Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

powerful

Лаптопа ми забива

Препоръчан отговор

Привет

Значи имам проблем с лаптопа ми.Много забива,през 10 минути го изключвам и пак го пускам от копчето , не се търпи.Fujitsu Siemens S7010 e. 500 RAM 1.6 процесор , 64 MB video , ОС : Windows Xp. Преинсталирам го но ефект почти няма... не съм го чистил от 2 години мисля да го почистя но няма да стане кой знае какво..сигурно е за смяна :( имам го от 2 години , 2-ра ръка го взех

моля за съвети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почисти го. ако продължи да ги прави тия номера, явно си закъснял с почистването и то много....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали е само от почистването? това че е с толкова слаби параменти прече ли ? когато гледам клипове в интернет пак забива , като влизам в сайтове пак забива..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп е доста стар модел и с много слаби възможности.Сегашните версии на програми и браузъри,ще са много тежки за него.Зависи от това ,за какво го използваш,преди да забие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го използвам само за интернет дали ще има проблеми ? Браузер : Mozilla Firefox ? писна ми да забива

когато го преинсталирам после като се включи ми изписва няквки грешки "erorr" ама сега нямам възможност да покажа сними, ще видя ако имам от предишни теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го използвам само за интернет дали ще има проблеми ? Браузер : Mozilla Firefox ? писна ми да забива

когато го преинсталирам после като се включи ми изписва няквки грешки "erorr" ама сега нямам възможност да покажа сними, ще видя ако имам от предишни теми

1. Лаптопа трябва да се почисти и продуха. Ако трябва ще му се смени и термопастата на процесора.

2. Машината е доста стара. Процесора е едноядрен и няма технологията HyperTrade. Каквото и да правиш винаги ще забива при работа с браузъри. Самите приложения вече се правят така, че едноядрените компютри не могат да се справят с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая работа с грешките не е добре.Хубаво е да покажете за какви точно грешки става дума.

Машината е стара.Следвайте линка на колегата Димитър,изпълнете повечето процедури там.Драйверите му инсталирал ли сте коректно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери да, видео,музика, за всичко.. а ако го преинсталирам има ли смисъл да следвам горните стъпки и да ги изпълнявам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери да, видео,музика, за всичко.. а ако го преинсталирам има ли смисъл да следвам горните стъпки и да ги изпълнявам?

Има смисъл и преди и след.

Пуснете и някоя програма за почистване и оптимизиране,например CCleaner.

А грешките какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка на грешките

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако снимката е от вашият десктоп,не виждам никакви икони по него.Това след прясна инсталация ли е?

Самата преинсталация съвсем нормално ли протече,някакви грешки имаше ли при копирането на файловете?

Ако искате ,изтеглете и инсталирайте srclient.dll от тук- http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?srclient

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия път когато ми правиха преинсталация с този диск нямаше проблеми, след това аз сам съм го преинсталирал 3-4 пъти и всеки път ги показва тези грешки

не това е от преди малко , просто изрязах снимката и затове се вижда , иначе мисля след малко да го преинсталирам но пак ще се появят грешките ( ами последният път когато го преинсталирах имах доста проблеми, 3 часа се мъчих и накрая успях да го преинсталирам..) но това както казах, не е за първи път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате някакъв хардуерен проблем може би.

Но защо не опитате с друг Уиндоус? Не е задължително да е същият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг уиндос ? На този лаптоп освен XP едва ли ще тръгне друг.. 500 рам , 64 MB видео , и 1.6 процесор , всъщност един път пробвхаме windwos vista ultimate ако не се лъжа но не успяхме да намерим драйвери и трябваше да върна XP , този лаптоп не е ли предназначен само за XP? ако имате идей за друг уиндос може да пробвам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг уиндос ? На този лаптоп освен XP едва ли ще тръгне друг.. 500 рам , 64 MB видео , и 1.6 процесор , всъщност един път пробвхаме windwos vista ultimate ако не се лъжа но не успяхме да намерим драйвери и трябваше да върна XP , този лаптоп не е ли предназначен само за XP? ако имате идей за друг уиндос може да пробвам..

Имах в предвид,друга дистрибуция на Уиндоус.Може да сложите някоя Хоум Едишън,някоя Пърформанс.Или пък някой орязан Уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след малко мисля да го преинсталирам нещо може ли да предложите или да го преинсталирам със същия диск и още 1 въпрос.. колкото пъти го преинсталирам в диск D дял се намира папката C а диск C е празен..защо става това объркване уж се стремя да го правя както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали вече разбрахме,че настоящото копие на Уиндоус,което имате,ви прави проблеми.Така че,опитайте с друго.

Ползвайте следното ръководство -

За новаци: Инсталиране на Windows XP http://kaldata.com/article-853.html#.UkGOBIa9XrM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам искам да го преинсталирам с флашка какво да задам за да се стартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От БИОС трябва да направите първо бутващо устройство да е USB Device,или Removable media или нещо такова.

Ако не знаете как да направите флашката бутваща с Уиндоус7,ето ви нагледно помагало- 

Инсталиране на Windows 7 с помощта на USB/DVD Download Tool  http://uroci.net/urok/2609/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows 7 няма ли да ми товари лаптопа ? тъкмо изтеглих версия на XP Но може да пробвам този..а може ли да го инсталирам с флашка? изписва ми някаква грешка Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че ще го товари.Нали ви казахме по-рано,изтеглете си друг Уиндоус и инсталирайте от него.Само имайте в предвид,че Уиндоус ХР се инсталира трудно от флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.