Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, въпросът ми е отностно изгорял елемент по електрониката на HDD, при пускане на хард диска се чува че върти но не се разпознава от биос-а/дъното, пробван е на 3 компютъра. Искам да опитам да се спаси информацията от хард диска като пробвам да сменя електрониката от друг хард диск същият модел.

Въпросът ми е какво е задължително да избера като модел, сериен номер, P/N, Firmware. Номера на модела и параметрите е ясно че трябва да са същите но P/N и Firmware трябва ли и те да са еднакви ?

Ако номера на модела, P/N и Firmware са еднакви а само серийният номер (S/N) е различен това има ли значение в случая ?

Харда е Seagate 500GB 7200rpm

Редактирано от FpI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържете се със съфорумника Samo. Ако някой в този форум може със сигурност да помогне с този проблем това е той.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих си хард диск-а, оказа се че беше изпаднал в firmware BSY Bug, типичен за повечето хардове на seagate серия 7200.11 . В интернет има инструкции как се оправя този бъг и следвайки ги аз успях също да го оправя и всичката ми информация е запазена.

А до колкото разбрах при смяна със същата електроника (PCB) нямаше да се оправи проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.