Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Owl

Усилвател за безжичен Интернет

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали има такова устройство за усилване на интернет сигнала, защото лаптопа ми не хваща на повече от 10-15 метра, а на мен ми трябват около 20-30 метра, затова ме интересува дали има такова у-во. Надявам се че разбрахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

От посочената от Вас страница, на питащият  може би ще свършат работа само няколко от посочените модели, превишаващи 13 dB усилване. Съответно и цените им са различни от обикновените 1/4 ламда антени. Нека първо опита с този адаптер с външна антена и ако има разлика в приемането  меxду него и вграденият WI-FI модем в лаптопа, тогава да предприема някакви действия. Много важно е също ориентирането на антената спрямо рутера или околната среда, откъдето идва сигнала.Ако източника му на сигнал е външен, да опита близко до прозорец, откъдето има пряка видимост към самият сигнал или рутер. Това беше допълнение към вашият пост ако нямате против, разбира се.

Адаптер   TP-Link 722N -   приблизително 20 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали има такова устройство за усилване на интернет сигнала, защото лаптопа ми не хваща на повече от 10-15 метра, а на мен ми трябват около 20-30 метра, затова ме интересува дали има такова у-во. Надявам се че разбрахте.

Искам пак да уточниш - сигнала на рутера ли ще усилваш или приемника на лаптопа искаш да подобриш? Защото това са две различно технически изпълними задачи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам пак да уточниш - сигнала на рутера ли ще усилваш или приемника на лаптопа искаш да подобриш? Защото това са две различно технически изпълними задачи. 

На лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.