Премини към съдържанието
endlessroot

Запълване на нули от дясно на ляво.

Препоръчан отговор

В база данни имам една таблица с име si_in в нея има id колона с int стойност, искам от нея да извадя стойността и да я добавя в нова колона която съм направил с име id_bg тип int до тук ок, но имам нуджда от php скрипт.

В дадено поле да има 10 нули на брой "000000000" и да добави стойността на id като замества нулите от дясно на ляво пример: стойността на ID "130" стойност на id_bg "000000130"

Ще съм благодарен на каквато и да била помощ. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В база данни имам една таблица с име si_in в нея има id колона с int стойност, искам от нея да извадя стойността и да я добавя в нова колона която съм направил с име id_bg тип int до тук ок, но имам нуджда от php скрипт.

В дадено поле да има 10 нули на брой "000000000" и да добави стойността на id като замества нулите от дясно на ляво пример: стойността на ID "130" стойност на id_bg "000000130"

Ще съм благодарен на каквато и да била помощ. :)

Използвайте тази функция:  LPAD('1234567', 10, '0');

П.П. Това е функция на MySQL

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвайте тази функция:  LPAD('1234567', 10, '0');

П.П. Това е функция на MySQL

Върши ми работа благодаря ти, ако имам още въпроси ще се обърна пак към тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.