Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

В момента съм с тази видео карта  http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-n98tgr-512i_21/   искам да я сменя понеже вече не ми отговаря на някои игри и по точно малко й е паметта.Спрял съм се на тази  http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-n630-2gi/specs/     дали е по-добра от моята е въпроса? И втория въпрос е дали ще ми става за дъното което е: http://www.asrock.com/mb/intel/g31m-gs/

Редактирано от trifon81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с тази видео карта  http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-n98tgr-512i_21/   искам да я сменя понеже вече не ми отговаря на някои игри и по точно малко й е паметта.Спрял съм се на тази  http://www.gigabyte.bg/products/page/vga/gv-n630-2gi/specs/     дали е по-добра от моята е въпроса? И втория въпрос е дали ще ми става за дъното което е: http://www.asrock.com/mb/intel/g31m-gs/

Ще ти "стане" на дъното, но не очаквай чудеса от нея. На твое място бих сменил платформата, а не да търся ъпгрейд...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти "стане" на дъното, но не очаквай чудеса от нея. На твое място бих сменил платформата, а не да търся ъпгрейд...

а в сравнение с моята дали е по-добра тая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а в сравнение с моята дали е по-добра тая?

Разликата е много малка и едва ли ще усетите някаква разлика, че да си заслужава покупката. Ако искате добро видео за тази стара платформа ето това:

Sapphire AMD Radeon HD7750 Или за малко отгоре, но доста по-добра:

Sapphire ATI Radeon HD7770 Като в този случай не виждам смисъла да се взима 7750 при разлика от няма и 10 лева.  

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е много малка и едва ли ще усетите някаква разлика, че да си заслужава покупката. Ако искате добро видео за тази стара платформа ето това:

Sapphire AMD Radeon HD7750 Или за малко отгоре, но доста по-добра:

Sapphire ATI Radeon HD7770 Като в този случай не виждам смисъла да се взима 7750 при разлика от няма и 10 лева.  

Лошото е че искам да е по евтина например до 130 максимум.Дали може да се предложи нещо в тоя интервал,аз не искам чудеса да прави просто искам да покрия изискванията за играта си!

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546104 Тази как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че искам да е по евтина например до 130 максимум.Дали може да се предложи нещо в тоя интервал,аз не искам чудеса да прави просто искам да покрия изискванията за играта си!

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546104 Тази как е?

Е добре как може да е... ? Все същата работа - GT630 ядро... Недей гледа обема на видеопаметта, а и останалите характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре как може да е... ? Все същата работа - GT630 ядро... Недей гледа обема на видеопаметта, а и останалите характеристики.

Ами и тях гледам и гледам,че са малко по-добри от на моята,а по принцип на моята проблема е само паметта й че е малко.Та затова питам!Аз искам да не е по лоша от моята и ако може с малко по-добра,не търся някаква карта звяр чак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 630 и с 4GB да вземеш (маркетингов трик) няма да има никва разлика. Гледай вида на паметта не количеството и. Все едно да увеличиш паметта на старата ти карта. Да с малко е но и повече да е все тая ако пак е ddr3. Демек гледаш за карта с gddr5 памет. За нисък клас няма смисъл от 2ГБ но е хубаво да е 1ГБ а не 512МБ. Най-евтиният вариант е 7730 на POWER COLOR и същата на SAPPHIRE с 10 лв. по-скъпа. На 630 може да погледнеш модела на ASUS и Gainward. В момента са на промоция а и доставката е безплатна.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 630 и с 4GB да вземеш (маркетингов трик) няма да има никва разлика. Гледай вида на паметта не количеството и. Все едно да увеличиш паметта на старата ти карта. Да с малко е но и повече да е все тая ако пак е ddr3. Демек гледаш за карта с gddr5 памет. За нисък клас няма смисъл от 2ГБ но е хубаво да е 1ГБ а не 512МБ. Най-евтиният вариант е 7730 на POWER COLOR и същата на SAPPHIRE с 10 лв. по-скъпа. На 630 може да погледнеш модела на ASUS и Gainward. В момента са на промоция а и доставката е безплатна.

тези с GDDR5 дали ще станат на моето дъно,което съм дал в началото?Аз си избрах тая на Асус,която си дал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези с GDDR5 дали ще станат на моето дъно,което съм дал в началото?Аз си избрах тая на Асус,която си дал!

Всяка една PCI-Express ще стане на вашето дъно та щом не ви се дават толкова пари вземте 7730 DDR5, като според мен тази на Sapphire е по-добрият избор

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка една PCI-Express ще стане на вашето дъно та щом не ви се дават толкова пари вземте 7730 DDR5, като според мен тази на Sapphire е по-добрият избор

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Пак заповядайте. И после може да кажете как се държи картата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво да каже как се държи картата, като е на нивото на 9800GT? Дори може да е по-слаба в някои ситуации. Стига сте карали човека да се набутва. 

