Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Merryl

Съвет за лаптоп до 1000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

налага ми се да си купя нов лаптоп, но сумата, която в момента мога да отделя за тази покупка е не повече от 1000-1100 лв.

Това, за което ми е необходим е за писане, съхраняване на уърд документи, музика, филми и евентуално играене на малки, бабешки :P игри.

Не ми задавайте сложни въпроси за предпочитания и характеристики, защото съм напълно технически неграмотна. Единственото, което ми е безкрайно важно е, екрана да защитен, да не блести и... разбрахте ме - максимално да щади очите, доколкото е възможно.

И ако трябва да правя избор между това

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=512740&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-DELL-INSPIRON-3521

и това

http://www.technopolis.bg/b2c/details/519658/P11010101/Prenosim-kompyutar-HP-PAVILION-15-B001EU/C6K30EA

кое да избера.

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ха, пуснала си темичка, браво! Да си копна отговора от там:

Като начало евтините серии на Dell и HP не са за предпочитане. А в този по-широк бюджет има и по-добри лаптопи. На въпроса кой от двата, то бих отговорил DELL-а. Но ако искаш нещо по-добро и от двата (без да гледаме дали е розоффф, син или има нарисувани цветчета), то погледни в ниският диапазон за 1000 лв HP ProBook 450 с подарък чанта с ново поколение i5, матов екран, метален корпус. Ако ще изпълваш бюджета от 1100 лв то погледни Acer Aspire V5-572, който е със SSD, тънък и лек, метален корпус, за съжаление с гланцов екран... i3 е по-слаб от i5, но на теб не ти трябва чак такава производителност. Има и ревю на БГ отдолу, може да го погледнеш. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1100 ако гледаме, може да заложиш и на наследника на 4540s - HP ProBook 450 H6E48EA 6GB или пък ако искаш да е с операционна система - HP ProBook 4540s_3G GPS ( даже има 3G модем за връзка с интернет през СИМ карта на оператор )

В по-ниският клас около 1000 лв., тези си струват вниманието:

- HP ProBook 4540s C4Y54EA 8GB

- Lenovo B590 59-374469

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Търсиш машина с IPS матрица!!! Това е генералното условие за твоя случай.

Матов или лъскав е една хара, и отзад винаги стой евтина TN-матрица. Просто на лъскавата са се сетили да лепнат фолио, което да има отразяваща способност ниво 1. Разбира се, на гланцова матрица няма да имаш нужда от огледало, когато се сресваш, а на открито е просто отврат. Най-голямата отврат е, че матрицата не умее да интерпретира вярно цветовете. Тя е 6 до 8 битова и нюансите, които не умее си ги измисля, според заложените алгоритми.

Модели на LG, Samsung, Fujitsu, NEC предлагат IPS екрани.

Отделно, тези i3, i5 процесори са тръпка, но без охлаждаща подложка не става. От какъв зор да издигаш камари от филии. Търсиш процесор с U (ултра) на края в името. Все пак се придържащ към мобилност, а ултра процесорите при твоите скромни изисквания ще дават до 10 часа работа от батерия.

Този HP ProBook, не знам какво толкова го изтъкват, че бил метален. Не е метален, а метализиран. Алуминиева галванизирана пудра върху пластмасовото шаси, да придава имиджов вид, догонва тузарските макове на вид. И с тази заявка от 4 часа батерия просто в киреча. Не знам кой глупендер е написал за въпросния ProBook - подходящ за Интернет, музика и филми. С този процесор ще пренасочиш съветските ракети, какво остана за някакъв си инетернет и бла-бла-бла.

В последно време Acer набиват един тъп тач-пад без отделни бутони и е отврат позициониране на курсора. Само заради тази изгъзица избягвай Acer.

Голям плюс е твърдия диск, да е SSD. Не ти пука за охлаждането, най-вече може да чукаш орехи с машината. Втори плюс е водоустойчива клавиатура. Кафета, сокчета-мокчета, не се стряскаш, ако катурнеш стакана.

И определено ще си го кажа. Човек брой 1000лв за нова машина и в следващия момент набива пършивия windows. Te това него разбирам и крещя. Но два пъти крещя, когато ти го набият авансово в магазина още от завода.  Заобикаляй такива набутки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш машина с IPS матрица!!! Това е генералното условие за твоя случай.

