Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам как се overclock-ва GPU. Използвам Palit GeForse GTS 450 и съм я "клокнал" (поне така си мисля) на 900Mhz ядрото с Vtune. Искам да попитам как точно се клоква видео. Не ми се вярва да е толкова лесно само с бутане на бутони :D Температурите не са високи 54 градуса с х2 Lineage 2 Godess of Destruction на High графики. Намерих няколко клипа в интернет но не видях нищо по-различно от това което правя аз. 

http://prikachi.com/images.php?images/308/6591308k.png

http://prikachi.com/images.php?images/304/6591304U.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така се прави "буташ бутоните" на ядрото и памета! :)  Има някой карти, на който може и напрежението да пипнеш, но вече са рядкост. За 460-ка знам, че има възможност да се пипа. КИКО от форума има 460-ка и често пуска някой "надувания" с картата.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така се прави "буташ бутоните" на ядрото и памета! :)  Има някой карти, на който може и напрежението да пипнеш, но вече са рядкост. За 460-ка знам, че има възможност да се пипа. КИКО от форума има 460-ка и често пуска някой "надувания" с картата.

A веднъж заради "клока" започна да ми дава BSOD. И от време на време като погледна performance раздела във Vtune гледам, че настройките са се върнали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A веднъж заради "клока" започна да ми дава BSOD. И от време на време като погледна performance раздела във Vtune гледам, че настройките са се върнали. 

като за начало разкарай vtune и инсталирай msi afterburner много над vtune е като опции и може да ти контролира оборотите на вентилаторите + това ще можеш да пипаш волтажа и да изцедиш още някои MHz от картата.Този vtune пише че ти държи вентилаторите на 30 % което е минимума,гарантирам ти че и по време на игра са на 30% личен опит с него.

Редактирано от lizart9511 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо си виж максималната температура на видеокартата , след това виж каква е температурата при максимално натоварване и ако има около 10-15 градуса до максималната температура можеш да си я клокнеш , но е важно да имаш добър въздушен поток в кутията и видеокартата ти да има преработено охлаждане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва, че питащия е забравил вече за клока, след като не се е обаждал две седмици. GTS 450  може и да е със заблокирани напрежения. Не съм сигурен. Също така и не съм сигурен, дали може да се модне BIOS,  за да се променят тия неща. С 460 става идеално. А щом картата връща честотите...надолу. Не я мъчи. Не за друго, а защото и самият ти ще се дразниш. Едно от решенията е да се вдигне напрежението на ядрото ако това е възможно. Тук температурата не съм забелязал да играе някаква роля, освен в главите и ушите на хората. В главите заради страха, а в ушите заради шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами до колкото разбрах максималната допустима температура е 100 градуса. Ако не се лъжа http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/elite-335.html това е кутията ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не е нещо особено, но тези 100градуса не са изобщо препоръчителни. Това, че и дават tmax 100C не означава спокойно да е "буташ" до тези температури.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не е нещо особено, но тези 100градуса не са изобщо препоръчителни. Това, че и дават tmax 100C не означава спокойно да е "буташ" до тези температури.

Тя и не може да стигне толкова, дори с FurMark и клок колкото може. Картата е хладна. Ако стига такива температури, значи нещо не е наред. Ограничението в никакъв случай не идва от температурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще си я оставя така и няма да я пипам повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.