Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TronDron

Колко пари е това ДДС

Препоръчан отговор

Здравейте!Мисля в един сървър на цс да пратя смс да стана VIP(знам,че почти всички са измами,но този си е сигурен).Въпросът ми е там,че тази услуга струва 2,40лв. с ДДС и колко точно пари трябва да е това ДДС?Да не ме набутат с 5лв?Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Мисля в един сървър на цс да пратя смс да стана VIP(знам,че почти всички са измами,но този си е сигурен).Въпросът ми е там,че тази услуга струва 2,40лв. с ДДС и колко точно пари трябва да е това ДДС?Да не ме набутат с 5лв?Благодаря предварително!

То е сметнато във въпросната цена. Ама наистина малоумни въпроси задаваш и при това темата въобще не е на място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е сметнато във въпросната цена. Ама наистина малоумни въпроси задаваш и при това темата въобще не е на място!

Как е сметнато като не го пише това ДДС?Аз така един друг път се прецаках,пишеше 1,20лв. с ДДС и се оказаха 5лв.Пускам темата ако някой знае и дали е пускал смс за цс сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2лв+ 2*0,20ддс=2,40 друг е въпроса че те пишат два лева пък те в същност са 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е сметнато като не го пише това ДДС?Аз така един друг път се прецаках,пишеше 1,20лв. с ДДС и се оказаха 5лв.Пускам темата ако някой знае и дали е пускал смс за цс сървър.

Гугъл не значи ли нещо? Как се начислява 20% ДДС. 120/100=1,20. За 7% ДДС, пример: 45 (лева) * 1.07 = 48,15 (лева).  И толкова взимат за SMS в действителност, колкото си пише. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха и колко СМС-са за потвърждение поиска? щото 1.20Х4 са 4.80лв...Впрочем аз СМС на сума 1.20 с ДДС не съм виждал досега...Сумите са различни, почват от около 0.60 до доста високи стойности но баш 1.20лв. няма...)Освен ако някоя фирма е нарушила законите на страната и СМС на стойност 1лв го е обявила като такъв с начислен данък, без това да е вярно...Цените за крайни клиенти физически лица, в това число такива заплащани чрез СМС се обявяват задължително с включен в сумата данък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДДС-то ти е сметнато в смс-а. Проста сметка показва, че на 2,40 лв ДДС-то е 40 ст следователно плащаш 2,00 без ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СМС на сума 1.20 с ДДС не съм виждал досега...Сумите са различни, почват от около 0.60 до доста високи стойности но баш 1.20лв. няма...)

Всъщност има, дарителски. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига хокахте човека де. Явно е изпатил от пишман хостинги, и не му е виновна математиката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже темата е такава, че всъщност може да се окаже, че колегата, който явно може да мисли само с краката си, е по-скоро относно финансовата страна, вероятното по-подходящо място е в секция "Банки, Застраховане, Финанси, Кредити", или ако сметне че е измамен и са го таксували неправилно, все едно е фирма, тогава в Право и Юридически консултации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е "цс", но от питането оставам с впечатление, че 2,40 лв с ДДС струва самият SMS. А към него се добавя с стойността на самия абонамент за услугата.

Та в случая общо ще струва 2,40+ услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е "цс", но от питането оставам с впечатление, че 2,40 лв с ДДС струва самият SMS. А към него се добавя с стойността на самия абонамент за услугата.

Та в случая общо ще струва 2,40+ услугата.

Няма такива истории. Ако цената за услугата е примерно 7.20лв  с ДДС се пращат 3 броя СМС-си Х2.40, освен ако не е пусната тарифа направо за цялата сума(макар че, такива специализирани няма и се налага да се съобрази сумата и цената на предлаганата услуга, да е кратно число на цената на разрешените позиции на СМС тарифите). Ето примерно играта Тану,  има две различни по стойност покупки на халцедони, едната сума е 4.80лв с ДДС. другата е 7.20лв с ДДС, като за едната се пращат два СМС-са Х2.40лв с ДДС, за втората 3 такива, разбира се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това са глупости да се дават толкова пари за някакъв си VIP в сървър на игра.

Иначе по темата. SMS от 2.40:

1 лев за мобилния оператор.

1 лев за сървъра на играта.

40 стотинки ДДС.

А дали е измама не знам, вероятно да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за смс-те на мобио.бг с номер 2.40лв.(1092) , 1.20лв. (1093) , 4.80лв (1094) , 6.00лв (1094)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за смс-те на мобио.бг с номер 2.40лв.(1092) , 1.20лв. (1093) , 4.80лв (1094) , 6.00лв (1094)

Както и да го събирам няма 5лв. сума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да го събирам няма 5лв. сума

Кое,как и защо събираш?

Аз съм ти написал цените на смс-те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое,как и защо събираш?

Аз съм ти написал цените на смс-те.

В отговор на колегата пуснал темата и като цитирам споменатите от теб цени, няма как да го таксуват с 5лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отговор на колегата пуснал темата и като цитирам споменатите от теб цени, няма как да го таксуват с 5лв.

4.80 е вероятно.Има и друга вероятност да са го метнали с номера и цената на смс-а.смс на номер 1092 се таксува от 2.40,а смс на номер 1093 4.80лв.Ако са писали че смс-а  на номер 1093 е 2.40лв....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4.80 е вероятно.Има и друга вероятност да са го метнали с номера и цената на смс-а.смс на номер 1092 се таксува от 2.40,а смс на номер 1093 4.80лв.Ако са писали че смс-а  на номер 1093 е 2.40лв....

Ами виждаш в цитата каква сума е написал.Както и да са го метнали, няма как да приберат 20-те стинки разлика(законно) Но не изключвам и той да е закръглил или да ни "мята".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виждаш в цитата каква сума е написал.Както и да са го метнали, няма как да приберат 20-те стинки разлика(законно) Но не изключвам и той да е закръглил или да ни "мята".

Не вземаш под внимание цената за изпращане на СМС, която е около 20 стотинки за 1 СМС. Колкото и странно да звучи, начислявали са ми я :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вземаш под внимание цената за изпращане на СМС, която е около 20 стотинки за 1 СМС. Колкото и странно да звучи, начислявали са ми я :(

На тези СМС-си, цената която струват, е вътре в сумата, която се посочва. Не би трябвало при никакви случаи да се начислява допълнителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само така си мислиш :P

Аз не пиша СМС. Но ми се наложи да пусна 2*2,40 и си платих 4,00 (без ДДС) за услуги с добавена стойност и за изпращането на 2 СМС-а. Не ми се рови сега да си търся бележките. Но ако ги намеря, ще ги снимам и ще ги кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само така си мислиш :P

Аз не пиша СМС. Но ми се наложи да пусна 2*2,40 и си платих 4,00 (без ДДС) за услуги с добавена стойност и за изпращането на 2 СМС-а. Не ми се рови сега да си търся бележките. Но ако ги намеря, ще ги снимам и ще ги кача.

При мен никога не се е случвало. А съм пращал такива СМС-си. Да не би да си с ваучер, а не на сметка? Дори при такъв случай не би трябвало, но да се изкажат икономисти или прависти. Аз за това писах, че темата въобще не е за тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не объркал се е.. или е закръглил сумата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.