Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Ще се ползва предимно за мултимедия: игри, музика, филми, телевизия и интернет. Въпросът ми е дали елементите са добри и дали има нещо, което ще пасне по-добре към другите в конфигурацията. Всякакви предложения, мнения и идеи ще са от полза. Набелязал съм следните компоненти:

Intel Core i5-3570K Quad-Core - процесор

Noctua NH-D14 CPU - охладител

Gigabyte GA-Z77X-UD3H - дъно

Gigabyte NVIDIA GTX 650 TI - видеокарта

Corsair Vengeance Bluе 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz - РАМ памет

Thermaltake Berlin 630 Watt 80 Plus - захранване

Zalman Z11 Plus Midi-Tower - кутия

Samsung 840 Pro Series interne SSD-256GB - твърдотелен диск за ОС

Western Digital WD20EARX Green 2TB - хард диск

Samsung Monitor T24B350EW/EN 61 cm (24 Zoll) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е добре балансирана и е скъпа. Наблегнато е на възможността за клок за сметка на видеокартата. Ако избора беше между висок клас 760 vs 770 как да е ама 650TI в машина за 2 500 лв.? Ако игрите са важни хич не е добре. Паметта също е желателно да се смени с нископрофилна щом ще се сменя охлаждането на процесора. Зелените WD не са добър избор насочи се към син. Монитора е скапан TN та също не е добър избор. Търси IPS. Дали да е хибрид с тунер ти си решаваш. Ако оператора ти е с декодер не ти трябва тунер. Количка или Количка IPS Smart монитор със всички видове тунери DVB-T/C/S2. Отлично видео и 8 нишков Xeon които подлежи и на известен клок. Оставащите пари може да се спестят или да се вземе варианта с I7 ти си преценяваш. Ако не се държи на клок може да се орежат частите да се намали още цената. Или пък ако решиш да вземеш Xeon-a а с оставащите пари по-добро охлаждане от фабричното се насочи към обновената Noctua NH-U14S.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е добре балансирана и е скъпа. Наблегнато е на възможността за клок за сметка на видеокартата. Ако избора беше между висок клас 760 vs 770 как да е ама 650TI в машина за 2 500 лв.? Ако игрите са важни хич не е добре. Паметта също е желателно да се смени с нископрофилна щом ще се сменя охлаждането на процесора. Зелените WD не са добър избор насочи се към син. Монитора е скапан TN та също не е добър избор. Търси IPS. Дали да е хибрид с тунер ти си решаваш. Ако оператора ти е с декодер не ти трябва тунер. Количка или Количка IPS Smart монитор със всички видове тунери DVB-T/C/S2. Отлично видео и 8 нишков Xeon които подлежи и на известен клок. Оставащите пари може да се спестят или да се вземе варианта с I7 ти си преценяваш. Ако не се държи на клок може да се орежат частите да се намали още цената. Или пък ако решиш да вземеш Xeon-a а с оставащите пари по-добро охлаждане от фабричното се насочи към обновената Noctua NH-U14S.

Само въпросче от към охлаждането. За тези пари се взима водно охлаждане та няма ли да е по-добре с него, както и по-тихо в кутията? INTEL BXRTS2011LC LIQUID COOL  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излиза малко повече ,но пък не мисля ,че съм рязал от нещо 

Публикувано изображение

Линк

SSD-то е за сметка на i7 и GTX 770

Ако искаш SSD минаваш на i5-3570k и GTX 770

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK Z77 EXTREME4 /Z77/1155 I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 CM SEIDON 240 WATER COOLER KINGSTON SSD SH103S3 120GB 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX x 2 броя 23 LG 23EA63V LED IPS FD DEFINE R4 BLACK W/WINDOW PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro Silver SAMSUNG DVD RW SATA black EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler Обща стойност - 2 507.03 лв. с ДДС

