Премини към съдържанието
domball

харддиск сата 2 не може да се инсталира win xp sp3

Препоръчан отговор

Значи ясно ми е че трябва да запиша и инсталирам win xp sp3 включващ сата драйвъри, та въпроса ми е понеже няма откъде да купя дискове сега, нямам  налични празни сд-та остава за утре варианта, възможно ли е имам друг компютър който работи с АТА хард пак е с.775 има сата конектори и той, та въпроса ми е може ли да включа харда като slave към сега работещото дъно и да кача някакви драйвъри за другото дъно за да го разпознае или не става по този начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти и да свалиш САТА драйвъри къде ще ги инсталираш,като нямаш Уиндоус на харда(до колкото разбрах).на другия комп вероятно може да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да инсталирате XP?

Ако има такава опция. От BIOS направете контролера за  хард диска да е направен на Compatable Mode/АТА. (или нещо подобно)

И след това инсталирате чистото копие на Windows XP.

След инсталацията инсталирате всички необходими драйвери за дъното: чипсет, сата (ако не е включен във чипсет пакета), за звуковата карта, видео картата и т.н.

Преди да преинсталирате проверете дали драйверите ги има налични за Windows XP.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахте ли да инсталирате XP?

Ако има такава опция. От BIOS направете контролера за  хард диска да е направен на Compatable Mode/АТА. (или нещо подобно)

След инсталацията инсталирате всички необходими драйвери за дъното: чипсет, сата (ако не е включен във чипсет пакета), за звуковата карта, видео картата и т.н.

Преди да преинсталирате проверете дали драйверите ги има налични за Windows XP.

Започва инсталацията, инсталира драйвъри и където вече трябва да продължи с партишъните за разделяне на харда  изписва 

Setup did not find any hard disk drives, to continue press f3 - като нямам други опции за продължаване и натискам и следва рестарт , в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА, преди малко се опитах и със работещ АТА хард там съвсем друго изписва алт+контрол+дел и пак рестарт

Започва инсталацията, инсталира драйвъри и където вече трябва да продължи с партишъните за разделяне на харда  изписва 

Setup did not find any hard disk drives, to continue press f3 - като нямам други опции за продължаване и натискам и следва рестарт , в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА, преди малко се опитах и със работещ АТА хард там съвсем друго изписва алт+контрол+дел и пак рестарт

като забравих да добавя този 

win xp sp3 явно няма сата драйвъри с бг интерфейс, но на него си му бях свикнал и само той ми е подръка на буут диск.

ти и да свалиш САТА драйвъри къде ще ги инсталираш,като нямаш Уиндоус на харда(до колкото разбрах).на другия комп вероятно може да се получи.

да прав си като се замисля, харда е форматиран и няма нищо на него, пък и почти всяко дъно при смяната с друго иска преинсталация на операционната система така че няма как да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е видео за твоя случай,обаче ти трябва флопи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е видео за твоя случай,обаче ти трябва флопи

аха ясно имам флопи трябва да го свържа, само че паралелно със диска с уиндоус ли трябва да пусна да зарежда флопито и когато стигна до там където изписва f6, натискам f6, и вече накрая след като инсталира там разните драйвъри в клипчето избирам вида сата или там където са 4-5 вида най отдолу както е указано, и последно трябва да намеря нещо конкретно като програма да речем или драйвър от производителя от страницата на msi модела - 7366 73u какъвто е моя случай и съответния драйвър за зареждане от дискетата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълга и широка :) кой знае какви драйвери ще намериш а и тези със вградени сата бутат какви ли не :) гърмят сини екрани на поразия .

Какво не ви хареса в това решение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,за флопи ти трябва дискета а не диск.А ти най-вероятно нямаш.Така ли в твоя квартал няма денонощен магазин от който да купиш един диск.Какво се опитваш да направиш без да имаш дори един диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА

Не сменявайте с друг хардиск. Погледнете в Биос другите менюта. Не се намира в Boot менюто! Но, и не е задължително да присъства (като опция)

Предполагам, сега е избрано AHCI/Enhanced.

