Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , много ще съм ви благодарен ако ме ориентирате за покупката на машина,която ще се ползва главно за работа .Софтуерът е от типа Autocad,Solidworks .Това което ще товари повече компа  са по-тежки Boolean операции.За в бъдеще няма да се ъпгрейдва или някой от компонентите овърклоква.(казвам го за да не го мислите примерно дъното така , че след време да му боцна по-хубав процесор).Ако мислите ,че по-ще ми е от полза SSD за сметка на по-хубава (или въобще без външна) видеокарта ,смело бухайте.Благодаря предварително .Отивам да хапна  и като знам какви сте бързи съм сигурен ,че като се върна ще мога още днес да поръчам.

А ,и мониторът не се включва.За него още около 300 съм предвидил така,че ако нещо като монитор около тази сума ви е на сърце -споделете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка Не успях да го сбера I7 и туй то. Ти си прецени има ли смисъл да падаш на I5 заради 37 лв. Хасуел е за предпочитане ако ще караш с вградена графика. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе ,добре ти се е получило .Цяла седмица като карам с колан и съм ги спестил от катаджии тия 35 лева.Сега ако някой даде и идея с външно видео  и почнете да спорите на кой му е по-добра комбинацията.. и някой трети да ви закове ...и съм готов.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като  погледнах какви са  изискванията на софтуера  и с оглед на  това ,че скоро няма да го  обновявате  смятам ,че сумата е ниска . Цена около 1500 лева само за компютъра би била  доста по приемлива. За CAD  софтуер си трябва сериозна машина. Минимума за Рам памет е  8 GB 1600Mhz ,процесора  да е поне Xeon i3  и два харда с SSD  за системен. За видео  ако е от геймърските  бюджетни  в класа на NVIDIA 650 или на ATI  7790 . Към конфигурацията на  колегата плесни едно видео и  ако те устройва  го взимай. Примерно  една  AMD FirePro V4900 1GB Graphics  ще е супер за тая машина

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , много ще съм ви благодарен ако ме ориентирате за покупката на машина,която ще се ползва главно за работа .Софтуерът е от типа Autocad,Solidworks .Това което ще товари повече компа  са по-тежки Boolean операции.За в бъдеще няма да се ъпгрейдва или някой от компонентите овърклоква.(казвам го за да не го мислите примерно дъното така , че след време да му боцна по-хубав процесор).Ако мислите ,че по-ще ми е от полза SSD за сметка на по-хубава (или въобще без външна) видеокарта ,смело бухайте.Благодаря предварително .Отивам да хапна  и като знам какви сте бързи съм сигурен ,че като се върна ще мога още днес да поръчам.

А ,и мониторът не се включва.За него още около 300 съм предвидил така,че ако нещо като монитор около тази сума ви е на сърце -споделете.

Що бе ,добре ти се е получило .Цяла седмица като карам с колан и съм ги спестил от катаджии тия 35 лева.Сега ако някой даде и идея с външно видео  и почнете да спорите на кой му е по-добра комбинацията.. и някой трети да ви закове ...и съм готов.

Защо ли си мисля, че не за първи път пускаш тема. :clown:  Като гледам си правиш майтап тука. :P 

Просто за да се получи смислена тема мисля, че малко по сериозно трябва да се отнесеш, ако ли не админите ще оправят положението. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че не за първи път пускаш тема.  :clown:  Като гледам си правиш майтап тука.  :P

Просто за да се получи смислена тема мисля, че малко по сериозно трябва да се отнесеш, ако ли не админите ще оправят положението.  :nono:

Не знам може би защото често ти се случва да ти обясняват смисълът на вицовете които чуваш.(имаше една латинска дума за хората без чувство за хумор ,ама не мога да се сетя).Пък и е  лесно да се провери дали въобще съм пускал теми .

И не напразно питам тук за нещо което ме интересува.И между другото само от две мения  до тук ми е по-светло по пътя към магазина.Добре мониторът ще е следващия месец .Значи разпъваме до 1300 без периферия.

Нещо не ми се получи цитирането- ако може някой да ме светне как ги оцветявате така хубаво в червено ,че като гледам как си говорим искам и аз да съм красив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С поведението ти се вижда, че не за първи път си в този форум(имал си и други акаунти, но админите са те баннали). Казвам си мнението как изглежда темата ти като е погледне човек. :wink12:

Сега ако някой даде и идея с външно видео  и почнете да спорите на кой му е по-добра комбинацията.. и някой трети да ви закове ...и съм готов.

А с това си изказване не виждам какво чувство за хумор трябва да имам. Звучи така:

Пускай тe си вие конфигурации и се "джафкаите", а аз ще ви се смея.

Няма какво да добавя повече. Ще чакаме да видим резултатът от темата с новата придобивка. Лека вечер.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори ,Jotto_del, не исках такава дискусия .Машината наистина ми трябва за вкъщи защото все по-често си нося домашно  и днес след като старата щайга  мислеше 10 минути ми писна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87M /1150
XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X
AMD DDR III 8GB PC3-12800 ENTERTAINMENT 1600MHz
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PALIT GTX650TI 1GB D5
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Обща стойност - 1 302.68 лв. с ДДС

Да не те притеснява, че на паметта пише AMD - работи си екстра с Intel. Процесора е еквивалент на i7, но без вградено видео, сложил съм 16GB RAM и за всеки случай карта с CUDA.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87M /1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X AMD DDR III 8GB PC3-12800 ENTERTAINMENT 1600MHz 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PALIT GTX650TI 1GB D5 PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU Обща стойност - 1 302.68 лв. с ДДС

Да не те притеснява, че на паметта пише AMD - работи си екстра с Intel. Процесора е еквивалент на i7, но без вградено видео, сложил съм 16GB RAM и за всеки случай карта с CUDA.

