Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vanko929

Компа ми забива всеки ден-помогнете

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дена компа ми забива първо веднъж на ден , а вече и по 2-3 пъти на ден без видима причина ...  с windows xp sp3 съм и е на 20 дена -от инсталацията. ето характеристиките : CPU AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+ Дънна платка :    QDI KuDoz 7E/333X  (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio) ram DIMM2: Kingmax MPXC22D-38KT3R-FNA  512 MB PC3200 DDR SDRAM  (2.5-3-3-7 @ 200 MHz)  (2.0-2-2-5 @ 133 MHz) Видеокарта: NVIDIA GeForce2 MX 100/200  (64 MB) HDD: HDS728080PLAT20  (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) Мисля че е от рам-а  но не съм сигурен ,имам, и още една платка с 270 мб  та местих я на различен слот и без нея даже пробвах и пак си забива ... просто не виждам видима причина каквото трябва драйвери ъпдейти съм сложел , харда произвидителноста е 67 % а състоянието му е 100 % няма лоши сектори и т,н. Не ми се дават пари пак да го нося на ремонт по-ще е добре да му взема ново дъно рам, и процесор. Просто искам да озная Причината каква е и как да се поправи ако можете да помогнете с нещо пишете благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от няколко дена компа ми забива първо веднъж на ден , а вече и по 2-3 пъти на ден без видима причина ...  с windows xp sp3 съм и е на 20 дена -от инсталацията. ето характеристиките : CPU AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+ Дънна платка :    QDI KuDoz 7E/333X  (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio) ram DIMM2: Kingmax MPXC22D-38KT3R-FNA  512 MB PC3200 DDR SDRAM  (2.5-3-3-7 @ 200 MHz)  (2.0-2-2-5 @ 133 MHz) Видеокарта: NVIDIA GeForce2 MX 100/200  (64 MB) HDD: HDS728080PLAT20  (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) Мисля че е от рам-а  но не съм сигурен ,имам, и още една платка с 270 мб  та местих я на различен слот и без нея даже пробвах и пак си забива ... просто не виждам видима причина каквото трябва драйвери ъпдейти съм сложел , харда произвидителноста е 67 % а състоянието му е 100 % няма лоши сектори и т,н. Не ми се дават пари пак да го нося на ремонт по-ще е добре да му взема ново дъно рам, и процесор. Просто искам да озная Причината каква е и как да се поправи ако можете да помогнете с нещо пишете благодаря.

Определено оперативната памет е малко като количество, и машината започва да супва по твърдия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се дават пари пак да го нося на ремонт по-ще е добре да му взема ново дъно рам, и процесор. Просто искам да озная Причината каква е и как да се поправи ако можете да помогнете с нещо пишете благодаря.

Изобщо не помисляй за такива операции - машината ти е набор може би а и части само втора употреба .

Тоя компютър ако се използва за офис програми и за слушане на МР3 ще си върши перфектно работата но ако го използваш и за нет :no-no: фейзбуци , клипчета от нета - абсурд и остава да кажеш чи има и антивирусна .

Събирай пари за нов , тоя отдавна трябва да е до гюма .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не помисляй за такива операции - машината ти е набор може би а и части само втора употреба .

Тоя компютър ако се използва за офис програми и за слушане на МР3 ще си върши перфектно работата но ако го използваш и за нет :no-no: фейзбуци , клипчета от нета - абсурд и остава да кажеш чи има и антивирусна .

Събирай пари за нов , тоя отдавна трябва да е до гюма .

Определено оперативната памет е малко като количество, и машината започва да супва по твърдия диск.

!-во 500 или 700 мегабаита не са малко . проблема е от скоро преди съм бил само с 512 мб и е нямало забиване , но както и да е. 2-ро не го товаря само 1 скайп и мозила най-вече ползвам и това ми коства 350 mb с windowsa , но аз нали имам още 250 друга платка. така че не е заради малкото количество. :) 3-не нямам антивирусна но и с антивирусна е работел и то с 512 мб рам и не ми е правел проблем. но благодаря все пак за отговорите. Няма да е нов комп , но ще му взема нова дънна платка и процесор двуядрен и 2 гига рам което ще е достатачно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

!-во 500 или 700 мегабаита не са малко . проблема е от скоро преди съм бил само с 512 мб и е нямало забиване , но както и да е. 2-ро не го товаря само 1 скайп и мозила най-вече ползвам и това ми коства 350 mb с windowsa , но аз нали имам още 250 друга платка. така че не е заради малкото количество. :) 3-не нямам антивирусна но и с антивирусна е работел и то с 512 мб рам и не ми е правел проблем. но благодаря все пак за отговорите. Няма да е нов комп , но ще му взема нова дънна платка и процесор двуядрен и 2 гига рам което ще е достатачно .

