Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам след монтирането на ново ДВД ,той не се вижда от операционната система ,а от БИОС-а се вижда,че е наличен.Какво трябва да се направи за да се появи на екран при заредена ОС, за да се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства деинсталирайте драйвъра и рестатирайте компютъра, след което ОС сама ще инсталира подходящия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да попитам след монтирането на ново ДВД ,той не се вижда от операционната система ,а от БИОС-а се вижда,че е наличен.Какво трябва да се направи за да се появи на екран при заредена ОС, за да се ползва?

Ето още един вариант, в случай че горното не помогне:

http://support.microsoft.com/kb/314060/bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един вариант, в случай че горното не помогне:

http://support.microsoft.com/kb/314060/bg

Наистина самия Уйндолс не инсталира сам драйверите, а аз не можах да ги намеря в Интернет. ДВД-то е: LG GH24NS90 Internal DVD-RW, Super Multi, Double Layer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина самия Уйндолс не инсталира сам драйверите, а аз не можах да ги намеря в Интернет. ДВД-то е: LG GH24NS90 Internal DVD-RW, Super Multi, Double Layer.

Дай и хардуерната идентификация.Може пък така да се намерят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали в disk managment не трябва да му присвоиш буква...

Лошото е че там този хардуер не се вижда и няма как да му присвоя буква, а в интернет не мога му намеря драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате други налични САТА портове,сменете порта.

И това направих и оттам не го вижда. Значи само в БИОСа се вижда ДВД-то ,от операционната система никъде го няма.Не мога да му присвоя буква, или пък да му търся драйвери автоматично , защото го няма никъде. А ми сега,накъде???? :eek:  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно си имаш деймън тулс или друго виртуално устройство първо го деинсталирай. Вероятно ще поиска рестарт на компютъра...Като качиш реалното оптично на машинката и запали, после си инсталирай отново виртуалното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно си имаш деймън тулс или друго виртуално устройство първо го деинсталирай. Вероятно ще поиска рестарт на компютъра...Като качиш реалното оптично на машинката и запали, после си инсталирай отново виртуалното.

Деинсталирах виртуалното устройство ,но пак не вижда новото ДВД, въпреки че чекмеджето се отваря и затваря.Какво да правя сега??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирах виртуалното устройство ,но пак не вижда новото ДВД, въпреки че чекмеджето се отваря и затваря.Какво да правя сега??? 

А в него имаш ли диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в него имаш ли диск?

Не нямам в него диск. И от съветника на хардуера не го вижда като модел, нито пък с "Аидата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в него имаш ли диск?

В БИОС какви настройки му направи? Принципно трябва да е всичко наред по начало, но виртуалните мизерии се бъркат в регистрите. Драйвери няма, само фърмуер има, който може би е по-нов от този, с който е излязло от фабриката. Пробва ли след деинсталацията и рестарта на ОС , да изключиш и отново да присъединиш физически (от кабелите и разбира се при установена машина, изключена от ел.мрежата) оптичното устройство, или в кутията не си пипал?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не нямам в него диск. И от съветника на хардуера не го вижда като модел, нито пък с "Аидата"

Драйверо за този модел записвачка има и във XP-то и в седмицата. Аз съм със същият модел на двата компютъра. Откачи SATA кабела от този куплунг и го включи на друг от дъното. Нещо не си конфигурирал правилно.Ще намериш на кой молекс на дъното виждаш записвачката, ако всичко е наред.

Ако си купил записвачката като нова, в кутията има диск. Даже са два диска!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверо за този модел записвачка има и във XP-то и в седмицата. Аз съм със същият модел на двата компютъра. Откачи SATA кабела от този куплунг и го включи на друг от дъното. Нещо не си конфигурирал правилно.Ще намериш на кой молекс на дъното виждаш записвачката, ако всичко е наред.

Ако си купил записвачката като нова, в кутията има диск. Даже са два диска!

Здравейте!

Пробвах ДВД записвачката на няколко компютъра с ОС      ХР и никъде не се видя.Смених и кабелите и това не помогна. Единствено се видя с ОС  " Windows 7" а тук пишете че се вижда и с ХР. Фирмата която ми я продаде не ми даде никакви дискове, като казаха че се търсят драйверите автоматично от ОС (така и стана със седмицата).Ако имате нещо с което да я видя с ХР , моля дайте линк. Благодаря Ви предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Пробвах ДВД записвачката на няколко компютъра с ОС      ХР и никъде не се видя.Смених и кабелите и това не помогна. Единствено се видя с ОС  " Windows 7" а тук пишете че се вижда и с ХР. Фирмата която ми я продаде не ми даде никакви дискове, като казаха че се търсят драйверите автоматично от ОС (така и стана със седмицата).Ако имате нещо с което да я видя с ХР , моля дайте линк. Благодаря Ви предварително!!!

