Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хора здравейте имам едно въпросче. Направих си няколко притурки със Ashampoo Gadge It обаче какво се случва. Действат само ако примерно при преинсталация не смениш името на компютъра. Та въпроса ми е по какъв начин да се запишат, че да се отварят папките или файловете със тази притурка независимо със какво име е компютъра дали е Иван Драган или Петкан. 
Веднъж направена и инсталирана тази притурка да работи нормално 

Напримерно ако името на компютъра е   Win7U  и пътят към "Контролен панел" е този:

"C:>Users>Win7U>AppData>Roaming>Microsoft>Windows>Start Menu>Programs>Accessories>System Tools>Control Panel.lnk"

Или към изтеглени файлове

C:>Users>Win7U>Links>Downloads.lnk

А пътят във притурката е записан примерно така със името Иван

"C:>Users>Иван>AppData>Roaming>Microsoft>Windows>Start Menu>Programs>Accessories>System Tools>Control Panel.lnk"

C:>Users>Иван>Links>Downloads.lnk

А не да се появява това:

Публикувано изображение

Става въпрос за такива подобни

Публикувано изображение
Редактирано от Nider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може пътищата да не са заковани директно, ами чрез променливи. http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc749104(v=ws.10).aspx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може колегите да ми се карат, но вие ще ползвате Windows като OS или ще го украсявате. Windows e просто една OS. Чрез нея може да използвате определен софтуер. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е за украса просто отиваш там където искаш много по-бързо ако искаш да отвориш папка първо трябва да минеш през  Explorer-а а пък не ми се слагат преки пътища 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то сам си виждате проблема - преките пътища, скрити зад притурките водят до стандартните позиции на текущия юзер - C:>Users>Иван>Links>Downloads.lnk - си е на иван шорктъта към downloads. На петкан е - C:>Users>Петкан>Links>Downloads.lnk. Всеки нов юзер си има ново именце. Варианта ви е според мен или нещата да се преместят на публик десктопа и да се линква към него, като се покажат скритите папки, или да има нови папки, не във ареала на десктоп - тоест C:Documents не е е равно на документите на иван.

То съм прост - може да пробвате вместо юзера да напишете %UserName% да видите дали ще води към на конкретния потребител папката.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора някой може ли да ме светне по въпроса защо ми се получава това:
Значи направих SFX архив. Обаче като напиша пътя до папката %PROGRAMFILES%DAUMPotPlayerSkins ми се получава това

Публикувано изображение

По принцип трябва да се инсталира във C:Program Files не знам защо отива във C:Program Files (x86)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора някой може ли да ме светне по въпроса защо ми се получава това:

Значи направих SFX архив. Обаче като напиша пътя до папката %PROGRAMFILES%DAUMPotPlayerSkins ми се получава това

Публикувано изображение

По принцип трябва да се инсталира във C:Program Files не знам защо отива във C:Program Files (x86)

Защото вероятно архиватора е 32битов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи 32 битов, ако е за програмата winrar x64 е, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи 32 битов, ако е за програмата winrar x64 е, 

Проверете дали модула за саморазархивиране на рар е 64битов

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да схванах от там целия проблем благодаря  :clap:  :lighter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да схванах от там целия проблем благодаря  :clap:  :lighter:

Няма защо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.