Добре но говорите в минало време, а новите програмите са лакоми за ресурс. Да не говорим за флашове, браузери, и т.н....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А компютърът ти забива, тоест замръзва картината и нищо не можеш да направиш по въпроса или забива и се рестартира със син екран?Проверил ли си кабелите да не са се разместили нещо, особено тези към хард диска и огледал ли си дъното за надути кондензатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е нов комп , но ще му взема нова дънна платка и процесор двуядрен и 2 гига рам което ще е достатачно .

Да добавим и ново захранване , рам памет и хард диск - нали не се надяваш стария 12/13 годишен да върши работа и то какво остана - кутия . Човек , от тая стара машина всичко може да се очаква .

Скайп - не повече от 3.8 версия , мозила ... 3.6 ли беше - някоя стара и забравяш флашчетата .

Не си обяснил какво е забиването - колегата по горе те е питал , временно замръзване , син екран със грешка която трябва да споделиш , рестартиране и тн.

ПП. казваш че е работил и с 256 рам , верно е и при мен идват такива - ама да не съм аз после тоя който ще работи с него :) От кога са забиванията , някаква промяна да си правил по хардуера ? добавял рам и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А компютърът ти забива, тоест замръзва картината и нищо не можеш да направиш по въпроса или забива и се рестартира със син екран?Проверил ли си кабелите да не са се разместили нещо, особено тези към хард диска и огледал ли си дъното за надути кондензатори?

Да замръзва картината и нищо немога да направя освен рестарт. Няма надути кондезатори. Ами кабели те към хард диска са уж наред , но забелязах , че един кабел който е към единият вентилатор под видео картата е скъсан но върви пак с същата си скорост. Немога да го свържа пак щот е къс.

Да добавим и ново захранване , рам памет и хард диск - нали не се надяваш стария 12/13 годишен да върши работа и то какво остана - кутия . Човек , от тая стара машина всичко може да се очаква .

Скайп - не повече от 3.8 версия , мозила ... 3.6 ли беше - някоя стара и забравяш флашчетата .

Не си обяснил какво е забиването - колегата по горе те е питал , временно замръзване , син екран със грешка която трябва да споделиш , рестартиране и тн.

ПП. казваш че е работил и с 256 рам , верно е и при мен идват такива - ама да не съм аз после тоя който ще работи с него :) От кога са забиванията , някаква промяна да си правил по хардуера ? добавял рам и тн.

забиванията са от поне 10-15 дни бях разместил еднат аплат на друг слот за рам и бяха изчезнали за 3-4 дни . но пак се появиха и то по 3-4 пъти на ден което е много.... Не съм добавял , нищо бях пробвал един стар хард дали става за флашка и това е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай рама с memtest. Почисти контактната пластина да не си я замърсил без да искаш с прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да тестваш с програми от хирен РАМ и хард , като плочките с рам паметта се тестват една по една , Хубаво е и да ги почистиш и слотовете също , новата която си добавил си я пъхнал в прахоляка предполагам .

Но такова замръзване на картината ме навежда на хард - колегата ви посъветва да огледате именно неговите кабели .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да тестваш с програми от хирен РАМ и хард , като плочките с рам паметта се тестват една по една , Хубаво е и да ги почистиш и слотовете също , новата която си добавил си я пъхнал в прахоляка предполагам .

Но такова замръзване на картината ме навежда на хард - колегата ви посъветва да огледате именно неговите кабели .

Направех тест на РАМ-а с memtest86 4.3.3 -с изключена OS , и след завършване на теста изписа " PASS COMPLETE! No errors found pres...(esc) to exit. Щом няма грешки по време на тестването това най-вероятно казва , че проблеми не се крие в Рам-а и пластините съм ги почистел с прахосмукачката даже. НАправех и тест на хард диска ето 3- снимки . 1-от HDD SENTIEL. http://prikachi.com/images.php?images/970/6589970e.jpg , 2-hd tune - SMART- http://prikachi.com/images.php?images/973/6589973J.jpg 3- hd tune -error scan- http://prikachi.com/images.php?images/976/6589976M.png  .. изкарах и му вкарах кабелите наново и Както виждате на снимките няма лоши сектори. Има проблем с crc грешките Само и с произвидителноста която е ограничена на 33 mb/s а хард диска подържа и до 3000 mb/s направех тест . Откаде тогава идва това забиване много странно. Също да питам за произвидителноста да я направя ли на максимум-а и дали ще е проблем това ако го направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не вземеш направо да смениш кабела на диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лентовия кабел за данни ли казваш да сменя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за лентовия кабел за данни ли казваш да сменя ?