Аз съм с малко по-екзотично предложение. Веднага се обосновавам. Дъно за екстремен клок, процесора държи на стабилен клок(4,5GHz) + водното охлаждане с двоен радиатор ще го държи стабилен на клок без проблем. SSD-то за цената си е най-доброто четене/запис 550/510МВ притежавам такова и ти казвам от личен опит няма да сбъркаш. 2 харада по 1TB ги правиш на RAID и доста им вдигаш скоростта. Кутията е голяма с добър въздушен поток Fractal Design са си страхотни кутии. Захранването е модулно на Seasonic, тъй че излишни кабели няма да имаш в кутията. Видеото е предостатъчно към днешна дата, а и е клокнато достатъчно. Мониторът е супер и за цената си няма конкурент. Нещата до които съм имал досег и ти изказвам лично впечетление са процесора, хардовете, паметите, CD-то, захранването и мониторът, а другите неща са впечетления от ревюта и тестове в интернет. Това, което съм предложил е за доста добър клок+бързодействие(SSD+RAID), а и друго си е да видиш голяма кутия подредена и с водно охлаждане! Изборът е твой. Успех! ;)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Предвид дадените мнения, които много ми помогнаха, виртуално сглобих следната конфигурация:

Intel Core i7-3770K

ASRock Z77 Extreme4

GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2048MB GDDR5

Corsair Vengeance Bluе 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz

Sharkoon Vaya PC

Sharkoon WPM600

Zalman CNPS 20LQ Ultimate Liquid

Samsung 840 Pro Series interne SSD-256GB

Seagate Barracuda ST2000DM001

LG 23EA63V-P Monitor

Сега нещата ми се струват по-балансирани, но все пак, ако има нещо, което не е както трябва може да претърпи корекции. 

Редактирано от ssppkk72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Предвид дадените мнения, които много ми помогнаха, виртуално сглобих следната конфигурация:

Intel Core i7-3770K

ASRock Z77 Extreme4

GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2048MB GDDR5

Sharkoon Vaya PC

Sharkoon WPM600

Zalman CNPS 20LQ Ultimate Liquid

Samsung 840 Pro Series interne SSD-256GB

Seagate Barracuda ST2000DM001

LG 23EA63V-P Monitor

Сега нещата ми се струват по-балансирани, но все пак, ако има нещо, което не е както трябва може да претърпи корекции. 

От къде ги гледате тия части? Дайте линкове поне.Кажете и цените какви са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ги гледате тия части? Дайте линкове поне.Кажете и цените какви са.

Intel Core i7-3770K - EUR 300,96

ASRock Z77 Extreme4 - EUR 116,00

GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2048MB GDDR5 - EUR 236,89

Corsair Vengeance Blau 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz - EUR 61,83

Sharkoon Vaya PC - EUR 30,34

Sharkoon WPM600 - EUR 53,18

Zalman CNPS 20LQ Ultimate Liquid - EUR 72,91

Samsung 840 Pro Series interne SSD-256GB - EUR 199,85

Seagate Barracuda ST2000DM001 - EUR 78,28

LG 23EA63V-P Monitor - EUR 177,22

––––––––––––––––

Общо:                                            EUR 1327,46

http://www.amazon.de

Безплатна доставка до 3 дена. В Германия разбира се. Цените обаче не са им най-ниските, а са само ориентировъчни. Всичките неща ще ги намеря по-евтино от други сайтове.

В БГ не съм гледал как са цените. Спрямо тези в Амазон по-евтини ли са или по-скъпи?

Редактирано от ssppkk72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

––––––––––––––––

Безплатна доставка до 3 дена. В Германия разбира се. Цените обаче не са им най-ниските, а са само ориентировъчни. Всичките неща ще ги намеря по-евтино от други сайтове.

В БГ не съм гледал как са цените. Спрямо тези в Амазон по-евтини ли са или по-скъпи?

Ако купувате от и в германия,няма лошо,цените са добри. Но ако купувате в България и живеете тук,няма как да ползвате гаранцията на частите.Заложете на сигурното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се много дали да не взема направо готова конфигурация с 2 г. гаранция и с много добри отзиви от закупили я вече?

