Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът ми е дали трябва да се свърже към захранването 4-пиновият слот на дънната платка близо до PCI-E слот-а и примерно ако се ползва една видео карта GF 9800 GT

примерна снимка (оградено в червено 4 пинов слот) http://oi41.tinypic.com/swrebk.jpg

или това захранване е нужно само за 2 видео карти (crossfire) ?

Редактирано от FpI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, въпросът ми е дали трябва да се свърже към захранването 4-пиновият слот на дънната платка близо до PCI-E слот-а и примерно ако се ползва една видео карта GF 9800 GT

примерна снимка (оградено в червено 4 пинов слот) http://oi41.tinypic.com/swrebk.jpg

или това захранване е нужно само за 2 видео карти (crossfire) ?

Принципно захранването за видеото е на самото видео, а това на дъното не мога да разчета за какво е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на дъното е за включване на вентилатор, който може да бъде контролиран от дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Тая карта си има допълнително захранване с 6 пинов конектор. 

Свързвай го тоя кабел, та да ти е мирна главата. Аз съм карал със или без него и подобна 8800GT,  както и с GTX460.

Публикувано изображение

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите.

@Кико

Да става въпрос за този JPWR 12V конектор и аз съм забелязал че картата работи и при включен и изключен, но за по-сигурно мисля да го оставя захранен, а иначе 6 пиновият конектор на видеокартата си е захранен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.