Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здрасти приятели , преди няколко дни си взех ейтова чудо : http://www.technomarket.bg/products/09130358/acer-aspire-v3-772g-nx-m9vex-001-gold . Реших да тествам 2-3 сравнително по-стари игри и картината ми лагваше леко. Веднаха се родиха съмнения че нещо не е наред. Поразрових се и открих ,че на доста места ми зачита или поне се води това : Intel® HD Graphics 4600 (ако не се лъжа това е вграденото видео само) . На Аида64 като си проверя данните за видео ми изкарва 4 реда , първите 3 са с - Intel® HD Graphics 4600 и чак последния ред е реалната карта - NVIDIA GeForce GT 750M. Моля помогнете ми или ми дайте съвет как да оправя проблема. Разбира се съм инсталирам нужните драйвъри от диск-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? Понякога на диска няма всички драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? Понякога на диска няма всички драйвери.

windows7 , почнах да се чудя да си сложа ли window8 , да видя как ще е положението там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows7 , почнах да се чудя да си сложа ли window8 , да видя как ще е положението там

В device manager имаш ли ? или ! знак на някой от драйверите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Лаптопа, ако въобще работи с Уиндоус именно за 8 е проектиран. Но не знам как ще се държи със самоделки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В device manager имаш ли ? или ! знак на някой от драйвер

ами там ми ги изкарва и двете едно под друго , първо вградената 4600 и после GT750

Да. Лаптопа, ако въобще работи с Уиндоус именно за 8 е проектиран. Но не знам как ще се държи със самоделки.

ами ще се наложи да пробвам , можеш ли да ми дадеш хубав линк за него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами там ми ги изкарва и двете едно под друго , първо вградената 4600 и после GT750

ами ще се наложи да пробвам , можеш ли да ми дадеш хубав линк за него

Хубави линкове нямам :) Лоши също. Впрочем дискретното видео се включва само при по-високи натоварвания...Но се изисква за правилната работа и правилната ОС и драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави линкове нямам :) Лоши също. Впрочем дискретното видео се включва само при по-високи натоварвания...Но се изисква за правилната работа и правилната ОС и драйветова

това съм го чувал, но мислих че само при определена настройка се случва. както и да е , на мен не ми го включва определено при високо натоварване

Слагат се драйверите от сайта на Acer,които са за осмицата.

пробвах точно , но няма промяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От control panel-а на NVidia-та провери дали за игрите които си инсталирал се включва външната карта, ако си слагал някакви rip-нати игри които само се разархивират NVidia-та едва ли ги засича като натоварващи приложения. Тя понякога не засича и инсталационни игри и те тръгват с вградената :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От control panel-а на NVidia-та провери дали за игрите които си инсталирал се включва външната карта, ако си слагал някакви rip-нати игри които само се разархивират NVidia-та едва ли ги засича като натоварващи приложения. Тя понякога не засича и инсталационни игри и те тръгват с вградената :)

игрите които пробвах са : Crysis 2 , Tombraider (2013) , Heroes 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

игрите които пробвах са : Crysis 2 , Tombraider (2013) , Heroes 6

От имидж или рипнати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От имидж или рипнати?

iso

От control panel-а на NVidia-та провери дали за игрите които си инсталирал се включва външната карта, ако си слагал някакви rip-нати игри които само се разархивират NVidia-та едва ли ги засича като натоварващи приложения. Тя понякога не засича и инсталационни игри и те тръгват с вградената

сега видях , че в контрол панела на NVidia ме пита за Preferred graphics processor и там мога да избра между : Auto , high-performance nvidia processor или  Integrated graphics , да не би да е това?

Хубави линкове нямам :) Лоши също. Впрочем дискретното видео се включва само при по-високи натоварвания...Но се изисква за правилната работа и правилната ОС и драйвери.

сега видях , че в контрол панела на NVidia ме пита за Preferred graphics processor и там мога да избра между : Auto , high-performance nvidia processor или  Integrated graphics , да не би да е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iso

Това трябва да е. Пробвай резултата обаче, дали ще сработи нормално под 7. Ако Автото не работи, пробвай да зададеш да работи с дискретната само, но да се съобразяваш че батерията ще пада доста бързо и когато не играеш, ще трябва да избираш опцията за вграденият контролер.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това го направи на Program settings а не в Global, няма нужда постоянно да работи NVidia-та, от Program settings може да си избереш за всяка игра коя карта да е ... ест избираш high performance NVidia processor :)

Не би трябвало да има проблем с Win 7, ползвал съм го, половин година поне, с NVidia Optimus :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това го направи на Program settings а не в Global, няма нужда постоянно да работи NVidia-та, от Program settings може да си избереш за всяка игра коя карта да е ... ест избираш high performance NVidia processor :)

Не би трябвало да има проблем с Win 7, ползвал съм го, половин година поне, с NVidia Optimus 

ами то там си беше на автоматично пак и конкретно на тия 3 игри си беше избрало уж да е на nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как разбираш, че видеокартата не работи. Ако по това, че имаш лаг при тежка игра като Crysis 2,  нещо си на грешен път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как разбираш, че видеокартата не работи. Ако по това, че имаш лаг при тежка игра като Crysis 2,  нещо си на грешен път. 

смятам, че конфигурацията и видеокартата , са нормални за игра от преди 2 години. , но не съдя по това , на Tombraider , преди да почне самата игра ми показва прозорец с конфигурациии, там на video settings ми изписва Intel® HD Graphics 4600 също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледай какво ти показва някакъв прозорец. Естествено ще ти показва това, след като в него момент лаптопа работи с вграденото видео. Дискретното се включва едва, след като почне да се зарежда играта или по-точно при активен 3D режим. В момента когато се появява тоя прозорец, явно лаптопа е все още в 2D  режим. Скоро гледах точно тия неща на един лаптоп и за да се уверя, че картата работи, се наложи да я следя по друг начин - чрез странична програма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз с моята видео карта играя Crysis 2 и  BF3 на средни/високи настройки, така че и 750m ще се справя още по - добре.

Сложи си един GPU-z и си пусни някоя игра докато и програмата е активна за да проследиш коя видео карта се товари и да имаш някаква представа какво се случва с видео картите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и един Cinebench,  хем да засечеш каква е производителността на видеокартата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш с десен бутон върху шорткът-а на играта:

Публикувано изображение

Коя видеокарта ти посочва като default? Ако е nVidia-та ок, ако не просто цъкни с лявото върху High-performance NVIDIA и така със сигурност ще ти тръгва с външната видеокарта, а не с вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш с десен бутон върху шорткът-а на играта:

Публикувано изображение

Коя видеокарта ти посочва като default? Ако е nVidia-та ок, ако не просто цъкни с лявото върху High-performance NVIDIA и така със сигурност ще ти тръгва с външната видеокарта, а не с вградената.

нямам такава опция там като дам десен бутон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имаш проблем с драйверите. При такава конфигурация винаги след инсталация на ОС и драйвера на чипсета, първо се инсталират драйверите за вградената видеокарта, рестартира се и тогава се инсталират драйверите за nVidia-та.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами който не чете упътванията е така. В упътването ясно е написано, най-напред да се инсталират драйверите на вградената видеокарта. Веднъж съм го чел, но съм го запомнил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.