Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

неразбирам много от процесори и исках да разбера някой неща за тях

например

AMD FX-8350 4.0GHz

Има 8 ядра по 4 GHz

а

INTEL CPU Core i5-3330 (3.00GHz)

Има 4 ядра  по 3 GHz

аз мисля че AMD е по добър за игри защото има повече ядра

ако може да ми разясните нещата

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът, зададен по този начин, е много общ... Ядрата и честотите не се умножават. Това дали играта ще се възползва от повечето ядра зависи от това как е написана.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая може да се каже, че FX8350  е по-добър при определени условия и игри. Разяснението е много просто. Игрите могат да използват една, две, три, четири и така нататък нишки. Разбирай и ядра. Ако една игра използва примерно само 2 или 4 нишки, в тоя случай интелския процесор ще се окаже по-добър при стандартни честоти. След подобаващ клок обаче, FX 8350  може да се окаже по-добрия, но пък и i5  има някаква възможност за клок с подходящо дъно. А за да се клокне това AMD, то ще му трябва и подобаващо охлаждане и захранване, защото си е доста по-лакомо. И както са прости нещата, изведнъж се оказват сложни. Ако една игра може да се възползва от 8 нишки, то в тоя случай на АМД  процесора ще му е много по-лесно спрямо интелския, който работи на ниска честота и въпреки по-добрата работа на едно ядро, ще се получи равенство и дори изоставане. Има и друг фактор - тоя на разработчиците на игри. Някои от тях се съобразяват с Интел, други с АМД. Вече зависи кой колко ще плати и дали изобщо ще плати. Затова има игри, при които AMD  направо се провалят. Има и игри, при които повечето ядра на АМД се възползват много добре и се изравняват и дори минават интелските процесори. А тоя младши i5  е доста скопен, за да има някакъв по-сериозен шанс спрямо FX8350. Аз не бих заложил на него. По-скоро на един Xeon E3-1230 V2  за 80 лева отгоре, евтино дъно за 80-100 лева, 8 GB RAM и качествено захранване с не толкова висока мощност. Нещо от порядъка на 400-450 вата максимум. Видеото сам избираш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този - не.

Със Z77  до 3.6 GHz.

Публикувано изображение

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=4et7kDGSRfc Изгледай това видео. 

Тоя като го видя и не мога да спя :)Поне да си бе обръснал брадата, че прилича на Осама. Интересното е, че само той изкарва тоя процесор Мана небесна. Аз ни най-малко не му вярвам, защото навсякъде другаде получават доста по-различни резултати. Дори в горния линк който дадох, FX8350  едва едва се изравнява или леко изпреварва в някои игри след клок с най-младшите процесори i5 като i5 3330. Тук въпросът би трябвало да бъде...дали даден процесор е в състояние да предостави минимални 60 fps при игри с определена видеокарта или не.Независимо от настройките на картината. Ако може, значи става. Ако не, по-далечко от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.