IPS матрица не е нужна за непретенциозните задачи, които е казала, нито пък й трябва U процесор. Направо да вземе да си купи един Ultrabook, какво ще кажеш? Нещо си прехвърляш твоите изисквания и ги проектираш върху авторката. Никъде няма високи изисквания за мобилност, за тъчпада обаче 100% съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата модела, този на Dell е по хубав и е доста добро решение имайки предвид бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ихаааа, процът е INTEL CORE i5-3337U. Къде е момченцето с квадратната глава?   Този процесор е удар в 10-ката. Той е с понижено енергопотребление и мери смело мускули с Core i7-2677M Sandy Bridge. Ще започва от 1800МHz скорост и ще тича до 2700МHz. Има две видеокарти на борда. А с яката AMD RADEON HD 8730M ще играеш далеч над бабешките игрички.

ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА - НЕ. Бравос, професорчето намекваше за разни проекции.

Хайде честито и таз година INSPIRON, догодина Ultrabook!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе ще ме направите баба компютърджийка разбирачка тук... :D:shy11::rolleyes:

Благодаря ти! Само да сме живи и здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито ти :computer8:  с кеффффф да си го ползваш и  ся да не забравиш, съпружеските си задължения, ей :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои да го оживиш. И след като са броени 1000 пари има начин да му сложиш безплатно и законно гнусния windows. Още по-смело може да му се качи втора система с която да векува - Ubuntu, и хей така за пиниз може, трета система ChromeOS.

Dell са ми любимци с това, че машините им са железни и въртят всяка съвременна ОС-ма без клизми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои да го оживиш. И след като са броени 1000 пари има начин да му сложиш безплатно и законно гнусния windows. Още по-смело може да му се качи втора система с която да векува - Ubuntu, и хей така за пиниз може, трета система ChromeOS.

Dell са ми любимци с това, че машините им са железни и въртят всяка съвременна ОС-ма без клизми.

Не знам кво е това Убунту, но май си го има. В момента е при личния ми компютърен гений, да му сложи Уиндоуса, защото бил с Линукс. Момчето в магазина ме пита мога ли да работя в Линукс, аз гледам тъпо и се усмихвам още по-тъпо явно, щото ми вика - разбрах... :D

И продължи - ама ако сега се учите, все едно дали ще започнете на Уиндоус или Линукс...

Аз явно продължих да гледам подобаващо тъпо и той се обърна да си говори с мъжа ми... Разбраха се... :D

Още минавам за укумуш бабет... докат си отворя устата и ми проличи... :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кво е това Убунту, но май си го има. В момента е при личния ми компютърен гений, да му сложи Уиндоуса, защото бил с Линукс. Момчето в магазина ме пита мога ли да работя в Линукс, аз гледам тъпо и се усмихвам още по-тъпо явно, щото ми вика - разбрах... :D И продължи - ама ако сега се учите, все едно дали ще започнете на Уиндоус или Линукс... Аз явно продължих да гледам подобаващо тъпо и той се обърна да си говори с мъжа ми... Разбраха се... :D Още минавам за укумуш бабет... докат си отворя устата и ми проличи... :shy11:

Хайде честито! Убунту е Линукс :) Не е лошо да го разучиш, ама ако не ти се занимава, да ти слагат Windows. Със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предстои да го оживиш. И след като са броени 1000 пари има начин да му сложиш безплатно и законно гнусния windows. Още по-смело може да му се качи втора система с която да векува - Ubuntu, и хей така за пиниз може, трета система ChromeOS. Dell са ми любимци с това, че машините им са железни и въртят всяка съвременна ОС-ма без клизми.

Dell са ти любимци, но на мен серията Инспирон никак не ми е любима, защото това е low end потребителски клас и точно за тази серия лаптопи не мога да се изкажа ласкаво. Па ти демонстрирай каквато искаш дива феншина. А съветите за Ubuntu си ги задръж за теб. Никой не пита за тях. Отгоре на всичкото всичко свързано с Гуглето точи лични данни и избягвам да ползвам приложения и услуги с разработчик Google. Само имам един мейл за неангажиращи мейли, за всички останало ползвам различен мейл. Железни машини не знам дали са Dell, но не се научиха да правят клавиатури като хората, а и тъчпадовете им могат да бъдат под критика.

Ихаааа, процът е INTEL CORE i5-3337U. Къде е момченцето с квадратната глава?

Процесорът не е необходимо да е U серия, а и внимавай с обръщенията! Що не си стоиш в PHP раздела, а се бъркаш в хардуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.