Премини към съдържанието
domball

харддиск сата 2 не може да се инсталира win xp sp3

Препоръчан отговор

Значи ясно ми е че трябва да запиша и инсталирам win xp sp3 включващ сата драйвъри, та въпроса ми е понеже няма откъде да купя дискове сега, нямам  налични празни сд-та остава за утре варианта, възможно ли е имам друг компютър който работи с АТА хард пак е с.775 има сата конектори и той, та въпроса ми е може ли да включа харда като slave към сега работещото дъно и да кача някакви драйвъри за другото дъно за да го разпознае или не става по този начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти и да свалиш САТА драйвъри къде ще ги инсталираш,като нямаш Уиндоус на харда(до колкото разбрах).на другия комп вероятно може да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да инсталирате XP?

Ако има такава опция. От BIOS направете контролера за  хард диска да е направен на Compatable Mode/АТА. (или нещо подобно)

И след това инсталирате чистото копие на Windows XP.

След инсталацията инсталирате всички необходими драйвери за дъното: чипсет, сата (ако не е включен във чипсет пакета), за звуковата карта, видео картата и т.н.

Преди да преинсталирате проверете дали драйверите ги има налични за Windows XP.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да инсталирате XP?

Ако има такава опция. От BIOS направете контролера за  хард диска да е направен на Compatable Mode/АТА. (или нещо подобно)

След инсталацията инсталирате всички необходими драйвери за дъното: чипсет, сата (ако не е включен във чипсет пакета), за звуковата карта, видео картата и т.н.

Преди да преинсталирате проверете дали драйверите ги има налични за Windows XP.

Започва инсталацията, инсталира драйвъри и където вече трябва да продължи с партишъните за разделяне на харда  изписва 

Setup did not find any hard disk drives, to continue press f3 - като нямам други опции за продължаване и натискам и следва рестарт , в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА, преди малко се опитах и със работещ АТА хард там съвсем друго изписва алт+контрол+дел и пак рестарт

Започва инсталацията, инсталира драйвъри и където вече трябва да продължи с партишъните за разделяне на харда  изписва 

Setup did not find any hard disk drives, to continue press f3 - като нямам други опции за продължаване и натискам и следва рестарт , в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА, преди малко се опитах и със работещ АТА хард там съвсем друго изписва алт+контрол+дел и пак рестарт

като забравих да добавя този 

win xp sp3 явно няма сата драйвъри с бг интерфейс, но на него си му бях свикнал и само той ми е подръка на буут диск.

ти и да свалиш САТА драйвъри къде ще ги инсталираш,като нямаш Уиндоус на харда(до колкото разбрах).на другия комп вероятно може да се получи.

да прав си като се замисля, харда е форматиран и няма нищо на него, пък и почти всяко дъно при смяната с друго иска преинсталация на операционната система така че няма как да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е видео за твоя случай,обаче ти трябва флопи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е видео за твоя случай,обаче ти трябва флопи

аха ясно имам флопи трябва да го свържа, само че паралелно със диска с уиндоус ли трябва да пусна да зарежда флопито и когато стигна до там където изписва f6, натискам f6, и вече накрая след като инсталира там разните драйвъри в клипчето избирам вида сата или там където са 4-5 вида най отдолу както е указано, и последно трябва да намеря нещо конкретно като програма да речем или драйвър от производителя от страницата на msi модела - 7366 73u какъвто е моя случай и съответния драйвър за зареждане от дискетата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълга и широка :) кой знае какви драйвери ще намериш а и тези със вградени сата бутат какви ли не :) гърмят сини екрани на поразия .

Какво не ви хареса в това решение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,за флопи ти трябва дискета а не диск.А ти най-вероятно нямаш.Така ли в твоя квартал няма денонощен магазин от който да купиш един диск.Какво се опитваш да направиш без да имаш дори един диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА

Не сменявайте с друг хардиск. Погледнете в Биос другите менюта. Не се намира в Boot менюто! Но, и не е задължително да присъства (като опция)

Предполагам, сега е избрано AHCI/Enhanced.

Каква е точно конфигурацията... Ако имате достатъчно добър PC, да върви гладко Windows 7. И имате драйвери за дъното/компонентите (Vista/7).

