Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Игнатов

Тиха конфигурация - около 500лв

Препоръчан отговор

Здравейте, Ще се постарая да съм кратък и точен. Компютър-а е за учител. Ще замени стар Пентиум 3 на 997Mhz. Важно условие е да е максимално тих. Ще се ползва за офис приложения, интернет и евентуално някой друг филм/видео. Периферията е налична. (PS2 са клавиатурата и мишката). Колонките са на монитора. LG мисля че беше, доста старичък но докато работи няма да се сменя. Човека ще се зарадва повече на бяла кутия. Като знам как се е ползвал(и се ползва вече 7-ма година) старият компютър, конфигурацията няма да се пипа доста време. Съставил съм една примерна конфигурация, за да скицирам идеята:  

Вариант За финал:

1. Монитора му е сменена матрицата наскоро, не знам колко ще изтрае (потенциално full hd като си отиде окончателно LG-то)

2. Приемат се варианти и с АМД разбира се.

3. ССД-то е сложено заради желанието за тишина, ако има някой стандартен хард, който  да е по-евтин, и (почти) толкова тих, ще е супер за бюджета. 4. Най-удобно ще е да е от Скай цялата конфигурация, така вече сглобена ще мога да я пренеса до бъдещото й местожителство с кракомобила за 20 мин (район Плиска). Други предложения също се приемат, ако ще помогнат за намаляването на бюджета или повишаване на качество/тишина/производителност при запазване на цената. Предварително благодаря за помощта. :) ПС - Записвачка ще се ползва старата.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, Игнатов! Ето нещо от мен:        FRACTAL DESIGN Core 1000, Micro ATX, BLACK w/o PSU      NOISEBLOCKER Fan 92mm NB-BlackSilentFan XE1 Rev3.0 + Slics, 1500 rpm, 17        dB      FORTRON FSP350-60APN, 350W      ASUS H81M-PLUS, H81, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN,        LGA1150      ADATA 2 x 2GB DDR III 1600      INTEL PENTIUM DUAL CORE G3220, 3.00GHz, 3M, BOX, LGA1150      TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III     Крайна цена 546,22 лв.   Щом няма да се пипа много време сложих голям и тих хард! Отделно кутията е компактна и тиха(сложил съм допълнителен тих вентилатор)! Дъното за цената си е перфектно! Рамта реших да е 2x2 щом няма да се ъпгрейдва скоро! Това е!   П.П. Не намерих бяла кутия, която да е читава! :D    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ОК но дъното трябва да се смени с ASROCK H81M. Хем е по-евтино с 13 лв. хем е с по-добро аудио. Асус в ниския клас (H81) не е добра идея особено предвид че са uATX Form Factor и няма да влезнат в кутията. Вторият вентилатор не е необходим щом е с вградена графика и може да се спестят парите. Аз си карам така и няма проблеми. По-спецификации чифтето е по-тихо от фсп-то а и е по-евтино но го няма в Скай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ОК но дъното трябва да се смени с ASROCK H81M. Хем е по-евтино с 13 лв. хем е с по-добро аудио. Асус в ниския клас (H81) не е добра идея особено предвид че са uATX Form Factor и няма да влезнат в кутията.

Нещо си се объркал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си си написал домашното днес! uATX=mATX! Според теб какво означава символа ''u''?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uATX: 9.6 inch x 7.2 inch ( 24.4 cm x 18.3 cm ) mATX: 9.2 inch x 7.6 inch ( 23.3 cm x 19.3 cm ) Няма да споря просто чета какво пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

uATX: 9.6 inch x 7.2 inch ( 24.4 cm x 18.3 cm ) mATX: 9.2 inch x 7.6 inch ( 23.3 cm x 19.3 cm ) Няма да споря просто чета какво пише.

MicroATX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тих, тих ....чак дразни. Не е бърз но за зададените задачи става :) За останалите пари диск и рам :)

NUC

По-скъп , с идея за скорост: NUC 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тих, тих ....чак дразни. Не е бърз но за зададените задачи става :) За останалите пари диск и рам :)NUC   По-скъп , с идея за скорост: NUC 2

Умишлено съм наблегнал на тафтологията за да подчертая предимствата! :offtopic_s:  Не съм предполагал, че ще ви дразни, ''докторе''! Ето нещо, което да озапти раздразнението ви: Relax

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, до момента клоня към първото предложение (Xecutioner). Сравних Пентиума с АМД-то и май общо взето са 50-50 двата процесора с леко предимство на Пентиума в еднонишковите процеси и обратното, АМД-то има предимство при многонишкови операции. В настоящият момент бих избрал Пентиума, но дали няма 4-те ядра да дадат по-голямо предимство (и достатъчна производителност в момента) в бъдеще? Все пак това е нещо, което като се направи, няма да се пипа освен при крайна нужда. От двата хард диска според гугъл, Тошибата е малко по-безшумна. 1-2 dB. Общо 25-27 децибела, които не знам как биха се чували извън кутията, та дали и ще се усеща такава разлика не знам. Такива мисли ми се въртят в главата в момента. ПС Оказа се че все пак има няколко дни до заплата, така че ще се поръчва четвртък или петък. Отворен съм за още предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна нужда Интелската конфигурация има възможност за ъпгрейд с разнообразно количество по-добри процесори.