Да .

ПП. И още нещо , сам ли е диска на кабела и ако е вързано и сд устройството го откачи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска си е самичък закачен dvd-то е на другия кабел . след като изкарах и вкарах кабела за диска но хубаво го натиснах за сега ден 2-ри не ми е забило , но аз вече реших да си търся дъно малко рам и ново охлаждане друго защото е DDR и слаб е самият комп и нямам шанс да мина на друга OS освен xp . Няма смисъл да харча повече пари подир него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да харча повече пари подир него.

Не наливай повече пари за ремонти и ъпгрейди (подобрявания) на тоя компютър. 

Гледам че парите на са ти в излишък, та kарай за сега така докато издъхне тотално. 

Или друг вариянт е да го продадеш докато все още работи и парите от продажбата да ги добавиш към тия които си приготвил за новите части.

Имам един подобен на твоя - Pentium 4   2.66МХз,  512 МБ ДДР РАМ,   8 ГБ хард.

Публикувано изображение

За нет, скайп, мейл, да си сложа снимките и малко текстови файлове си е ОК. 

Е че не е бърз не е, но мен това не ме притеснява.

Всъщност аз не използвам него. Държа го като резервен комп, ако случайно с другия стане нещо.

произвидителноста да я направя ли на максимум-а и дали ще е проблем това ако го направя?

По-добре недей. Да не го презориш нещо. Той и без това работи сигурно на предела на своите възможностти при тая преклонна възраст. Понеже си мисля че увеличаване на производителността ще бъде чрез увеличение на оборотите на шпиндела. Отделно гдето ще ти се увеличи шумът ако се вдигнат оборотите.

Няма смисъл да харча повече пари подир него.

Не си ми наблизо, иначе бих ти подарил една от тези, за да не набутваш повече пари в сегашния. 

Публикувано изображение

Подариха ми ги предната седмица. И те са горе долу на възрастта на твоя (2004  - 2006), но двата крайните сребристите са с двуядрени Атлони  х2 3800+,   х2 4200+ и леко ще живне системата

P.S. и в мазата се търкалят сигурно още десет такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даа това и ще правя на части ще го продавам , дъното и всичко което е по него без HDD I ЗАХРАНВАНЕТО. Аз колкото пари дадах по -ремонти и подмяна на части нов щях да взема ама нямам пари. Затова ще продам и взема по-съвремени и ми обещаха подарак 2 ядрен процесор интел пентиум 2х3.20 . Самo ще взема ново охлаждане -CPU , и рам + записвачка ще ми трябва моята я купех 2 пъти я ползвах и вече ни чете ни записва набутах се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с охлаждането,твоето може и да става за новият процесор.Записвачката наложителна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е наложителна тя най-накрая ще купя windows install може и с флашка нали ? А за охлаждане ми казаха ,че ще трябва друго за процесора ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 се инсталира много лесно от флашка. XP е друга бира и не винаги става успешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даа това и ще правя на части ще го продавам , дъното и всичко което е по него без HDD I ЗАХРАНВАНЕТО. Аз колкото пари дадах по -ремонти и подмяна на части нов щях да взема ама нямам пари. Затова ще продам и взема по-съвремени и ми обещаха подарак 2 ядрен процесор интел пентиум 2х3.20 . Самo ще взема ново охлаждане -CPU , и рам + записвачка ще ми трябва моята я купех 2 пъти я ползвах и вече ни чете ни записва набутах се.

Не бързай с новото охлаждане. Те тия процесори си вървят с охлаждане, освен ако някой не си го извади от дъното и ти го даде.А тоя процесор като ти го подарят, гледай да е в комплект с дъно.  Записвачката не я отписвай. Нищо чудно да не правиш нещо както трябва. Аз имам една такава, дето бе отписана. При мен си проработи от раз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с новото охлаждане. Те тия процесори си вървят с охлаждане, освен ако някой не си го извади от дъното и ти го даде.А тоя процесор като ти го подарят, гледай да е в комплект с дъно.  Записвачката не я отписвай. Нищо чудно да не правиш нещо както трябва. Аз имам една такава, дето бе отписана. При мен си проработи от раз.

