Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си нов лаптоп и изпитвам трудности поради големия избор и множество конфигурации. Ще бъда много благодарна, ако някой може да даде съвет какви характеристики би следвало да има лаптоп, който ще използвам:

• За сърфиране, офис приложения, филми, музика и обработка на снимки (Photoshop Lightroom)
  • Вкъщи през повечето време като основен компютър. Все пак ми се иска да мога да го взема с мен навън понякога
  • През следващите 3-4 години, тъй като не обичам да сменям често машината си, ако не се налага. Трябва да е нещо издържливо, което няма да остарее след година :)

За момента съм се ориентирала към:

• 14''-15,6'' като размер
  • i5 или i7 за процесор, като не знам дали има смисъл да е четириядрен заради температурата и нуждата от добро охлаждане
  • 8GB RAM
  • 120GB SSD + 500/750HDD за твърд диск - имам 1TB външен диск, така ще размерът на диска не ме притеснява толкова
  • Nvidia дискретна видео карта с 1GB/2GB RAM
  • Иска ми се да е с матов екран, по възможност поне HD резолюция, но бих направила компромис стига да е добър екран
  • Подсветка на клавиатурата е добър бонус
  • Ще е чудесно да е нещо тънко и леко, с готин дизайн (все пак съм момиче и това има значение :))
  • Windows 8 е предпочитаната OS
  • Мисля, че не е необходимо да има оптично устройство на всяка цена, защото го използвам рядко и винаги мога да си купя външно

Всякакви предложения за конкретни лаптопи и съвети относно отделните компоненти са добре дошли. Ако веднъж установя какво ми трябва, мога и сама да потърся из многото сайтове и магазини :) Бюджетът ми е 1500-2000 лв.

Покупката не е спешна, мога да изчакам до ноември, ако се налага.

Предварително благодаря!

Марти

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко предложения от мен.: 1. Acer Aspire V5-572G 2. Acer Aspire V3-772G (черен)   3. Lenovo IdeaPad Y510p

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто ти и някой друг вариант:

- Acer Aspire V3-571G NX.RZPEX.045 - хубава матрица с много качествени цветове, може да му сложиш ССД на мястото на ДВД-то и ОС 8-ца

- Acer Aspire V3-571G NX.M7EEX.044 - аналогичен модел но с 4-ядрен процесор и по-голямо като обем видео

- Lenovo IdeaPad Y510p 59-388755 - това вече е с последно поколение, но при вариант с ССД и ОС ще надхвърлиш бюджета, но според мен си заслужава да му се хвърли едно око

- Lenovo IdeaPad Z500 59-390345 - макар с по-ниска резолюция, но определено според мен - хващащо окото. Едно ССД и ОС ще те поместят отново в посоченият бюджет

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори! От изброените най-много ми допадат: Acer Aspire V5-572G и Lenovo IdeaPad Z500. И двата са с i5 процесори (съответно i5-3337U и i5-3230M) има ли значение кой от двата ще избера за нуждите, които описвам? И като цяло производителността им достатъчна ли е? Освен това Леновото има Nvidia 740M, докато Acer-ът е с Nvidia 720M - от колко голямо значение е това? Леновото ще има нужда от допълнително слагане на SSD + инсталация на ОС, което означава, че финално ще е с около 200 лв. по-скъп. Какво мислите по темата? Не на последно място - има ли смисъл да изчакам малко за новото поколение процесори на Интел? Мерси за помощта:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V5-572G и Lenovo IdeaPad Z500. И двата са с i5 процесори (съответно i5-3337U и i5-3230M) има ли значение кой от двата ще избера за нуждите, които описвам? И като цяло производителността им достатъчна ли е?

Първия процесор е енергоспестяващ, и не е огромна разликата им. Производителността е достатъчна и на двата.

Освен това Леновото има Nvidia 740M, докато Acer-ът е с Nvidia 720M - от колко голямо значение е това?

Не е от особено значение, и двете карти са на почти едно ниво като прозводителност.

Леновото ще има нужда от допълнително слагане на SSD + инсталация на ОС, което означава, че финално ще е с около 200 лв. по-скъп. Какво мислите по темата?

Лично смятам, че ССД-то не е задължително, пък и Вие си решавате.

Не на последно място - има ли смисъл да изчакам малко за новото поколение процесори на Интел?

Не особено, защото няма особена разлика в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с горното, а и освен това - ССД-то можеш да го добави по всяко едно време и да си мигрираш ОС–то на него :)

Леново-то лично за мен е с по-добрите параметри и като му добавиш ОС и ССД - ще си на цена по-ниска от Ейсъра ( съдейки по сегашните цени на ССД-та и ОС-та ). Отделно на това имаш и матов екран, който по-горе спомена че е важен за теб

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При бюджет 2000лв. изобщо не гледайте мултимедийните пластмасарници с надути характеристики за сметка на посредствени шасита и охлаждане, а се ориентирайте към бизнес моделите на големите производители като Dell Vostro и Latitude, Toshiba Tecra, Lenovo ThikPad T-series, HP Elitebook. Останалото е компромис с качеството за сметка на хардуера.

Предвид гореописаните дейности, за които ще се ползва машината, изискването за "Nvidia дискретна видео карта с 1GB/2GB RAM" е абсолютно излишно. Съвременните вградени решения са предостатъчни за всичко, дори и леки игри, а са за предпочитане предвид това, че така лаптопа ще грее по-малко, ще е по-икономичен що се отнася до разход на ток, а и един чип по-малко, който може да изгори.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Продължавам с търсенето, взимайки предвид всички мнения :) Дано скоро имам резултат.

Поздрави,

Марти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с казаното по-горе от колегата, можеш да погледнеш и тези модели:

- HP EliteBook Folio 9470m D9Y17AV 128GB SSD - хем здраво, хем по-леко и по-малко

- Dell Vostro 3560 5397063323401 - малко по-голям, но с по-мощни параметри, ОС, Full HD но без ССД - макар че може да се добави

- Toshiba Portege R930-1KF - малко и супер преносимо решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.