Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

polaana

Начин за бързо инсталиране на програми след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте, преинсталирам сравнително често и търся някакъв начин за по-бързо инсталиране на необходимите ми програми. Главно ме интересува за бунту и Дебиан дистрибуции, но може и за други. За уиндоус има разни сайтове които предлагат нещо подобно, но за Линукс не мога да намеря никаква информация. Не търся сайт а някакво конзолно решение. Открих само това в една тема:

dpkg -l | awk '/^ii/ { print $2 }' >package-list

и после

xargs apt-get install -y < package-list

като вариант за Убунту и Минт, но при мен не знам защо не сработи на Минт 13.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в package-list файла който е създаден дали ги има имената на всички твои пакети.След като изпълниш първата команда трябва да се намираш във същата директория за да изпълниш успешно втората,защото apt-get от там ще вземе информация за инсталираните ти пакети.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хранилищата бяха добавени, но виж за директорията дали е била същата не знам, не знаех че е важно. Къде би могъл да се намира този package-list файл, никъде не го намирам. Тази инсталация вече я завърших като инсталирах ръчно програмите че компа ми трябваше, но скоро пак ще опитам. А може ли тази втората команда да се използва за инсталация на друг компютър, какво трябва да се добави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да намериш къде е файла изпъли това

find / -name package-list -type f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.