Не се занимавайте, а инсталирате едно чисто копие на Windows 7. И няма да имате проблем със SATA.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сваляш драйвърите от сайта на дъното - RAR-файл,разархивираш го и копираш двете папки на дискетата,която я зареждаш заедно с диска на Уиндоус-а.

да ти кажа това го видях в нета,не съм го правил,да се надяваме да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,за флопи ти трябва дискета а не диск.А ти най-вероятно нямаш.Така ли в твоя квартал няма денонощен магазин от който да купиш един диск.Какво се опитваш да направиш без да имаш дори един диск.

браво аз попитах дали флопито и сд-рома да работят едновременно съответно флопидиска с дискета, а сд-то с диск на уиндоус и се преполага че го знаят потребителите тук и не би трябвало да пиша стартирам дискета във флопи устройството и зареждам диска със уиндоус в сд/двд устойството на всяко изречение като на бавноразвиващи да се обяснява, а за диска по горе ясно си пише нямам празен диск - cd има версии xp sp3 със вградени sata драйвери за да инсталирам операционната система без f6 и флопидиск, и да да не забравя без дискета във флопидисковото устройство, изобщо без използването на флопидисково устройство да стане, само със зареждане на уиндоус със сата драйвера в сд/двд ром устройството - след зареждането на компютъра, след като съм натиснал power-бутона, и съм включил прилежно всички щепсели в контакта,  да разпознае сата 2 хардиска

сваляш драйвърите от сайта на дъното - RAR-файл,разархивираш го и копираш двете папки на дискетата,която я зареждаш заедно с диска на Уиндоус-а.

да ти кажа това го видях в нета,не съм го правил,да се надяваме да стане.

еми за първи пит ми се случва и затова питам и предположих че има някакви настройки които просто ги нямам в биоса, и тях от сайта, и след това уиндоуса какъвто и да е предполагам няма да имам проблеми, мерси и лека вечер

в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА

Не сменявайте с друг хардиск. Погледнете в Биос другите менюта. Не се намира в Boot менюто! Но, и не е задължително да присъства (като опция)

Предполагам, сега е избрано AHCI/Enhanced.

Каква е точно конфигурацията... Ако имате достатъчно добър PC, да върви гладко Windows 7. И имате драйвери за дъното/компонентите (Vista/7).

Не се занимавайте, а инсталирате едно чисто копие на Windows 7. И няма да имате проблем със SATA.

натам върви не е кой знае какво двуядрен и 2гб рам, нвидиа8600гт ,но на мен ми е предостатъчна конфигурация и спокойно ще си работи на 7, просто има някои менюта, които ме дразнят на 7 имам и друг доста по мощен компютър и на него съм с хп, въпрос на как да го кажа кой както му е по удобно или както е свикнал, сега windows 7 си има своите преимущества но предпочитам хп(мнение само за себе си)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво аз попитах дали флопито и сд-рома да работят едновременно съответно флопидиска с дискета, а сд-то с диск на уиндоус и се преполага че го знаят потребителите тук и не би трябвало да пиша стартирам дискета във флопи устройството и зареждам диска със уиндоус в сд/двд устойството на всяко изречение като на бавноразвиващи да се обяснява, а за диска по горе ясно си пише нямам празен диск - cd има версии xp sp3 със вградени sata драйвери за да инсталирам операционната система без f6 и флопидиск, и да да не забравя без дискета във флопидисковото устройство, изобщо без използването на флопидисково устройство да стане, само със зареждане на уиндоус със сата драйвера в сд/двд ром устройството - след зареждането на компютъра, след като съм натиснал power-бутона, и съм включил прилежно всички щепсели в контакта,  да разпознае сата 2 хардиска

Благодаря за подробното обяснение.Точно като за бавноразвиваш какъвто пишеш че съм.Продължавай все така.Няма да стигнеш далеко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното обяснение.Точно като за бавноразвиваш какъвто пишеш че съм.Продължавай все така.Няма да стигнеш далеко.