• Intel Core i7-3770K, 4x 3.50GHz, boxed (BX80637I73770K) (4260219659031) - CASE Lüfter 120mm 1x Rückseite Superleise - GAME Assassin Creed incl. - Cooler Master K380 mit Sichtfenster (RC-K380-KWN1) Front I/O: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0
  • MSI N660-2GD5/OC, GeForce GTX 660, 2GB GDDR5, 2x DVI, HDMI, DisplayPort (V287-015R) - Netzteil Corsair VS 650W ATX 2.3 (CP-9020051-EU)
  • 16 GB RAM ELIXIR / Kingston / G-Skill DDR-3 PC1600 (M2X8G64CB8HB5N-DG) - Windows 7 Professional 64 Bit (DELL OEM) Lizenz installiert incl. DVD und Key im Lieferumfang enthalten - READY to use
  • 2,0TB HDD SEAGATE / Toshiba SATA-3 6GBs + 24xDVD-Writer SATA intern
  • Mainboard MSI Z77A-G43, Z77 (dual PC3-12800U DDR3) (7758-010R) USB 3.0, GEN 3 PCi-e 3.0, Sound, GigabitLan, Intel® Z77-Express-Chipsatz Turbo   http://www.amazon.de/ANKERMANN-PC-Cardreader-24xDVD-Writer-Coolermaster-Professional/dp/B00AEL3M78/ref=wl_it_dp_o_pC_S_nC?ie=UTF8&colid=OYKAG42V23J0&coliid=I320CX03FNPPVS#productDescription
  • Кое да избера от двете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното е с по-скапано видео (разликата между 660 и 760 не е малка), дънна платка и орязана гаранция. Колкото до цените в България може да ги видиш и сам от дадените линкове.

Предишното изглежда добре освен захранването за което не знам какво да мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

650 Ti на конфигурация за 2500 лв си е направо за смях.

:offtopic_s: От форума един потребител преди около 1 седмица си взе PC за 2 бона със 660 почти като 650 ti Boost e.  :P

А можеше да лепне един хеон/i7 със 760 и да си свирка...

ПП:@ Наруто: човека ще играе игри и затова я взе. Ясно е че може да се вземе без карта и за 5 бона PC. Клокнат i5 освен Single Core друго предимство няма срещу Xeon/i7 с 8 Threads. След няколко години като вземе да издиша дори и клокнат(i5) в процесоро зависимите игри то един Xeon/i7 ще бъдат пресни гевреци все още.

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма нищо странно ако не е за игри. Аз например въобще не бих си купувал каквато и да е видеокарта дори да взимам машина за 2 бона. То само едно голямо SSD което да замени механичния и хубав 21:9 монитор са толкова та ми трябват към 3 бона. Има хора които пък играят само покер и от тоя сорт та за тях и 660 е изхвърляне и пак се набляга на процесор, рам и SSD. Та ако игрите са между другото е напълно достатъчно. За това (освен че е по-евтино и с пълна гаранция) човек си подбира частите според специфичните нужди. Edit: Напълно съм съгласен но в случая човека е подбрал i7 + 760 та няма проблеми стига да не се излъже с готовата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще купуваш от Германия и искаш да спестиш още около 5-10% ми пиши. Ще ти кажа как става. :wink12: Сега ще ти напиша цените на нещата, които искаш да вземеш.

––––––––––––––––

Intel Core i7-3770K - 277,52 евро

ASRock Z77 Extreme4 - 105,79 евро

GIGABYTE GeForce GTX 760 OC 2048MB GDDR5 - 219,33 евро

Corsair Vengeance Blau 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz - 61,83 евро

Sharkoon Vaya PC - 25,93 евро

Sharkoon WPM600 - 48,79 евро

Zalman CNPS 20LQ Ultimate Liquid - 67,61 евро

Samsung 840 Pro Series interne SSD-256GB - 193,14 евро

Seagate Barracuda ST2000DM001 - 74,74 евро

LG 23EA63V-P Monitor - 157,15 евро

ОБЩО: 1231,83 евро

Спестяваш 100евро! Но така събрани нещата не ми допадат много. Кутията и захранването ти препоръчвам да са други. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията и захранването ги избрах по мнения на потребители, т.е. са много доволни от тях. Аз нямам преки впечатления и нямам експертно мнение. По принцип съм ползвал само 

Be quiet и съм доста доволен, но са скъпички. Имам един 450 и той на първо време може да закърпи положението. За кутиите изобщо си нямам на идея кои са добри и кои не. Там само и единствено гледам мненията на потребителите. Както и да е тези 2 неща не товарят толкова сметката и може да се лавира надолу или нагоре според качеството.

Отказвам се от готовата конфигурация, защото наистина е доста орязана, а като цена е висока спрямо това, което ми предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията и захранването ги избрах по мнения на потребители, т.е. са много доволни от тях. Аз нямам преки впечатления и нямам експертно мнение. По принцип съм ползвал само 

Be quiet и съм доста доволен, но са скъпички. Имам един 450 и той на първо време може да закърпи положението. За кутиите изобщо си нямам на идея кои са добри и кои не. Там само и единствено гледам мненията на потребителите. Както и да е тези 2 неща не товарят толкова сметката и може да се лавира надолу или нагоре според качеството.