Windows XP (Home/Professional/Media Centre Edition) with SP2 or higher - та въпроса е вече, каква е ОС и с кой сървиспак е?

Втори въпрос - какво е дъното, за да се инсталират САТА драйверите наново, освен ако няма друго САТА у-во и то работи? Как точно е вързана записвачката за дъното - да не се ползва преходник за ИДЕ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows XP (Home/Professional/Media Centre Edition) with SP2 or higher - та въпроса е вече, каква е ОС и с кой сървиспак е?

Втори въпрос - какво е дъното, за да се инсталират САТА драйверите наново, освен ако няма друго САТА у-во и то работи? Как точно е вързана записвачката за дъното - да не се ползва преходник за ИДЕ?

Здравейте!

Операционната система е Windows XP Professional  Service Pack 3 . Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник. Значи най-важният въпрос е защо ХР -то не го вижда , а Windows 7 го вижда? Това е !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте!

Операционната система е Windows XP Professional  Service Pack 3 . Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник. Значи най-важният въпрос е защо ХР -то не го вижда , а Windows 7 го вижда? Това е !!!

При мен имам две такива монтирани на двата компа. Единият е с Windovs XP SP3 , а другият със 7-ца. Нито един от двата компютъра не ми е искал даже драйвер. Работят си отлично и на двата компютъра - записват и четат без проблем. Закупени са от техномаркет и във всяка кутия има един диск със драйвер и някакви програмки за почистване доколкото видях, но не съм ги ползвал.Другият диск е бонус - празен двуслоен. Всичко беше запечатано. Аз насипни дрънкулки в найлонови пликове не купувам. Мога да направя снимка с фотоапарата за доказателство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер съвета ми е да сложите този фирмуер за екс пи и да видим какво ще стане

http://www.lg.com/us/support-product/lg-GH24NS90#

късмет в начинанието колега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Така:

1. Стр. 81 от ръководството - как са конфигурирани при тебе нещата и по двете точки. Дай и конфигурацията от предната страница за IDE устройствата.

2. Джъмпери няма - доколкото прочетох - значи не е това проблема.

3. Искам да разбера дали е инсталиран inf update за чипсета? Давам и линк, което да изтеглиш и стартираш за XP - http://lp.dfi.com/Upload/Driver/CM/I865INFXP.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така:

1. Стр. 81 от ръководството - как са конфигурирани при тебе нещата и по двете точки. Дай и конфигурацията от предната страница за IDE устройствата.

2. Джъмпери няма - доколкото прочетох - значи не е това проблема.

3. Искам да разбера дали е инсталиран inf update за чипсета? Давам и линк, което да изтеглиш и стартираш за XP - http://lp.dfi.com/Upload/Driver/CM/I865INFXP.zip

Здравейте!

Първо искам да Ви благодаря за голямата отзивчивост по моя проблем,но това за което аз питам е за компютър с друго дъно. Това за което ми пишете с него нямам проблеми. Проблема е за комп с дъно което съм писал по-горе, а именно "PS83-BL". При него имам ,че инсталирания Уйндолс ХР не разпознава ДВД устройствата.След дълги изследвания с други компютри установих ,че тези нови оптични ДВД устройства не се разпознават от ОС "Windows XP" , а само от седмицата и нагоре. Та въпроса и мъките ми са , как да се направят настройки , за да се виждат тези устройства и от ОС "ХР".

