Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

m0nss7erKill

Въпроси за overclock на GPU

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам как се overclock-ва GPU. Използвам Palit GeForse GTS 450 и съм я "клокнал" (поне така си мисля) на 900Mhz ядрото с Vtune. Искам да попитам как точно се клоква видео. Не ми се вярва да е толкова лесно само с бутане на бутони :D Температурите не са високи 54 градуса с х2 Lineage 2 Godess of Destruction на High графики. Намерих няколко клипа в интернет но не видях нищо по-различно от това което правя аз. 

http://prikachi.com/images.php?images/308/6591308k.png

http://prikachi.com/images.php?images/304/6591304U.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така се прави "буташ бутоните" на ядрото и памета! :)  Има някой карти, на който може и напрежението да пипнеш, но вече са рядкост. За 460-ка знам, че има възможност да се пипа. КИКО от форума има 460-ка и често пуска някой "надувания" с картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така се прави "буташ бутоните" на ядрото и памета! :)  Има някой карти, на който може и напрежението да пипнеш, но вече са рядкост. За 460-ка знам, че има възможност да се пипа. КИКО от форума има 460-ка и често пуска някой "надувания" с картата.

A веднъж заради "клока" започна да ми дава BSOD. И от време на време като погледна performance раздела във Vtune гледам, че настройките са се върнали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A веднъж заради "клока" започна да ми дава BSOD. И от време на време като погледна performance раздела във Vtune гледам, че настройките са се върнали. 

като за начало разкарай vtune и инсталирай msi afterburner много над vtune е като опции и може да ти контролира оборотите на вентилаторите + това ще можеш да пипаш волтажа и да изцедиш още някои MHz от картата.Този vtune пише че ти държи вентилаторите на 30 % което е минимума,гарантирам ти че и по време на игра са на 30% личен опит с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо си виж максималната температура на видеокартата , след това виж каква е температурата при максимално натоварване и ако има около 10-15 градуса до максималната температура можеш да си я клокнеш , но е важно да имаш добър въздушен поток в кутията и видеокартата ти да има преработено охлаждане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва, че питащия е забравил вече за клока, след като не се е обаждал две седмици. GTS 450  може и да е със заблокирани напрежения. Не съм сигурен. Също така и не съм сигурен, дали може да се модне BIOS,  за да се променят тия неща. С 460 става идеално. А щом картата връща честотите...надолу. Не я мъчи. Не за друго, а защото и самият ти ще се дразниш. Едно от решенията е да се вдигне напрежението на ядрото ако това е възможно. Тук температурата не съм забелязал да играе някаква роля, освен в главите и ушите на хората. В главите заради страха, а в ушите заради шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами до колкото разбрах максималната допустима температура е 100 градуса. Ако не се лъжа http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/elite-335.html това е кутията ми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не е нещо особено, но тези 100градуса не са изобщо препоръчителни. Това, че и дават tmax 100C не означава спокойно да е "буташ" до тези температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията не е нещо особено, но тези 100градуса не са изобщо препоръчителни. Това, че и дават tmax 100C не означава спокойно да е "буташ" до тези температури.

Тя и не може да стигне толкова, дори с FurMark и клок колкото може. Картата е хладна. Ако стига такива температури, значи нещо не е наред. Ограничението в никакъв случай не идва от температурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще си я оставя така и няма да я пипам повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.