Премини към съдържанието
Гост

Дънна платка BIOSTAR HI-FI H87S3+ LGA1150 за домашна система

Препоръчан отговор

Гост

Зравейте приятели!
Много сериозно се интересувам от това дъно:  BIOSTAR HI-FI H87S3+ LGA1150   или линк: http://nikem-bg.net/computer-components/BIOSTAR-HI-FI-H87S3-LGA1150/picture.html
Най вече ме интересува звуковата част като за HI-FI любители. Ще съм много благодарен на всички Вас, които го притежавате или сте имали известен достъп  с него. Не е от скъпите дъна, но за моя случай като компютърен вариант може би ще ми пасне ако  ми дадете добри съвети.Ще се ползва за музика и филми предимно и много често за торенти. Игри не играя, затова не се притеснявайте. Намирам го за компромисен вариант към домашна система, която ще се ползва почти непрекъснато.Ще ми е наложителен и HDMI  изход за телевизора, така че ще трябва и някаква видеокарта да се прибави. Ще съм много благодарен на всички отзовали се на моя въпрос. Пожелавам на всички ВИ - лека и приятна вечер. 
С уважение: Стефан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=643#spec

Публикувано изображение

Дъното е за Хасуел а има и трите вида изхода (HDMI, DVI-D и D-Sub). Видеокарта ще ти трябва единствено ако ще цъкаш игри иначе е излишна.

Аудиото е Realtek ALC892 та всеки с такова може да ти каже мнението си. ASROCK-H81M е със същото аудио включително всички видове изходи за вгр. графика и 29 лв. по-евтино.

Лично за мен то е най-изгодния вариант за домашно кино. Ако поради няква причина се държи на B75 чипсет и четирите слота за рам ASROCK B85M PRO4.

Asrock имат по-добра софтуерна поддръжка а и спестяваш за половин кутия цигари.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=643#spec

Публикувано изображение

Дъното е за Хасуел а има и трите вида изхода (HDMI, DVI-D и D-Sub). Видеокарта ще ти трябва единствено ако ще цъкаш игри иначе е излишна.

Аудиото е Realtek ALC892 та всеки с такова може да ти каже мнението си. ASROCK-H81M е със същото аудио включително всички видове изходи за вгр. графика и 29 лв. по-евтино.

Лично за мен то е най-изгодния вариант за домашно кино. Ако поради няква причина се държи на B75 чипсет и четирите слота за рам ASROCK B85M PRO4.

Asrock имат по-добра софтуерна поддръжка а и спестяваш за половин кутия цигари.  ;)

Благодарности приятел. Ще бъде така, както казваш и е добре, че минавам без видеокарта.Сега ако ми посочиш процесор /до 350-360 лева, I5 примерно/ и памет 4 гигабайта + импулсно около 450 вата ще съм ти и задължен. Ще ползвам външна аудиокарта, за която допълнително ще мисля. Цената и ще бъде около 240-260 лева. Говоря за  ASROCK-H81M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо колко е бюджета за процесор,дъно и захранване? Поне си мисля,че става дума за захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 е над 300 лв. та ако бюджета е само за него става. Да ти кажа за филми и I3 ти е повече от достатъчен. Аз лично карам на Пентиум но ти май беше с 3D телевизор? Виж за GEIL в Скай преди имаха единични модули. В Никем май нещо е бедно предлагането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Общо колко е бюджета за процесор,дъно и захранване? Поне си мисля,че става дума за захранване.

Извинявам се. Не съм написал стойност на захранването, но нека не превишава 120 лева.Компютърът ще стои денонощно включен, без значение да ли се ползва в момента/свързано с торент тракерите за сийдване/ За паметта не мога да кажа, но нека е по ваше усмотрение, като държа да е добра.  Дъното е вече споменато - 110 лева.Процесор до 350 лева.Ще има 3 диска  - първият- SSD 60гигабайта - за операционна , за аудио 1 диск 2 терабайта и един за видео, също 2 терабайта - те са разрешни и са при мен. Само SSD остава да закупя Записвачка Bly Ray, но нещо не намирам добра и надеждна. Захранването може да е и 500 вата, което ще е още по-добре.До Нова година смятам да събера цялата конфигурация без монитор. Последният не ми е необходим.

