Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще помоля тая тема да я изтрие модератор. Благодаря.

Редактирано от daniel.plamenov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си тръгнал да направиш промяната, но миналото те спира. Освободи се от него и отдай амбицията и силата си на промяната. Мога да ти препоръчам книга, която наистина ще ти помогне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живей си живота и прави това, коeто смяташ за правилно, а какво мислят другите няма никакво значение :) .

Редактирано от overwrite (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си тръгнал да направиш промяната, но миналото те спира. Освободи се от него и отдай амбицията и силата си на промяната. Мога да ти препоръчам книга, която наистина ще ти помогне.

Не съм сигурен, че това би помогнало. Ако на теб е помогнал определен автор това за съжаление не означава, че би помогнал на всеки друг. Инак, всеки от нас би могъл да му препоръча нещо, което му допада и е имало значение за него. Ако нещата са сериозни разговор с психотерапевт ми се вижда добра идея. Разбира се, последният трябва да е читав.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че това би помогнало. Ако на теб е помогнал определен автор това за съжаление не означава, че би помогнал на всеки друг. Инак, всеки от нас би могъл да му препоръча нещо, което му допада и е имало значение за него. Ако нещата са сериозни разговор с психотерапевт ми се вижда добра идея. Разбира се, последният трябва да е читав.

Ако постващия има желание може да я прочете. Това ще е негово желание. В тази книга се говори точно за такива проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако постващия има желание може да я прочете. Това ще е негово желание. В тази книга се говори точно за такива проблеми.

Разбира се. Може и това да е "неговата" книга.

Какво би му препоръчал?

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Може и това да е "неговата" книга.

Какво би му препоръчал?

"Да излекуваш живота си" - Луиз Хейс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да излекуваш живота си" - Луиз Хейс.

ОК. Аз мога да препоръчам напр. това:

Публикувано изображение

Доколкото разбирам, обаче, проблемът не може да бъде напълно решен със самопомощ.

Мисля, че Даниел освен да сподели, търси и някакъв конкретен съвет, който тук няма как да получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще може защото е избрал посоката към която да се промени. Просто трябва да си повярва и да не обръща внимание на другото и другите. Амбиция. За да постигне нещо човек трябва да е готов да плати съответната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трудно е да избягаш от себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и на теб!

Първо, поздравления за това, че въпреки всички подигравки, на които си бил подложен през живота си, си успял да се абстрахираш донякъде от тях, да завършиш училище и да постъпиш в университет! Това означава, че в теб има сила, борбен си, не си отчаян.

В теб има много повече сила и красота на духа, отколкото предполагаш в момента.

Второ, маниерите не са човека. Както има жени, за които се казва, че са "мъжкарани", така има и мъже, които проявяват "женски" маниери в поведението си. Но това е само външната обвивка, това не си ти. Опитай да общуваш с хора, за които външните белези нямат такова огромно значение. С хора, за които е важно какво има под повърхността. Ще ги познаеш по това, че сами ще опитват да намерят контакт с теб, ще правят първата крачка, ще се опитват да те приобщят по някакъв начин. Възможно е да си попадал вече на такива хора, но поради убедеността в собствената си незначителност сам да си ги избягвал от страх или от срам... 

Трето, не са маниерите ти това, което възпрепядства създаването на приятелски отношения, а травмата или травмите, с които живееш и през която гледаш на света. Мозъкът ти е направил всичко възможно, за да се защити и подсигури оцеляването ти в тези трудни моменти от живота ти, но сега е времето да започнеш да виждаш живота и от другите му страни.