Не съм почнал първи аз да се заяждам, обърни внимание на това и си направи изводите сам за себе си, и после прецени дали е нужно да даваш разни квалификации след като ти си тръгнал първи да злобееш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси хубаво в биос , при мен на старото 775 дъно опцията се казваше "on chip sata device" и не се намираше в boot секцията , a в "Integrated Peripherals" http://www.youtube.com/watch?v=_5tSbEGsorY виж видеото.Избираш IDE и не би трябвало да имаш проблеми по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси хубаво в биос , при мен на старото 775 дъно опцията се казваше "on chip sata device" и не се намираше в boot секцията , a в "Integrated Peripherals" http://www.youtube.com/watch?v=_5tSbEGsorY виж видеото.Избираш IDE и не би трябвало да имаш проблеми по-нататък.

ще го пробвам варианта вчера опитах с дискета и f6 да зареди, но не можах да намеря явно правилните драйверите за дискета, сега намерих едни iaAHCI, iaStor.ca_, TXTSETUP.OEM и т.н. 7-8 файла са ще ги пробвам тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Aleksandar Dinov
      Момци как се инсталира игра на комп Doom 3изтеглих я и какво трябва да направя
    • от asdfj
      Здравейте! Имам лаптоп Lenovo G50 закупен с оргинален уиндоус 8 но го преинсталирах с 7цата.Сега отново искам да бъда на 8 обаче при инсталацията дава грешка.Тръгва логото и ми дава син екран с грешка с 2 уиндоуса пробвах и двата дават едно и също,тъй като не разбирам много се надявам някой да ми помогне и каква би била причината? Няма как да е несъвместим тъй като вече беше с 8 и вървеше идеално....,възможно ли е самия уиндоус да не е читав или пък моето записване също.При инсталиране на 7 нямам тези проблеми.И ако може препоръчайте ми кой уиндоус би бил подходящ за моя лаптоп последно пробвах с 8 про където изписва грешка.
      Благодаря ви !
    • от v.georgiev9931
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря. Лаптопа е нов флашката е 3.0 и порта също, пробвах с друга флашка, но пак не  става. Помагайте, ако някой знае нещо . Благодаря предварително!  

• от xXx*Triple*xXx
      И така добър вечер Отново имам проблем и ми е нужна вашата помощ надявам се да ми помогнете ако знаете нещо по въпроса И така преди малко си инсталирах антивирусна ESET версия 10 (която е последната в замунда) Отначало всичко наред инсталира се без проблем но когато дойде момента да се регистрира започна да си прави гавра с мене значи проблема е следния : където е реда за поставянето на регистрационния номер поставям номера и цъкам на Активиране След това изчаквам малко да провери дали кода е валиден и ми излиза едно съобщение в което пише : Неуспешно Активиране
      Няма достъп до сървъра за активиране Тази грешка вероятно е причинена от : Връзка с интернет - проверете дали имате достъп до други уеб сайтове
      Сървъра за активиране - опитайте да активирате отново по късно
      Опитах с друг код в началото помислих,че нещо кода съм сгрешил ама не става и не става всичкото кодове из коментарите пробвах и всеки път ми излиза тази грешка Интернета си е наред отваря си други страници не е от него ... Изчаках няколко пъти по 5 минути и отново цъкнах на активиране ама пак не става ... Пробвах с рестартиране на компа с рестартиране на интернета но без ефект ... Някой ако знае нещо с което може да ми бъде полезен нека да драсне някой коментар
    • от dzaabo
      Имам питане  ...
      Та ...
      Някой моля да ми обясни ама без сложни думи а като за прост човек ...
      Как мога да преинсталирам ТАБЛЕТ Prestigio multipad ultra 7.0+
      Начи мога да преинсталирам всякви уйндоуси и какво ли не ама такава гад още не съм срещал .
      Вече се отчаях .
      Четох из Гуглето и къде ли не ама не мога да се оправя ...
      Скапания таблет сам започна да си трие игри и приложения и не ги разпознава ....Детето като тръгне да влиза в игрите пише че няма такова приложение .И вайбъра изчезна и всичко , което беше инсталирано .
      Да вметна че знам че нищо не става от това дърво пресиджио  но го взех детето ми да си играе някви игри на него .Просто така се случи че попаднах на това дърво 
      Та въпроса ми е дайте акъл как да го преинсталирам това животно !  Пробвах със фабричен ресет но ми дава същите грешки ...Не разпознава приложенията .А не е пипано нищо по него даже не е имал връзка с интернет за да хване и вирус ....
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.