Супер е, но сумата се търси такава заедно с монитора, ако не се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка Не успях да го сбера I7 и туй то. Ти си прецени има ли смисъл да падаш на I5 заради 37 лв. Хасуел е за предпочитане ако ще караш с вградена графика.

Ами сложи му Xeon  за 400 лева, какъв е проблема? Дъно и процесор ти излизат с 50 лева по-евтино само от i7 4770. Ще останат и за външно видео и то доста пари.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мониторът ще е следващия месец .Значи разпъваме до 1300 без периферия.

Монитора ще е на следващата заплата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че не за първи път пускаш тема. :clown:  Като гледам си правиш майтап тука. :P

Просто за да се получи смислена тема мисля, че малко по сериозно трябва да се отнесеш, ако ли не админите ще оправят положението. :nono:

Кефи ме :) Малко разведряване на обстановката не е излишна в това погреб*лно бюро :P

ПП: Да ти таковам филтъра...

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,вече е такава сумата без монитор

ASROCK H87M /1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X AMD DDR III 8GB PC3-12800 ENTERTAINMENT 1600MHz 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PALIT GTX650TI 1GB D5 PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU Обща стойност - 1 302.68 лв. с ДДС

А каква е разликата функционално между 1Gb -ия Palit и 2 GB -ия .В същия магазин ценово е 2 лева ?

Като четох за картите покрай твойто предложение изкочи nvidia GTX580  но като цена не я открих .Какво мислиш за нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,вече е такава сумата без монитор

А каква е разликата функционално между 1Gb -ия Palit и 2 GB -ия .В същия магазин ценово е 2 лева ?

Като четох за картите покрай твойто предложение изкочи nvidia GTX580  но като цена не я открих .Какво мислиш за нея?

Значи 2GB версията е по-добре да се вземе ако ще се играе на Full HD (1920x1080) иначе може и 1GB версията но силно се препоръчва 2GB за Full HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е 2лв. GTX650 има три разновидности. Чистата GTX650 с 384 CUDA cores, другата е GTX650Ti с 768 CUDA cores и третата, най-производителна, но и най-скъпа е GTX650Ti Boost, която също е с 768 ядра, но за разлика от предните две, които са със 128-битова шина, Boost модела е със 192-битова шина. Модела GTX650Ti с 2GB е 254лв. Но на същата цена има GTX 650Ti Boost 1GB, която е за предпочитане. Всъщност, ако в работата си ползваш не CUDA, а OpenCL може да вземеш AMD видеокарта. HD7790 e по-производителна от 650Ti, ако не се ползва CUDA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя версия на солидворкс и аутокад става дума?

Ако ще се работи с много на брой полигони в солида - видеокартата с максимална шина - тоест boost варианта, ако можеш да си го позволиш. Естествено и някое quatro, ама там цените са дебелиииииии... При нас се работи с nvidia - драйверите се разбират по добре със солид-а. 560ti - 650ti - такива карти съм слагал и върви добре графиката на монитор 23инч. 1920 на 1080, че и повече го слагат понякога.

Като процесор i5 е напълно достатъчен - няма нужда от изхвърляне - говоря за windows 7 64bit. и солид 13. Рама е препоръчително поне 8 - отлично е 16.

Сега идваме към дисковата подсистема - това типично е най-тясната част при такава обработка - ssd за ос + програмата и 2ТB диска за съхраняване на проектите - така е решен проблема при мене.

И последно, но не маловажно - не си вземай китайска кутия (с тънки ламарини и вибрираща) и китайски захранване бомба - нещо 650W прилично е достатъчно.

Като вземахме последната машина с лицензиран windows 7 + монитор - излезе 1800лв. с ДДС.

Конкретна конфигурация няма да дам (виж по-горе) - препоръчителни има на сайта на солид-а, ама като видиш за кви пари става дума и се отказваш.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версиите и на аутото и солида са 2010,но те са допълнителен софтуер с който доизкусурявам нещата когато се налага.Основният е писан за нас и наподобява Inovation Suite (в смисъл при сходни задачи и двата софтуера се мотат по един и същ начин на щайгата).Проектите не са големи .От една година с тях не мога и наполовина да запълня 500GB -ов диск (като вътре сигурно по -голямата част са 3D филми)-така,че харда въобще и не го мисля.Идеята е за комбинация която гладко да обслужва софтуер ,чийто системни изисквания са двуядрен процесор и 8 gb ram.Домашният е Lenovo Thinkcenter edge - и той се пъне дразнещо някой път.Паричният лимит е по-скоро психологична бариера  .Ясно ,като ми кажете нещо за 4-5 хилки ще ми свърши работа,но аз искам дет се вика да се не мина .Да дам необходимия обаче минимум за целта.Така ,че от сугестиите на предните постове  почвам да залитам към i5 ,ssd комбинации.Днес ще пробвам на един приятел който е с 4 ядрен геймърски  и ще ви кажа как се държи на неговата конфигурация.Благодаря на всички за мненията .

Редактирано от gustavo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте това и ако няма няк'ва чутовна глупост да поръчвам.На тестовете които правих би трябвало да ми върши работа даже и без видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте това и ако няма няк'ва чутовна глупост да поръчвам.На тестовете които правих би трябвало да ми върши работа даже и без видеото.

Не се вижда. Количката в Скай няма собствен адрес, трябва да се качи снимка на количката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,да в бързината я забравих -една плочка 8Gb с идеята да добавя още една евентуално.Всъщност има ли значение точно каква ще е точно плочката(като производител)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.