Допълнение: За процесора съм решил - 350 лева и съм съгласен с теб, но няма да навреди и I5. Новият ми телевизор има всички екстри. Не ползвам 3D. Не съм му фен.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Seasonic 430W денонощно включен без рестарти при премигване на тока а такива имам често ако съдя по-премигванията на крушката. Едва ли има особено значение кое точно захранване ще вземеш от читавите. Ако държиш на тишината и искаш сертифицирано за Хасуел виж за Silent Pro M2 420W. Edit: И аз не съм фен на 3D за това взех Pentium вместо I3 и нямам оплаквания. Гледам основно ремукси и въпреки че съм със старото Санди Г850 всичко е тип-топ. В твоя случай имаме Хасуел та освен че са малко по-производителни процесорите видеото е още по-добро. За това казвам че I3 е над необходимото а I5 е... но няма лошо. Все пак на твое място бих наблегнал на рам и ssd пък ако останат пари сигурно има за какво да ги използваш?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Seasonic 430W денонощно включен без рестарти при премигване на тока а такива имам често ако съдя по-премигванията на крушката. Едва ли има особено значение кое точно захранване ще вземеш от читавите. Ако държиш на тишината виж за Silent Pro M2 420W.

Отлично!Това ми харесва и на мен: Silent Pro M2 420W

Не съм споменал нищо за кутията, за да не ме оплювате, но много ми се иска да е  ХОРИЗОНТАЛНА, а не вертикална.Щях да проверявам за нея по магазините, но едва ли ще намеря такова чудо, което на мен ще ми подхожда на другата техника. В най лошият сличай ще остане вертикална, но елегантна, а не като тези геймърските с разни светлини и други подобни глупости по фасадата. Строга, семпла и приятна за гледане.Цена - до 120-130 лева. дано не е смешно, щото не зная цените.

За процесора - напиши , моля те и двата модела I3  и  I5, които ми препоръчваш, а аз ще помисля и ако трябва ще добавя разликата за по добра памет или кутия или нещо друго, което явно съм забравил. Щом си убеден за I3 аз естествено ти вярвам. Ненапразно се допитвам вече за 4 път към всички Вас и никога не сте ме подвели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK

Най-масово препоръчваната кутия във форума.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искаш семпла и дискретна кутия Fractal Design е твоя избор ето примерни:

FD-DEFINE-MINI-BLACK

FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK

Най-масово препоръчваната кутия във форума.

Аз благодаря, но изрично първо искам да е хоризонтална и да прилича на аудиотехниката. Този модел ще е при положение, че не намеря легнала и добра кутия. FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти се харчат много пари виж за N200. Компактна с долно разположение на захранването и USB3 на панела. Edit: Кой бърза и не чете... :shy11:  Ето хоризонтална и изчистена - Цък. Ето и подходяща дънна платкаОфициалната страница. Имай на предвид че аудиото е по-зле 887 вместо 892 въпреки че всичко излиза по-скъпо. Не че има значение щом ще ползваш външна аудио карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще намерите хоризонтална кутия,но ще трябва да търсим друго дъно,с формат мини ATX.И захранването ще трябва да е специфично.

Но вижте това.

Thermaltake Mozart SX (C7001SNS) http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528898

Много красива кутия,но пък няма достатъчно слотове за всичките хард-дискове.Или по-скоро,за ССД-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще намерите хоризонтална кутия,но ще трябва да търсим друго дъно,с формат мини ATX.И захранването ще трябва да е специфично.

Но вижте това.