Чудесно е, че си осъзнал нуждата от помощ. Хубаво би било да започнеш терапия не защото нещо в теб не е така, както трябва - всичко си е напълно окей, а за да преработиш травмите си и да приемеш себе си такъв, какъвто си. Защото ти си ценен именно такъв, какъвто си! Няма нужда да бъдеш друг, за да бъдеш обичан! Никой не иска да бъде обичан заради някаква представа, която създава, а заради самия себе си - с всичките си хубави и недотам хубави страни. И не си мисли, че не си достоен за обич, защото си бил такъв или онакъв, няма човек, който да не заслужава обич. Но позволи на себе си да се обикнеш и приемеш, това ще ти донесе най-сетне мир, вътре в теб самия, едно ново разбиране за теб самия, което ще започнеш да излъчваш и в обкръжението си.

Ходенето на фитнес и всякакъв друг спорт са отличен начин човек да се грижи за себе си, но целта не трябва да е придобиване на някаква имиджова "мъжественост", а твоето здраве и тонус.

Понеже си изключително концентриран на "негативното" в себе си, можеш ли да изместиш фокуса и да го прехвърлиш върху нещата, които харесаш в себе си? Би ли могъл да напишеш със същата лекота какво хубаво има в теб? Ще се радвам да прочета кои са хубавите ти страни.

От мен крепка прегръдка и да знаеш, че онова, което не ни убива, наистина ни прави по-силни! :*

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи на купони. Чупи гипса. Намери си жена (или мъж) и си се гледайте и да не ти пука за другите, майка ти, съседа, поредния псувняр, чалга-тъпак или тунингована кифла.

Завърши и те така.

Успех!

Бих преположил, че криеш нещо, което те е травмирало в миналото, но само предположение. Намери страха си и му вкарай един крак в устата.

Не хората те гледат, а ти се опитваш да гледаш себе си през очите на хората (освен ако нямаш особеност - два носа, три уши, такива работи). Ти си ти, те са си те. Остави ги.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходи на купони. Чупи гипса. Намери си жена (или мъж) и си се гледайте и да не ти пука за другите, майка ти, съседа, поредния псувняр, чалга-тъпак или тунингована кифла.

Завърши и те така.

Успех!

Бих преположил, че криеш нещо, което те е травмирало в миналото, но само предположение. Намери страха си и му вкарай един крак в устата.

Само едно допълнение - да използва предпазни средства и да избягва чалгата! :D Браво колега

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е не да избягаш от себе си, а да разбереш и обикнеш себе си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно е, че си осъзнал нуждата от помощ. Хубаво би било да започнеш терапия не защото нещо в теб не е така, както трябва - всичко си е напълно окей, а за да преработиш травмите си и да приемеш себе си такъв, какъвто си. Защото ти си ценен именно такъв, какъвто си!

Да. Това, което казва Мохи е важно. Ако прецениш, че е нужно потърси професионална помощ от терапевт. В това няма нищо срамно. Това не значи, че ти има нещо. Много хора у нас не разбират това и затова са далеч от критериите за психично здраве. Към тези неща човек трябва да се отнася толкова сериозно, колкото и към физическото си здраве.

––––––––––––––––––––––––

Инак, нещата, които ти пишат колегите са ОК. Предполагам, обаче, че си ги чувал вече. Предполагам, също така, че щом си студент си чел някаква литература, в която си търсел отговори на въпросите си. Това явно не е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е не да избягаш от себе си, а да разбереш и обикнеш себе си.

само че той не се обича такъв

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мохини - права си донякъде, но знаеш ли какво е странното при мен - аз знам това знам, че би трябвало да контактувам с хора, за който обвивката не е важна и тн. Но аз не търся това. Аз искам да се впиша в общата група. Не искам да съм еди какъв си и да се събирам с подобни на мен.  Аз искам да съм като масата, като всички. Просто може би като съм бил отхвърлян толкова време от хората сега просто имам нуждата да бъда приет от всички тези хора, не от определена група която е като мен. Искам да не съм различен. 

А положителни неща мога да ти изброя - умен съм, имам много различни интереси, не се смятам за грозен (това мисля че е +), по принцип нямам проблеми с общуването ако не бяха другите ми проблеми ..