Отказвам се от готовата конфигурация, защото наистина е доста орязана, а като цена е висока спрямо това, което ми предлагат.

От Германия ли ще се взима или от БГ? Кажи последно и бюджета какъв е за да можем да помогнем, също и за какво ще се ползва компютъра(не казваш нищо за клок пък само процесори с К пускаш). Добре е да изясниш тези неща за да получиш и качествени отговори. :)

пс. Be quiet изобщо не са скъпи, модулно с бронзов стандарт 530W е 63евро. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Solstice,

кой беше Людмил, че не разбрах? 

Be quiet! 530 W наистина не е скъп, но от 600 нагоре са си цифра.

Пък то дето ще дам 63 евро за сребърно, не е ли по-добре да добавя още 12 евро и да се метна на златно? Или по-добре едно 630, че тези 530 не знам дали ще ми стигнат. Май по-добре повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай Be-Quiet-Pure-Power-L8-CM-630-Watt 73,34евро с безплатна доставка в Германия! :)  530W ще са ти достатъчни за i5/i7 + карта 760/7950. Ако ще правиш клок тогава е по-добре да е 600W+.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси колега, но на сайта на Be quiet!  има калкулатор в който си задаваш данните на конфигурацията и ти показва какво трябва да ти е захранването. Реших да е малко по-голямо, за да съм спокоен и си избрах 730 Watt be quiet! Pure Power L8 CM Modular 80+ Bronze € 86,05. ;)

Мислих, смятах, гледах и може би за последно се спрях на следната конфигурация, която едва ли е идеална, но на този етап ми стига. Малко сумата съм е надвишил спрямо плануваното, но поне всичките неща смятам са горе-долу вече добре:

256GB Samsung 840 Pro Series 2.5" € 190,13
8GB Corsair Dominator DDR3-1600 DIMM CL9  € 82,92
2048MB EVGA GeForce GTX 760 ACX Cooler  € 225,92
Noctua NH-U12DX 1366 Tower Kuhler € 56,60
Intel Core i7 3770 4x 3.40GHz So.1155 TRAY € 246,04
Asus P8Z77-V LX2 Intel Z77 So.1155 Dual € 91,21
1000GB WD Blue WD10EZEX 64MB 3.5"  € 51,52
730 Watt be quiet! Pure Power L8 CM Modular 80+ Bronze € 86,05
Thermaltake Overseer RX-I Big Tower € 92,78
24" (60,96cm) Dell UltraSharp U2412M  € 244,95
Общо:
€ 1.385,16
:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много мислене си избрал заключен процесор и охладител които не ти върши работа. Ако искаш Noctua гледай за новата NH-U14S а ако я няма за старата NH-D14.

Захранването ако е читаво може да му окачиш три такива видеокарти. А монитора нали искаше да е с тунер? Почвам да се чудя дали темата не е някъв майтап...

пс. Върни се към втория си пост и му смени кутията с подходяща за частите, това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много мислене си избрал заключен процесор и охладител които не ти върши работа. Ако искаш Noctua гледай за новата NH-U14S а ако я няма за старата NH-D14.

Захранването ако е читаво може да му окачиш три такива видеокарти. А монитора нали искаше да е с тунер? Почвам да се чудя дали темата не е някъв майтап...

пс. Върни се към втория си пост и му смени кутията с подходяща за частите, това е.

Е чак пък да отварям тема за майтап! :no-no:

Да избрах заключен процесор по простата причина, че се отказах от овърклокване, поради това, че не му се вдигат много характеристиките и не си струва парите. Отказах се и от и от други неща. Да исках с тунер да е монитора, но пък цената много скача и ще мисля за отделен тунер по-нататък. Дори мога на този етап да не вземам монитор, защото имам един 22 инчов, Acer, който си е доста добър, но е вече на 3 г. и сигурно ще го продавам. Малко объркани може да се струват мненията ми, но не съм в час с хардуера. От 3 г. не съм сглобявал нищо и сега нещата доста са се променили. Та за това искам мнение и съвети. Чета и си правя сметката, какво да правя. За охладителя на процесора разбрах, че и най-простата Noctua върши работа, но мога да дам някое евро отгоре за NH-U14S, както казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.