АМД-то си е умряла платформа още като го вземеш.Не че не може да се замени 6500 с 6800 но не си струва.

Отделно е по-топло и ще шуми повече включително 300W фсп. А и шума ще се усилва с времето.

И двете кутии са с горно разположение на захранването та ще грее повече и ще бръмчи. 

пс. Зелените WD едва ли ще са проблем за подобна конфигурация та може да погледнеш и тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна нужда Интелската конфигурация има възможност за ъпгрейд с разнообразно количество по-добри процесори.

АМД-то си е умряла платформа още като го вземеш.Не че не може да се замени 6500 с 6800 но не си струва.

Отделно е по-топло и ще шуми повече включително 300W фсп. А и шума ще се усилва с времето.

И двете кутии са с горно разположение на захранването та ще грее повече и ще бръмчи. 

пс. Зелените WD едва ли ще са проблем за подобна конфигурация та може да погледнеш и тях.

Защо всъщност "едва ли ще са проблем", кое им е лошото? С тях съм запознат дотолкова, че да знам, че са едни от най-тихите HDD на пазара, но нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умишлено съм наблегнал на тафтологията за да подчертая предимствата! :offtopic_s:  Не съм предполагал, че ще ви дразни, ''докторе''! Ето нещо, което да озапти раздразнението ви: Relax

Колега, с какво провокирах Вашето раздразнение? Поста ми не е бил адресиран към Вас, и не съм раздразнен , а учуден от непровокираната Ви реакция към мен. Също така не смятам, че имам проблем с "озаптяване"-то на чувства, които не съм проявявал.   Лека вечер!

ПП: Релаксиращи звуци наистина, предполагам че не за всички, за съжаление ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някаква случайност един приятел ми пусна оферта да откупя неговия кит рам за 50лв. Той е същият като предложеният от techmaniac. При сегашното развитие на заформящата се крайна цена към 550лв, това означава 500лв за всичко без кита. Това малко променя нещата(ако го взема) и ще може да се сложи G3420, като предложението на SLI. Какво мислите по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 30 кинта е доставката та с тия 20 лв. дето остават по-добре отидете на кръчма вместо да ги давате за 200MHz които не са му тупнали. Ако сте въздържатели да си вземе кутия с долен монтаж на захранването и usb3 като N200. По-скъпа е с 10 лв. от FD 1000. пс. Зелените WD са бавни това им е проблема. Да нормално е да са тихи при това положение. Но за офис машинка това не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някаква случайност един приятел ми пусна оферта да откупя неговия кит рам за 50лв. Той е същият като предложеният от techmaniac. При сегашното развитие на заформящата се крайна цена към 550лв, това означава 500лв за всичко без кита. Това малко променя нещата(ако го взема) и ще може да се сложи G3420, като предложението на SLI. Какво мислите по въпроса?

Щом бюджета позволява си вземи G3420! Освен че е малко по-бърз работи и с памети до 1600MHz! Не че има някаква кой знае каква разлика, но все пак е налице! За зелените WD потвърждавам думите на Наруто - бавни са! Стават само за сторидж и ако малко се понапънат отиват в кофата!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се замени дъното със ASROCK H81M /1150,сумата става 535.06 лв. с ДДС Ако ти се вижда много. пак се връщаш на ASUS H81-PLUS /1150 и заменяш процесора с G3220 3GHZ/3M/BOX/1150 и сумата става 520.42 лв. с ДДС Целта ми е ъпгрейда след време да не сменя дъна ,кутии и захранвания,а и да има 1 свободен слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, така като гледам развитието на събитията, конфигурацията няма да се сменя дълго време, нали? Тогава не се скъпи за 10-20 лева, само и само  да се вместиш в някакъв бюджет. 

Ето аз как виждам нещата за конфигурация, с която ще се извършват гореописаните действия.

Публикувано изображение

Сложил съм тих и бърз хард, който на всичко отгоре е и с достатъчен обем. Като не ти харесва, вземаш по-малък и по-евтин.  На тая конфигурация няма какво да и грее. Вграденото в процесора видео е по-слабо, но пък е достатъчно за всички нужди, включително за леки игри. Тоя процесор е по-добър от всичко предложено досега. Не е с 4 ядра, но разполага с HT  технологията, което го прави доста по-бърз от всички Пентиуми.. Освен това работи и на сравнително висока честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотни сте, ще се консултирам, ще обмислим вариантите и преди да поръчам ще пиша какво сме решили. Както споменах по-горе, до 2-3 работни дни се чака заплатата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така получихме финансиране :) Спрели сме се на 3 конфигурации до момента, като те се различават само по процесор и дъно. Рамта е HyperX Blue 1600Mhz, кит вече уговорен за 50лв. Захранването е едно от препоръчаните, кутията също. Моля за окончателни мнения. :) Ще се поръчва. Конфиг1  577лв с рам-паметта Конфиг2  556лв с рам-паметта   Конфиг3  512лв с рам-паметта ПС 1 TB е може би много, затова сложих този хард, надявам се да е тихичък. Подлежи на коментар разбира се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за шума от твърдия диск вентилаторите на захранването и процесора ще го заглушат.

Тиха конфигурация и стокови охладители хмм..... 

Успех с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От така предложените първата е най-добре, имаш новият сокет и дъното си има всичко. За последния вариянт по-добре го прескочи i3>Pentium. За тези пари нямаш голям избор.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.