Методи - много неща са ме травмирали в миналото, толкова много че не ги помня. Питай по-конкретно това, което искаш - ще ти отговоря .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само че той не се обича такъв

:(

Значи това което не обича може да го промени. Ако има желанието ще го постигне. Трябва само да разбере, какво му пречи и го спъва, за да го направи. Започнал е да прави промяната, дал и е шанс да покълне и да расте и изведнъж казва- НЕ СТАВА. Това убива и спира всичко.

Лично моят съвет към него е да започне пак и да не се отказва. Просто след време ще види промяната и ще е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Женственост се развива при майка мъжкарана и по-слаб от нея баща. Книгите, които ти препоръчват колегите не вършат за пукната стотинка работа, освен като ги купиш, да направиш авторите и разпространите им още по-богати. Фитнеса не е лоша идея, но само за здравето..Трябва ти колективен спорт. Фитнеса не е такъв - категорично. Мнението на хората винаги е важно, не обръщай внимание на тези, които те съветват да го пренебрегваш. Но също така вземай под внимание мнението на хората, а не на "хората". Тия подиграващи ти се съученици, са всичко друго, но не и човеци. Много е вероятно, те самите да имат някои наклонности, които крият и подигравките им да са начин, да се освободят от собственият си стрес възникнал поради това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мохини - права си донякъде, но знаеш ли какво е странното при мен - аз знам това знам, че би трябвало да контактувам с хора, за който обвивката не е важна и тн. Но аз не търся това. Аз искам да се впиша в общата група. Не искам да съм еди какъв си и да се събирам с подобни на мен.  Аз искам да съм като масата, като всички. Просто може би като съм бил отхвърлян толкова време от хората сега просто имам нуждата да бъда приет от всички тези хора, не от определена група която е като мен. Искам да не съм различен. 

А положителни неща мога да ти изброя - умен съм, имам много различни интереси, не се смятам за грозен (това мисля че е +), по принцип нямам проблеми с общуването ако не бяха другите ми проблеми ..

Методи - много неща са ме травмирали в миналото, толкова много че не ги помня. Питай по-конкретно това, което искаш - ще ти отговоря .

Даже си го написал. Не искам това и това, а искам другото. Добре започни да правиш така че да достигнеш това което искаш. Вложи цялата си енергия, инат, желание в това начинание и ще стане. Но винаги бъди себе си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо, от което те е срам, например. Не споделяй какво. Ако е нещо, което те е срам да споделиш, то го споделяй, но! не в Интернет, а офлайн - направи го с приятели. Споделянето е важно, но хората бъркат с тея онлайн споделяния с непознати и слабо познати. Face-to-Face, няма сми инак. 

Но, колкото повече криеш нещо, което те мъчи, то ще расте и все повече хора ще си мислиш, че те гледат, докато накрая не се смахнеш. Недей така. Млад човек, тръгнал така... Лесно няма. Ма то лесното не е интересно.

И се социализирай, но не онлайн само.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгите, които ти препоръчват колегите не вършат за пукната стотинка работа

Слайд, все много знаеш. :tongue2:

Препоръчаната от мен книжка е писана от професионален психотерапевт и психолог. Има и продължение, което се нарича "Новата социална интелигентност". В областта на популярната психотерапия е едно от добрите неща издавани у нас. Няма защо да я купува. Нали е студент - има свободен достъп до библиотеката... Но съм съгласен, че няма да му свърши кой знае каква работа, както и нашите съвети. Ако ставаше така, то изобщо не би писал тук. Даването на психологическа консултация във форум, който е основно посветен на компютри е малко несериозно. Има специализирани форуми, в които отговорите се дават от професионални психотерапевти. По-добре е да попита там, според мен.

Face-to-Face, няма сми инак. 

