Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам питане за видео карти.Мой приятел,геймър,ще сменя видеото,като е избрал Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E -458лв. крайна цена.Останалите му компоненти са Asus M5A99X EVO,AMD FX 6300 6x3.6Ghz,2x4 Gb Kingston 1866Mhz,захранване 600W ,но не съм сигурен дали Thermaltake или Corsair.В момента е със Asus GTX660 Direct CU II O.C. 2Gb DDR5 192 bit,като иска да прави SLI.Но аз го съветвам ,че ще е по-добре да си вземе още една карта,като сегашната му ,вместо друг чип,макар и по-мощен.Според него ще е по-добре,ако старата я ползва за физики.Как ще е най-удачно според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам питане за видео карти.Мой приятел,геймър,ще сменя видеото,като е избрал Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E -458лв. крайна цена.Останалите му компоненти са Asus M5A99X EVO,AMD FX 6300 6x3.6Ghz,2x4 Gb Kingston 1866Mhz,захранване 600W ,но не съм сигурен дали Thermaltake или Corsair.В момента е със Asus GTX660 Direct CU II O.C. 2Gb DDR5 192 bit,като иска да прави SLI.Но аз го съветвам ,че ще е по-добре да си вземе още една карта,като сегашната му ,вместо друг чип,макар и по-мощен.Според него ще е по-добре,ако старата я ползва за физики.Как ще е най-удачно според вас?

За тези пари би сменил платформата направо. В никакъв случай не си заслужава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари би сменил платформата направо. В никакъв случай не си заслужава...

Би ли обяснил или посъветвал какво да вземе,имайки предвид конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил или посъветвал какво да вземе,имайки предвид конфигурацията?

В реда на мисли го казах това (не че е невъзможно де, на цената на GTX760 може да мине на новo дъно + i5 за да изстиска още от GTX660)... Мисълта ми беше, че не си заслужава. Текущата му карта е в баланс с процесора, и няма никакъв смисъл от SLI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но аз го съветвам ,че ще е по-добре да си вземе още една карта,като сегашната му ,вместо друг чип,макар и по-мощен.Според него ще е по-добре,ако старата я ползва за физики.Как ще е най-удачно според вас?

Твоят съвет не е по-лош от неговият избор, но той иска да се похарчи за по-"нови" карти, а ти искаш да останат пари че да те черпи с тях или за нещо друго. Изборът все пак е негов, и няма да ни накараш ние да му трошим хатъра в евентуално твоя полза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В реда на мисли го казах това (не че е невъзможно де, на цената на GTX760 може да мине на новo дъно + i5 за да изстиска още от GTX660)... Мисълта ми беше, че не си заслужава. Текущата му карта е в баланс с процесора, и няма никакъв смисъл от SLI.

Добре,благодаря за разяснението.А да разбирам ли,че сегашната му карта е адекватна и няма нужда на неговата конфигурация да слага нещо,по-производително?

Твоят съвет не е по-лош от неговият избор, но той иска да се похарчи за по-"нови" карти, а ти искаш да останат пари че да те черпи с тях или за нещо друго. Изборът все пак е негов, и няма да ни накараш ние да му трошим хатъра в евентуално твоя полза.

Все едно не съм я видял тая простотия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,благодаря за разяснението.А да разбирам ли,че сегашната му карта е адекватна и няма нужда на неговата конфигурация да слага нещо,по-производително?

Да, нали това се опитах да обясня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За SLI трябват абсолютно еднакви видеокарти, а с тоя процесор две 660-ки няма да разгърнат пълният си потенциал. Най-добре да не купува нищо, а само да овърклокне процесора, евентуално ако няма хубав охладител може да си купи. С това дъно поне на 4.4GHz ще го докара.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви!Последен въпрос.В такъв случай за тия пари,ако продаде сегашния процесор и видео и си вземе FX8350 + Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit,Същата ли е ситуацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви!Последен въпрос.В такъв случай за тия пари,ако продаде сегашния процесор и видео и си вземе FX8350 + Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit,Същата ли е ситуацията?

Кажи-речи... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ъпгрейда отпада ...

Само защо ни заблуждаваш че питаш за твой приятел, след като подписа ти казва друго. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото той е най-добрия си приятел...Аз още одеве го прочетох, пуснах бъзика и някои май успяха да го разберат...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал,но както и да е.Темата може да бъде эаключена.Хубава вэчэр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sli се прави с еднакви карти (чип, модел и производител) но в 70% от случаите резултата в кадрите е по слаб от колкото при по мощна карта самостоятелно...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.