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
"След дълги изследвания с други компютри установих ,че тези нови оптични ДВД устройства не се разпознават от ОС "Windows XP" , а само от седмицата и нагоре"
Едва ли си установил нещо от написаното и ако внимателно прочетеш първият си пост ще видиш, че никъде не си дал подробности. Чак след няколко поста си написал за посоченото дъно, но не си споменал и друго: Че преди един месец си пускал тема за точно това дъно с молба да ти се помогне.И още нещо! Това, което ти си установил, при мен е невалидно, защото единият ми компютър е с XP SP3 а другият със 7-ца. Записвачките си работят чудесно и на двата ми компютъра, което съм ти написал в горният пост, но явно и това не си прочел /постът със снимките/ А дали, след като пита преди месец за това дъно си направил всичко така, както е необходимо за правилната му работа? От нас никой не може да е сигурен в действията ти на 100%.Когато се пита за сериозни проблеми, първо ще подходиш сериозно и ще си систематизираш всичките въпроси на чернова, ще ги прочетеш и тогава, ако си изпуснал нещо, имаш възможност да го добавиш, а не както много от вас правят - пише 2 реда въпрос, а хората да му мислят как да му отговарят на догадките. То по твоята логика трябва да търсиш стар модел записвачка, за да тръгне на това дъно! Да, ама не!Дъното на компютъра ми с XP SP3 е много по старо от твоето за да ми създава проблеми. И никой не знае каква "читава" операционна система си качил за това дъно. Погледни сега какво си написал:
""Операционната система е Windows XP Professional  Service Pack 3 . Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник. Значи най-важният въпрос е защо ХР -то не го вижда , а Windows 7 го вижда? Това е !!!"
Как не е закачено никакво друго устройство на дъното освем записвачката и имаш операционна система? Да не би диска с операционната ти система да е закачен на импулсното захранване? "Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник." Това как ще го коментираш? Ако можеш, изяснявай нещата точно, за да не гадае никой, какви фокуси си правил. Ако не можеш - има си сервиз за тази цел. И не да ми говориш след поста, че те обиждам, а да помислиш как най- правилно да попиташ, за да получиш адекватен отговор. Изписват се хиляди страници само заради това, че питащите не знаят какво питат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"След дълги изследвания с други компютри установих ,че тези нови оптични ДВД устройства не се разпознават от ОС "Windows XP" , а само от седмицата и нагоре"
Едва ли си установил нещо от написаното и ако внимателно прочетеш първият си пост ще видиш, че никъде не си дал подробности. Чак след няколко поста си написал за посоченото дъно, но не си споменал и друго: Че преди един месец си пускал тема за точно това дъно с молба да ти се помогне.И още нещо! Това, което ти си установил, при мен е невалидно, защото единият ми компютър е с XP SP3 а другият със 7-ца. Записвачките си работят чудесно и на двата ми компютъра, което съм ти написал в горният пост, но явно и това не си прочел /постът със снимките/ А дали, след като пита преди месец за това дъно си направил всичко така, както е необходимо за правилната му работа? От нас никой не може да е сигурен в действията ти на 100%.Когато се пита за сериозни проблеми, първо ще подходиш сериозно и ще си систематизираш всичките въпроси на чернова, ще ги прочетеш и тогава, ако си изпуснал нещо, имаш възможност да го добавиш, а не както много от вас правят - пише 2 реда въпрос, а хората да му мислят как да му отговарят на догадките. То по твоята логика трябва да търсиш стар модел записвачка, за да тръгне на това дъно! Да, ама не!Дъното на компютъра ми с XP SP3 е много по старо от твоето за да ми създава проблеми. И никой не знае каква "читава" операционна система си качил за това дъно. Погледни сега какво си написал:
""Операционната система е Windows XP Professional  Service Pack 3 . Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник. Значи най-важният въпрос е защо ХР -то не го вижда , а Windows 7 го вижда? Това е !!!"
Как не е закачено никакво друго устройство на дъното освем записвачката и имаш операционна система? Да не би диска с операционната ти система да е закачен на импулсното захранване? "Дъното е "PS83-BL", и не е закачено никакво друго САТА устройство за дъното. Записвачката е свързана директно със САТА кабел за дъното без преходник." Това как ще го коментираш? Ако можеш, изяснявай нещата точно, за да не гадае никой, какви фокуси си правил. Ако не можеш - има си сервиз за тази цел. И не да ми говориш след поста, че те обиждам, а да помислиш как най- правилно да попиташ, за да получиш адекватен отговор. Изписват се хиляди страници само заради това, че питащите не знаят какво питат!

Здравейте!

Това което съм писал е точно така.Грешката ми е че в първия пост не съм описал дъното и т.н. но диска с ОС наистина не е САТА , а ПАТА и е на обикновен слот. Оптичното устройство е само с САТА кабел на дъното. Никакви фокуси не съм правил нито с дъното нито с ОС. А Вие ако не искате да помогнете, моля оставете другите да го сторят,....МОЛЯ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.