Thermaltake Mozart SX (C7001SNS) http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528898

Много красива кутия,но пък няма достатъчно слотове за всичките хард-дискове.Или по-скоро,за ССД-то.

Това вече много ми допада независимо дали е бяло или черно. Но тук не зная дали ще се съберат компонентите в посоченият от теб модел кутия. За кутията съм категоричен и моята работа сега стана такава, че по нея трябва да мислим за останалите компоненти.

Това е кутията. Решението ми е окончателно и ти благодаря!  http://jarcomputers....g/?m=7&i=528898 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от Жар събира ATX, Micro ATX, Mini ITX та няма нужда да се правят други промени. Edit: Всъщност захранването ще влезе ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това от Жар събира ATX, Micro ATX, Mini ITX та няма нужда да се правят други промени.

Да разбирам, че всичко написано от нас, включително и захранването спокойно ще се побере в посочената кутия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,но ще трябва да забравиш за външна видеокарта.Също има възможност за само два хард-диска.В твоя случай ще сложиш някой голям хард за съхранение,и едно ССД.

Малко ме притеснява това ATX PS II PSU ,но тук някой по-компетентен трябва да каже.

Захранването е високо 86 мм,а кутията-90 мм. И това сигурно е с крачетата на кутията.Малко е съмнително дали ще влезе това захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли външен с 2 SSD? Edit: Май под ATX PS/2 се има предвид че поддържа стандартни захранвания - http://www.silverstonetek.com/techtalk_cont.php?area&tid=10055 Все пак не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да,но ще трябва да забравиш за външна видеокарта.Също има възможност за само два хард-диска.В твоя случай ще сложиш някой голям хард за съхранение,и едно ССД.

Малко ме притеснява това ATX PS II PSU ,но тук някой по-компетентен трябва да каже.

SSD то е малък по размер. Защо да не му намеря място в кутията? Аз повече се притеснявам за захранването, което не е малко по габарити. Искам всичко да е вътре. Кабели и "жици" не обичам да се виждат.Имам един външен диск към телевизора и много ме дразни като го погледна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чичо Стефане,нека да забравим тая кутия.Няма да влезе нито някое нормално захранване,нито има място за ДВД-записвачка. 

Все пак беше нелош опит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Силент Про-то е модулно но тая кутия определено ме притеснява.

В предложената от теб, определено ще се побере, но последната представлява  куб,  който е далеч от всякаква аудиотехника. Да не ми се обидиш!

Чичо Стефане,нека да забравим тая кутия.Няма да влезе нито някое нормално захранване,нито има място за ДВД-записвачка. 

Все пак беше нелош опит.

Давайте да си починем, че Ви изтормозих. Ще мисля, но кутията ми грабна погледа с раз! Много съм Ви благодарен! Моят проект е малко по -особен с визията си. А  не че ви тормози с модулите вътре. Последно! Дали няма нещо готово в този си вид, макар че ще намерите доста забележки в него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачката може и да е външна даже е по-добре. Той LZ4JW явно търси добра БР записвачка та сигурно ще опре до такава. За кубчето съм съгласен но все пак трябва място за частите. Edit: Ето нещо със включено захранване ама не е толкова добро - ANTEC Minuet 350. Иначе е сертифицирано и побира Микро ATX. Официалната страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Записвачката може и да е външна даже е по-добре. Той LZ4JW явно търси добра БР записвачка та сигурно ще опре до такава. За кубчето съм съгласен но все пак трябва място за частите.

Разбирам те напълно колко си прав. Да. За записвачката съм категоричен, защото ще взема или плеар на ""DUNE"- големият модел или на Philips също най-големият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко идеи от Германия:

Fantec NNC4800c

Chieftec Hi-fi HM02B

Lian Li C37B тази е уникална, но и цената е височка.

Aerocool Qx-200

Thermaltake Armor A30

Всичките са за микро АТХ дъна(това което си избрал). Ако ти хареса някоя може да попиташ някой от сайтовете дали може да ти е доставят!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.