Каква е точно конфигурацията... Ако имате достатъчно добър PC, да върви гладко Windows 7. И имате драйвери за дъното/компонентите (Vista/7).

Не се занимавайте, а инсталирате едно чисто копие на Windows 7. И няма да имате проблем със SATA.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сваляш драйвърите от сайта на дъното - RAR-файл,разархивираш го и копираш двете папки на дискетата,която я зареждаш заедно с диска на Уиндоус-а.

да ти кажа това го видях в нета,не съм го правил,да се надяваме да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,за флопи ти трябва дискета а не диск.А ти най-вероятно нямаш.Така ли в твоя квартал няма денонощен магазин от който да купиш един диск.Какво се опитваш да направиш без да имаш дори един диск.

браво аз попитах дали флопито и сд-рома да работят едновременно съответно флопидиска с дискета, а сд-то с диск на уиндоус и се преполага че го знаят потребителите тук и не би трябвало да пиша стартирам дискета във флопи устройството и зареждам диска със уиндоус в сд/двд устойството на всяко изречение като на бавноразвиващи да се обяснява, а за диска по горе ясно си пише нямам празен диск - cd има версии xp sp3 със вградени sata драйвери за да инсталирам операционната система без f6 и флопидиск, и да да не забравя без дискета във флопидисковото устройство, изобщо без използването на флопидисково устройство да стане, само със зареждане на уиндоус със сата драйвера в сд/двд ром устройството - след зареждането на компютъра, след като съм натиснал power-бутона, и съм включил прилежно всички щепсели в контакта,  да разпознае сата 2 хардиска

сваляш драйвърите от сайта на дъното - RAR-файл,разархивираш го и копираш двете папки на дискетата,която я зареждаш заедно с диска на Уиндоус-а.

да ти кажа това го видях в нета,не съм го правил,да се надяваме да стане.

еми за първи пит ми се случва и затова питам и предположих че има някакви настройки които просто ги нямам в биоса, и тях от сайта, и след това уиндоуса какъвто и да е предполагам няма да имам проблеми, мерси и лека вечер

в сетъпа има опции за буут у-во задавам 1.cd, 2.hdd 3. Removable disk, като няма опции за АТА или САТА

Не сменявайте с друг хардиск. Погледнете в Биос другите менюта. Не се намира в Boot менюто! Но, и не е задължително да присъства (като опция)

Предполагам, сега е избрано AHCI/Enhanced.

Каква е точно конфигурацията... Ако имате достатъчно добър PC, да върви гладко Windows 7. И имате драйвери за дъното/компонентите (Vista/7).

Не се занимавайте, а инсталирате едно чисто копие на Windows 7. И няма да имате проблем със SATA.

натам върви не е кой знае какво двуядрен и 2гб рам, нвидиа8600гт ,но на мен ми е предостатъчна конфигурация и спокойно ще си работи на 7, просто има някои менюта, които ме дразнят на 7 имам и друг доста по мощен компютър и на него съм с хп, въпрос на как да го кажа кой както му е по удобно или както е свикнал, сега windows 7 си има своите преимущества но предпочитам хп(мнение само за себе си)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво аз попитах дали флопито и сд-рома да работят едновременно съответно флопидиска с дискета, а сд-то с диск на уиндоус и се преполага че го знаят потребителите тук и не би трябвало да пиша стартирам дискета във флопи устройството и зареждам диска със уиндоус в сд/двд устойството на всяко изречение като на бавноразвиващи да се обяснява, а за диска по горе ясно си пише нямам празен диск - cd има версии xp sp3 със вградени sata драйвери за да инсталирам операционната система без f6 и флопидиск, и да да не забравя без дискета във флопидисковото устройство, изобщо без използването на флопидисково устройство да стане, само със зареждане на уиндоус със сата драйвера в сд/двд ром устройството - след зареждането на компютъра, след като съм натиснал power-бутона, и съм включил прилежно всички щепсели в контакта,  да разпознае сата 2 хардиска

Благодаря за подробното обяснение.Точно като за бавноразвиваш какъвто пишеш че съм.Продължавай все така.Няма да стигнеш далеко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното обяснение.Точно като за бавноразвиваш какъвто пишеш че съм.Продължавай все така.Няма да стигнеш далеко.