ок няма а намерех за 40 лв обурудвано дъно с двуядрен интел пентиум 3.06ghz , видео карта вградена рам 512 мб , + охлаждането му и мисля да си го взема това. А windows 7 поне ще върви ли на DDR дъно с поне 2 гб рам и двуядрен процесор ? плс отговороте за да зная  П.С : Забиването мисля че разбрах откаде идва от драйвера на видео картата като сложа от майкрософт драйвер няма проблем ама като сложех по нов от nvdia мина малко и веднага замръзна картинат аи това казва , че е от драйвера !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе точно 3,06 май няма двуядрен :) може и да бъркам но все пак това което ще взимаш какво мислиш да правиш с него ? - игри :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок няма а намерех за 40 лв обурудвано дъно с двуядрен интел пентиум 3.06ghz , видео карта вградена рам 512 мб , + охлаждането му и мисля да си го взема това. А windows 7 поне ще върви ли на DDR дъно с поне 2 гб рам и двуядрен процесор ? плс отговороте за да зная  П.С : Забиването мисля че разбрах откаде идва от драйвера на видео картата като сложа от майкрософт драйвер няма проблем ама като сложех по нов от nvdia мина малко и веднага замръзна картинат аи това казва , че е от драйвера !!!

Това да не е първият Пентиум с HT? Аз търся отдавна такъв за мое старо дъно, като най-производителен за платформата, с която разполагам. Все пак това е едноядрен процеср, използващ технологията Hyper Treading. За 40 лева не ми се вярва да са ти предложили нещо от рода на E6600,  защото само за процесора биха искали толкова. Така, че уточни точно за коя платформа става въпрос. Аз тоя Пентиум го търся, за да видя точно тия неща - дали ще върви добре Win7  и дали най-сетне старата ми GF7600GT няма да бъде спъвана. Сега имам един P4  на 2.66 GHz,  който съм клокнал до 3.4 GHz,  но трудна работа да върви Win7. Всъщност, не съм пробвал, но със стария Селерон, който се различава само по по-малкото кеш - 128КБ вместо 512КБ, два пъти бе пълен провал. Много тегава работа. Затова търсех месеци наред P4 3.06 GHz,  но накрая се задоволих с тоя на 2.66 GHz. Вярно, добър процесор за времето си, но неговото време бе 2002-2003 година ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да не е първият Пентиум с HT? Аз търся отдавна такъв за мое старо дъно, като най-производителен за платформата, с която разполагам. Все пак това е едноядрен процеср, използващ технологията Hyper Treading. За 40 лева не ми се вярва да са ти предложили нещо от рода на E6600,  защото само за процесора биха искали толкова. Така, че уточни точно за коя платформа става въпрос. Аз тоя Пентиум го търся, за да видя точно тия неща - дали ще върви добре Win7  и дали най-сетне старата ми GF7600GT няма да бъде спъвана. Сега имам един P4  на 2.66 GHz,  който съм клокнал до 3.4 GHz,  но трудна работа да върви Win7. Всъщност, не съм пробвал, но със стария Селерон, който се различава само по по-малкото кеш - 128КБ вместо 512КБ, два пъти бе пълен провал. Много тегава работа. Затова търсех месеци наред P4 3.06 GHz,  но накрая се задоволих с тоя на 2.66 GHz. Вярно, добър процесор за времето си, но неговото време бе 2002-2003 година ;)

има орязан windows 7 а  за това дъно и процесор става дума всичко си е обурудвано. аз ще добавя рам още и готово http://prodavalnik.com/prodavam-oborudvano-dno-samo-za-sofiya-i31283561

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
    • от Plamy Gerova
      Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
      съставете програма с функции за:
      а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
      б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
      в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
      Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

• от georgi999
      здравейте надявам се да ми помогнете. 4 пъти ме късат на този изпит . На notepad ++ трябва да го направя .наистина не ми се отдава. моляви не ме критикувайте просто искам да взема изпита,разберете ме. Трябва да направя уеб сайт .ще кача файла за да видите там е обеснено подробно .моляви за помощ.благодаря предварително .  

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от nikchas
      Здравейте!
      От известно време се чудя как мога да си направя собствена марка, да речем за тениски ? Какво е нужно да знам и да направя ? Целта ми е нещо от сорта на print on demand системата само че да се намери солиден спонсор на продукти. Ще съм благодарен ако ми помогнете. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.