Разбирам да е изгоряла картата, та да търси замяна. Ама не. Вземи я клокни малко, както и неизвестния процесор. Че то тук само с видеокарта може и да не стане, ако си решил да правиш по-сериозен ъпгрейд. Видеопаметта на 9800GT  е достатъчна за нещата, които върши тая карта. Ако се стигне до ситуация да не достига видеопамет, то тогава много по-голям проблем ще са ти малкото кадри. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека очевидно си го е навил на пръста та като ще се прецаква поне да не е напълно. Както виждаш беше се насочил към същата карта но с 2ГБ ддр3. Лично аз бих се насочил към 5770 или 6770 на старо за тия 130 лв. но явно се търси нова. Някой хора просто не обичат да пазаруват втора ръка вещи. пс. Ето една 550Ti за 140 лв. като пише че е възможен коментар по-цената. Ако се свалят 10 лв. става по-бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека очевидно си го е навил на пръста та като ще се прецаква поне да не е напълно. Както виждаш беше се насочил към същата карта но с 2ГБ ддр3. Лично аз бих се насочил към 5770 или 6770 на старо за тия 130 лв. но явно се търси нова. Някой хора просто не обичат да пазаруват втора ръка вещи. пс. Ето една 550Ti за 140 лв. като пише че е възможен коментар по-цената. Ако се свалят 10 лв. става по-бюджета.

Е кажи според теб коя е най-подходяща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно няма нова добра видеокарта за парите с които разполагаш. Вариантите са два и съм ти ги дал. Ако искаш нещо по-добро единствено на старо може да потърсиш 5770 или 550TI. Просто рови по-обявите. пс. В Датата са пуснали една GB 7770 за 150 лв. в гаранция но ти е над бюджета а едва ли ще се задържи дълго. Въпроса не е само че е по-добра от старата 5770 и в гаранция но и е 80W докато по-старите модели са над 100W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно няма нова добра видеокарта за парите с които разполагаш. Вариантите са два и съм ти ги дал. Ако искаш нещо по-добро единствено на старо може да потърсиш 5770 или 550TI. Просто рови по-обявите. пс. В Датата са пуснали една GB 7770 за 150 лв. в гаранция но ти е над бюджета а едва ли ще се задържи дълго. Въпроса не е само че е по-добра от старата 5770 и в гаранция но и е 80W докато по-старите модели са над 100W.

http://obiavi.data.bg/single/454546/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-ati-radeon-hd-5830-1gb-ddr5   А за тая какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста лакома карта сравнение с останалите а и кой знае в какво състояние е.

Какво ти е захранването (марка и модел) и процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста лакома карта сравнение с останалите а и кой знае в какво състояние е.

Какво ти е захранването (марка и модел) и процесора?

http://www.spire-corp.com/power-supplies/jewel-atx-420w-sp-atx-420w-c1-e   процесор pentium dual core cpu E5800 3.20ghz 3.19 ghz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за подобни карти с тая бомбичка. Дават го 15А (180W) и това е на хартия а за спестените защити въобще няма да отварям дума.

Ограничи се до икономични карти под 100W. Така или иначе и процесора е слаба ракия та няма смисъл.

Единствено тази смея да ти препоръчам. Картата я дават 80W под товар. Това не се отнася за старите модели 6770 -> 5770.

Демек под товар поне на хартия захранването ще държи 7770 (80W) и E5800 (65W).  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта за сега реших да не си вземам карта,а някой ден да си сменя целия компютър.Явно е слаб вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си вземай изобщо карта, ако не мислиш да сменяш и платформата. Аз направих тая грешка  и си патих доста години от глупостта си.  А и процесорът ми по-добър от твоя...9800GT  е максимума за тоя процесор. По-нагоре ще трябва да сменяш дъно, процесор и РАМ.  Разбира се, никой не може да те спре да вземеш и Titan. 9800GT  когато излезе навремето и по-точно нейния аналог 8800GT,  бе на цена около 450-500 лева. В края на живота си падна до 270 и то скопените версии на Палит, дето не ставаха за нищо. Сега искаш за 130 лева да вземеш по-бърза карта. Е, сега за 130 лева се продават карти с бързината на твоята 9800GT. Това е положението. Потърси за 130 лева два пъти по-бърза карта след 4 години. Тогава сто на сто ще има.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си вземай изобщо карта, ако не мислиш да сменяш и платформата. Аз направих тая грешка  и си патих доста години от глупостта си.  А и процесорът ми по-добър от твоя...9800GT  е максимума за тоя процесор. По-нагоре ще трябва да сменяш дъно, процесор и РАМ.  Разбира се, никой не може да те спре да вземеш и Titan. 9800GT  когато излезе навремето и по-точно нейния аналог 8800GT,  бе на цена около 450-500 лева. В края на живота си падна до 270 и то скопените версии на Палит, дето не ставаха за нищо. Сега искаш за 130 лева да вземеш по-бърза карта. Е, сега за 130 лева се продават карти с бързината на твоята 9800GT. Това е положението. Потърси за 130 лева два пъти по-бърза карта след 4 години. Тогава сто на сто ще има.

Така и ще направя ще сменя целия някой ден!Аз моята 9800GT я взех нова за 160лв преди 2г.някъде,ама вече остаря явно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.