Не съм почнал първи аз да се заяждам, обърни внимание на това и си направи изводите сам за себе си, и после прецени дали е нужно да даваш разни квалификации след като ти си тръгнал първи да злобееш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси хубаво в биос , при мен на старото 775 дъно опцията се казваше "on chip sata device" и не се намираше в boot секцията , a в "Integrated Peripherals" http://www.youtube.com/watch?v=_5tSbEGsorY виж видеото.Избираш IDE и не би трябвало да имаш проблеми по-нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси хубаво в биос , при мен на старото 775 дъно опцията се казваше "on chip sata device" и не се намираше в boot секцията , a в "Integrated Peripherals" http://www.youtube.com/watch?v=_5tSbEGsorY виж видеото.Избираш IDE и не би трябвало да имаш проблеми по-нататък.

ще го пробвам варианта вчера опитах с дискета и f6 да зареди, но не можах да намеря явно правилните драйверите за дискета, сега намерих едни iaAHCI, iaStor.ca_, TXTSETUP.OEM и т.н. 7-8 файла са ще ги пробвам тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от Aleksandar Dinov
      Момци как се инсталира игра на комп Doom 3изтеглих я и какво трябва да направя
    • от asdfj
      Здравейте! Имам лаптоп Lenovo G50 закупен с оргинален уиндоус 8 но го преинсталирах с 7цата.Сега отново искам да бъда на 8 обаче при инсталацията дава грешка.Тръгва логото и ми дава син екран с грешка с 2 уиндоуса пробвах и двата дават едно и също,тъй като не разбирам много се надявам някой да ми помогне и каква би била причината? Няма как да е несъвместим тъй като вече беше с 8 и вървеше идеално....,възможно ли е самия уиндоус да не е читав или пък моето записване също.При инсталиране на 7 нямам тези проблеми.И ако може препоръчайте ми кой уиндоус би бил подходящ за моя лаптоп последно пробвах с 8 про където изписва грешка.
      Благодаря ви !
    • от v.georgiev9931
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря. Лаптопа е нов флашката е 3.0 и порта също, пробвах с друга флашка, но пак не  става. Помагайте, ако някой знае нещо . Благодаря предварително!  

• от xXx*Triple*xXx
      И така добър вечер Отново имам проблем и ми е нужна вашата помощ надявам се да ми помогнете ако знаете нещо по въпроса И така преди малко си инсталирах антивирусна ESET версия 10 (която е последната в замунда) Отначало всичко наред инсталира се без проблем но когато дойде момента да се регистрира започна да си прави гавра с мене значи проблема е следния : където е реда за поставянето на регистрационния номер поставям номера и цъкам на Активиране След това изчаквам малко да провери дали кода е валиден и ми излиза едно съобщение в което пише : Неуспешно Активиране
      Няма достъп до сървъра за активиране Тази грешка вероятно е причинена от : Връзка с интернет - проверете дали имате достъп до други уеб сайтове
      Сървъра за активиране - опитайте да активирате отново по късно
      Опитах с друг код в началото помислих,че нещо кода съм сгрешил ама не става и не става всичкото кодове из коментарите пробвах и всеки път ми излиза тази грешка Интернета си е наред отваря си други страници не е от него ... Изчаках няколко пъти по 5 минути и отново цъкнах на активиране ама пак не става ... Пробвах с рестартиране на компа с рестартиране на интернета но без ефект ... Някой ако знае нещо с което може да ми бъде полезен нека да драсне някой коментар
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.