Премини към съдържанието
polaana

Начин за бързо инсталиране на програми след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте, преинсталирам сравнително често и търся някакъв начин за по-бързо инсталиране на необходимите ми програми. Главно ме интересува за бунту и Дебиан дистрибуции, но може и за други. За уиндоус има разни сайтове които предлагат нещо подобно, но за Линукс не мога да намеря никаква информация. Не търся сайт а някакво конзолно решение. Открих само това в една тема:

dpkg -l | awk '/^ii/ { print $2 }' >package-list

и после

xargs apt-get install -y < package-list

като вариант за Убунту и Минт, но при мен не знам защо не сработи на Минт 13.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в package-list файла който е създаден дали ги има имената на всички твои пакети.След като изпълниш първата команда трябва да се намираш във същата директория за да изпълниш успешно втората,защото apt-get от там ще вземе информация за инсталираните ти пакети.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хранилищата бяха добавени, но виж за директорията дали е била същата не знам, не знаех че е важно. Къде би могъл да се намира този package-list файл, никъде не го намирам. Тази инсталация вече я завърших като инсталирах ръчно програмите че компа ми трябваше, но скоро пак ще опитам. А може ли тази втората команда да се използва за инсталация на друг компютър, какво трябва да се добави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да намериш къде е файла изпъли това

find / -name package-list -type f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.