Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

FearZone

AMD или Intel са по добри за игри

Препоръчан отговор

неразбирам много от процесори и исках да разбера някой неща за тях

например

AMD FX-8350 4.0GHz

Има 8 ядра по 4 GHz

а

INTEL CPU Core i5-3330 (3.00GHz)

Има 4 ядра  по 3 GHz

аз мисля че AMD е по добър за игри защото има повече ядра

ако може да ми разясните нещата

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът, зададен по този начин, е много общ... Ядрата и честотите не се умножават. Това дали играта ще се възползва от повечето ядра зависи от това как е написана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая може да се каже, че FX8350  е по-добър при определени условия и игри. Разяснението е много просто. Игрите могат да използват една, две, три, четири и така нататък нишки. Разбирай и ядра. Ако една игра използва примерно само 2 или 4 нишки, в тоя случай интелския процесор ще се окаже по-добър при стандартни честоти. След подобаващ клок обаче, FX 8350  може да се окаже по-добрия, но пък и i5  има някаква възможност за клок с подходящо дъно. А за да се клокне това AMD, то ще му трябва и подобаващо охлаждане и захранване, защото си е доста по-лакомо. И както са прости нещата, изведнъж се оказват сложни. Ако една игра може да се възползва от 8 нишки, то в тоя случай на АМД  процесора ще му е много по-лесно спрямо интелския, който работи на ниска честота и въпреки по-добрата работа на едно ядро, ще се получи равенство и дори изоставане. Има и друг фактор - тоя на разработчиците на игри. Някои от тях се съобразяват с Интел, други с АМД. Вече зависи кой колко ще плати и дали изобщо ще плати. Затова има игри, при които AMD  направо се провалят. Има и игри, при които повечето ядра на АМД се възползват много добре и се изравняват и дори минават интелските процесори. А тоя младши i5  е доста скопен, за да има някакъв по-сериозен шанс спрямо FX8350. Аз не бих заложил на него. По-скоро на един Xeon E3-1230 V2  за 80 лева отгоре, евтино дъно за 80-100 лева, 8 GB RAM и качествено захранване с не толкова висока мощност. Нещо от порядъка на 400-450 вата максимум. Видеото сам избираш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но пък и i5  има някаква възможност за клок с подходящо дъно

Точно този - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този - не.

Със Z77  до 3.6 GHz.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=4et7kDGSRfc Изгледай това видео. 

Тоя като го видя и не мога да спя :)Поне да си бе обръснал брадата, че прилича на Осама. Интересното е, че само той изкарва тоя процесор Мана небесна. Аз ни най-малко не му вярвам, защото навсякъде другаде получават доста по-различни резултати. Дори в горния линк който дадох, FX8350  едва едва се изравнява или леко изпреварва в някои игри след клок с най-младшите процесори i5 като i5 3330. Тук въпросът би трябвало да бъде...дали даден процесор е в състояние да предостави минимални 60 fps при игри с определена видеокарта или не.Независимо от настройките на картината. Ако може, значи става. Ако не, по-далечко от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.