Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
FD GOD

Трябва ми схема,която да симулира нещо като бутоните от X-Factor :D

Препоръчан отговор

Ако темата не е в правилния раздел,моля да бъде преместена.Та понеже не съм голям електротехник,ще помоля някой ако може да ми надраска схема която да върши следната работа: При едно кликване върху прекъсвач(прекъсвача затваря веригата само при клик и веднага се връща,а не остава постоянно натиснат),няколко секунди да пищи зумер и да свети някакъв светодиод.След тези няколко секунди да угасва светодиода и зумера да спира.Нещо като бутоните на журито от X-Factor :D.По възможност схемата трябва да се захранва с онези малки батерийки,които се слагат на повечето модели дистанционни(две по 1,5 V всяка) Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, толкова ли не можеш да хванеш за ушите един тригер и след това една верига за закъснение? п.п За зумера ще ти трябва и някоя схемичка, има разни елементарни такива.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.