ще е така. А то това утре е наистина утре, а не вдругиден. Но всеки сам си избира. Аз 8 трейда никога не бих заменил за 4 ядра.Още повече с по-висок клас видеокарта като тая GTX 760.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да клоква не виждам къде е проблема. Няма да слага някакви хипер мощни фанове, ами само колкото да има някакъв добър въздушен поток в кутията. :)

Точно ако вентилаторите са с голям диаметър и висок дебит нивото на шума ще е по-ниско. Същото се отнася и до охлажданията с възможности по-добри от боксовото. Не си ми схванал иронията...Ако жена му е там, едва ли ще играе(на компютъра), иначе рискува развод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквайте скоро предложенията на bildera_ с 12-тредов процесор и HD7730. :D

Ти не виждаш но аз виждам като например по-скъпите части. И не достатъчно по-голямата производителност. 

Не са по-скъпи, а производителността е достатъчно по-голяма, че да няма никакъв смисъл от старта платформа за системи без възможност за овърклок.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията , не съм писал защото бях на работа  и нямах възможност . Прочетох всички предложения и още повече се обърках : процесора е ясен  за тези пари повече от и5 явно няма да е , дъното  трябва да е Н 87  на 1150  , но с видео картата всички предложения бяха различни . Сега ще ги разгледам по подробно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какво различно са ти предлагали колегите GTX 760 или HD7950 това е изборът ти. ;)

760-ката е една идея по-добре. Която и да избереш от тези няма да сбъркаш:

SAPPHIRE-FLEX-HD7950-3G-GD5-OC

SAPPHIRE-HD7950-3G-G5-WITH-BOOST-FULL

TUL-AX7950-3GBD5-2DHV2

или

MSI-N760-GAMING-GTX760-2GB-TF-2GD5-OC

EVGA-GTX760-SuperClocked-02G-P4-2765-KR-ACX-Cooler

PALIT-GTX760-2GB-D5

Всичките ще ти вършат перфектна работа, като разликите между тях са минимални. Разликата им ценово е +-50лв, тъй че ако искаш да спестиш някой лев взимаш по-ефтината. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо всички ми предлагат  дъно асрок с какво е по добро от мойто предложение на гигабайт?

Взех някои от вашите предложения  и сглобих това:

Моля кажете какво не е добро  в тази конфигурация според вас и с какво бихте го заменили.

post-132998-0-01155000-1379789964_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой от предлагащите не го вълнува марката която и теб не трябва да вълнува. Гледат цената и чипсета според предложенията си. Дали да е с възможност за клок или не.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо всички ми предлагат  дъно асрок с какво е по добро от мойто предложение на гигабайт?

Взех някои от вашите предложения  и сглобих това:

Моля кажете какво не е добро  в тази конфигурация според вас и с какво бихте го заменили.

Асрок в последните години доста си дигнаха качеството на изработка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо трябва да се взема скъпо дъно за i5 и евтино за i7(Xeon)? За да ти излязат на теб кривите сметки? H81+i5-4440 е 425лв. а само процесора E3-1230V2 е 415лв. Сложи и 90лв. за B75 дъно и станаха 505лв. за два кадъра повече. А 80лв. е разликата между GTX660 2GB и GTX650Ti(HD7790) 1GB. На 1080p според теб коя комбинация ще даде по-висок фреймрейт и по-плавен геймплей? Не отговаряй, риторичен въпрос.  Тествай при абсолютно еднакви условия с еднаква честота и включен/изключен HT и в ниво с повече действие, а не да тичаш сам из тревата. И защо при горната снимка с 4 треда имаш 61 процеса, а на доланата с 8 треда 56 процеса? Защо има разлика и в използването на RAM? Не ти вярвам, че тестваш при еднакви условия. И накрая вземи тествай с видеокарта с нормално количество памет, че горката 460-ка изнемогва зверски с тия 768MB. Купи някаква по-съвременна карта с 2GB памет да видиш колко по-добре ще ти вървят игрите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да е. Само дадох предложение.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико, добре направи една конфигурация от скай с и7 за да видя какво ще ми предложиш .Видя ли в последния ми пост съм направил с и7 . Какво ще кажеш? Процесора дъното видеото. Без СД и с 4 гб рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико е в дълбока заблуда заради бавната му видеокарта. Предлагам му да намери някого с по-съвременна видеокарта и i5 процесор и да тестват първо неговата карта с i5, после и двата процесора с поне HD7850 2GB.

p.s.

А и не ми отговори защо има разлика в използваната RAM и броя процеси в двата теста?

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.