Точно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. Няма как да вървиш срещу природата си. Прави това, което ти харесва на теб и се дръж естествено, както ти идва отвътре. Приеми себе си, а не се опитвай да бъдеш някой друг. Ако не се харесваш такъв, какъвто си, никога няма да си щастлив. За какво ти е толкова важно да бъдеш като масата? Нали се сещаш, че дори и да станеш като тях, ти по природа не си като тях? Ще го забележиш това и в един момент ще се чудиш как може да си губиш времето там, където не ти е мястото. Имал женствени маниери, заеви. Ти к'во искаш да си, като някоя малоумна мутра, дето не може да говори, а реве като разгонена горила? Е, сори, очевидно имаш над средната интелигентност. Може и да ти се иска да си тъп като останалите, ама трудно. Да, готино е да си тъп, ама освен да си направиш лоботомия или да се запишеш на бокс, не виждам как ще стане. Имай предвид, че ще става по-зле. Ако спреш толкова да се вманиачаваш в собственото си его и да оставяш желанията ти да те контролират, ще започнеш да виждаш света около теб. А той няма да ти хареса. Ще ти се иска да избягаш, но ще си дадеш сметка, че където и да отидеш, ще е все едно и също. Затова действай по-бързо с приемането на света, на хората и на себе си и гледай да се забавляваш колкото можеш.

http://www.spiralata.net/kratce/index.php/istoriite/712-bitkite-v-zhivota

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай "масата" и "като всички"?

И ще установиш, че всяка група се състои от различни индивидуалности. Групите се формират по интереси, по нагласи и начин на възприемане на света, дори във всяка голяма група ще откриеш малки подгрупи. Дори в тези подгрупи ще откриеш само двама или трима, които са си "по-близки", отколкото с останалите.

Ти не искаш толкова да се открояваш на фона, но не за да оставаш незабелязан, а с цел да се чувстваш приобщен. Искаш да си социална личност може би, хората да се радват да са с теб, да те канят на купони и събирания, да търсят компанията ти. Но има и нещо друго - за да бъдеш приобщен в групата, трябва да излезеш вътрешно от пашкула, в който ти се е наложило да се обвиеш. Или на прост език - да се сдобиеш с увереност в себе си. А това бавен процес, не става изведнъж, както казаха вече колегите.

За да "влезеш" в дадена група, не е нужно толкова много, колкото ти се струва на пръв поглед. Може би един от най-бързите начини е като установиш неформално по-близък контакт с някои от членовете на дадена група, която те интересува и би искал да станеш част от нея... Каза, че нямаш особен проблем в общуването - какво имаш по-точно предвид? Кое не ти е проблем, а кое ти е проблем - би ли споделил? Имаш ли проблем ти да заговориш някого пръв или да пуснеш някой шеговит коментар по време на лекция, например? Защото хуморът винаги е бил този, който отваря всички врати. Както и усмивката. Ето ти една от мен. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не искаш толкова да се открояваш на фона, но не за да оставаш незабелязан, а с цел да се чувстваш приобщен. Искаш да си социална личност може би, хората да се радват да са с теб, да те канят на купони и събирания, да търсят компанията ти.

Това е едно от нещата, да така е. И по принцип не бих имал проблем да се приобщя към каквато и да е група, не бих имал проблем да заговоря някого пръв, да пусна шега и т.н. Главният ми проблем в момента е, че въпреки че се опитвам да се променя и да съм като другите,  аз вечно имам чувството, че не съм. Това е може би едно от основните неща, който не мога да разбера защо и защо. Не мога да разбера защо като гледам останалите ги виждам, че са нещо повече от мен? Защо чувствам, че те са по-добри, по-хубави, по-уверени, по-непукисти и т.н ит.н? Кое ми е сбърканото? Опитвам се да стана такав какъвто искам - като тях. Обаче вечно се чувствам, че не съм. Всякаш ми трябва доказателство, че съм успял, че не съм като преди ами съм се променил и вече съм като другите.... :shock11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.