Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, спестих си пари за нов настолен компютър и реших да потърся мнения за една оптимална game конфигурация за бюджет  до 1100 лв. като имам 20" монитор Full HD с резолюция 1680х1050, а ще ползвам периферията - клавиатура мишка от старият компютър. Компютъра ще се ползва през 95 % от времето само за игри. Бих искал да играя най-новите заглавия и тези който излизат в бъдеще на high/ultra, ако е възможно разбира се.

Моля предложете нещо хем да се вмества в бюджета, хем да не ми се налага да го сменям след 2 години. Нямам предпочитания за марки и магазини.

Благодаря, предварително, че ще отделите време да ми отговорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC
ASROCK H87 PRO4 /1150
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 1 112.65 лв. с ДДС

Количка.

Мисля че ще е достатъчно в близко време, а и новите игри тепърва се оптимизират за многоядрените процесори.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от старата платформа:

Обща стойност - 1 105.87 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

4G DDR3 1600 SILICON POWER

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - x2 Fans Included

Обща стойност: 1103.72 лв. с ДДС - Количка. Ако имаш нужда от сглобяване то е безплатно но трябва да им кажеш по телефона след като ти се обадят.

Ако периферията(мишката и клавиатурата) са с PS/2 просто замени дъното с GB B75M-D2V(10 лв. е по евтино от D3V). По късно ще добавиш още 4GB памет ако има нужда системата. 1TB Хард е по скъп с 20 лв. от 500GB и затова съм го добавил. Видео картата се клоква идеално(за мен е по добра от POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC и по евтина с 10 лв.). В бюджета се вмести качествено захранване и кутия за цената им. Ако ти трябва записвачка по късно може да си закупиш такава.

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам 20" монитор Full HD с резолюция 1680х1050,

Само да вметна, за да не останеш в заблуждение - Full HD резолюцията е 1920х1080.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, за да не останеш в заблуждение - Full HD резолюцията е 1920х1080.

Колега, това е Basic "Full HD" 1680х1050, ха 

По темата и моето предложение:

Asus H81-PLUS, socket 1150

Intel® Core i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

За 1 102 лева, безплатна доставка. Пълно размерна дънна платка. Вярно, паметта е с малко завишен волтаж, но това не е проблем. Видеокартата е много тиха и хладна, спрямо Sapphire и Power Color скопените видеокарти, както и не е Bulk. Захранващия блок е достатъчен, има си и петте години гаранция за качеството му. 

Хайде, успех! 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за бързите отговори хора върха сте, но сега нз коя да избера. Има ли значение или просто си избирам една от всичките и си я поръчвам? И мишката и клавиатурата ми са с usb порт-ове затова няма нужда от ps/2 порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за бързите отговори хора върха сте, но сега нз коя да избера. Има ли значение или просто си избирам една от всичките и си я поръчвам? И мишката и клавиатурата ми са с usb порт-ове затова няма нужда от ps/2 порт.

Като ти са с USB(може да ползваш преходници които струват 10-20 лв.) или да избереш конфигурация с дъно + два USB порта до PS/2. Ако си се спрял на конфигурация с два PS/2 може да споменеш коя е конфигурацията и да заменим дъното с - 2 USB+1 PS/2. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сигурно човека може да гледа Full HD  филми, та затова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си се спрял на конфигурация с два PS/2 може да споменеш коя е конфигурацията и да заменим дъното с - 2 USB+1 PS/2.

Засега клоня към конфигурацията на Masterplay.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега клоня към конфигурацията на Masterplay.

Toзи 2 адаптера трябва да си купиш. Ако не намериш има по скъпи - цък. Покупката от местен магазин ще ти спести доставкa и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имах парите бих взел на мастерплей :) + давам незнам как мислят другите колеги

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междинна сума 932,10 лв.

ДДС (20%) 186,42 лв.

Крайна цена 1 118,52 лв.

Това е предостатъчно за всички игри на тази резолюция!

П.П. Без записвачка!

Поздрави!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията и бързите отговори. Много ми помогнахте и продължавайте в същия дух.

Всичко добро Ви желая и доскоро ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията и бързите отговори. Много ми помогнахте и продължавайте в същия дух.

Всичко добро Ви желая и доскоро ;)

Да бяхте казал какво сте решил и избрал?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка реших да поръчам конфигурацията на XECUTIONER, обаче ми звъннаха преди малко от магазина и ми казаха че процесора и рам-та ги нямало в наличност и ми предложиха тази конфигурация

В крайна сметка реших да поръчам конфигурацията на XECUTIONER, обаче ми звъннаха преди малко от магазина и ми казаха че процесора и рам-та ги нямало в наличност и ми предложиха тази конфигурация

post-341955-0-47254000-1379949530_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами прееб*л си се. По-кофти процесор и рам са ти сложили а крайната цена е с 13 лв. по-малко та и пари много са ти взели.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нищо не съм поръчал окончателно, казаха ми да видя и да помисля това дали ме устройва.

Редактирано от number_8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле ама много пари ти взимат. Първо се отърви от тая скъпа рам с гадни гребенчета и вземи по-евтина. После изчакай за FX-6350 колкото трябва или най-добре пазарувай от другаде.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.