Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Немога да опиша точно проблема просто пс-то не върви , windows ли не сменях.Нова 7ца след това сложих 8ца едно и също.Игрите започнаха да насичат, а преди това ги играх на максимално fps на High details , сега не е така трябва да намалям графиката да се ограничавам с пуснатите процеси ... Някой някакви идеи ? CPU - QuadCore AMD Athlon II 640 3000Mhz Motherboard - BIOSTAR A770E3 Chipset - AMD770,AMDK10 RAM - 6GB (3x2GB kingston DDR3 SDRAM) GPU - NVIDIA GeForce GTX560 Disk Drive Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни от най-бавната част - HDD. Може и профилактика на кутията да направиш, т.е. да почистиш от прах..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни от най-бавната част - HDD. Може и профилактика на кутията да направиш, т.е. да почистиш от прах..

Какво имаш предвид ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид ?

Обикновено компютъра, ако няма проблеми с драйвъри, вируси и т.н., се бави от HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено компютъра, ако няма проблеми с драйвъри, вируси и т.н., се бави от HDD.

Някакви предложения как да постъпя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете някоя програма за сканиране на диска,да се види дали има някакви лоши сектори.Добра програма е HDTune.

Изчистихте ли вече от прахоляк? И какви са температурите в тази връзка?

Пуснете и някоя програма за почистване и оптимизиране на операционната система.Например CCleaner.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете някоя програма за сканиране на диска,да се види дали има някакви лоши сектори.Добра програма е HDTune.

Изчистихте ли вече от прахоляк? И какви са температурите в тази връзка?

Пуснете и някоя програма за почистване и оптимизиране на операционната система.Например CCleaner.

Не не съм го чистил и никога не сам го чистил ,сега четах във форума за термопастите и т.н. (вече поръчах сичко необходимо).Но дали може от мръсотия вътре и от несменяне на термо пастата да даде такова отражение варху работата на компа ?Защото преди играх World of Warcraft на макс детаили с 90 fps а на втория монитор Diablo 3 със същия успех,а сега немога да си помисля дори да пусна играта на максимални детаили камоли да пусна 2 едновременно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм го чистил и никога не сам го чистил ,сега четах във форума за термопастите и т.н. (вече поръчах сичко необходимо).Но дали може от мръсотия вътре и от несменяне на термо пастата да даде такова отражение варху работата на компа ?Защото преди играх World of Warcraft на макс детаили с 90 fps а на втория монитор Diablo 3 със същия успех,а сега немога да си помисля дори да пусна играта на максимални детаили камоли да пусна 2 едновременно..

Хайде да изпълните каквото съм ви препоръчал и пак да пишете тук за резултатите.Ако не знаете как,има програми,които донякъде точно показват какви са температурите.Много добра в това отношение е Speccy или пък AIDA 64.

Действайте.

п.п. А всички драйвери наред ли са? Инсталирали ли сте ги както си му е редът?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да изпълните каквото съм ви препоръчал и пак да пишете тук за резултатите.Ако не знаете как,има програми,които донякъде точно показват какви са температурите.Много добра в това отношение е Speccy или пък AIDA 64.

Действайте.

п.п. А всички драйвери наред ли са? Инсталирали ли сте ги както си му е редът?

На Аида след 19 мин стрес тест дигна 59 градуса cpu-то на 3300 rpm cooler-a .. А gpu-то с 1500 rpm avarage на 61 градуса

Иначе даржат 20-22 градуса и 4те процесора докато играя примерно League of Legends ... обаче имали някаква активност по интезивна (примерно битка между 2та отбора)  fps-то пада и после когато приключи пак всичко е наред...

Ползвам Driver Agent и според него всички драивери са наред.

Редактирано от Traggedy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Аида след 19 мин стрес тест дигна 59 градуса cpu-то на 3300 rpm cooler-a .. А gpu-то с 1500 rpm avarage на 61 градуса

Температурата на видеото не е малка.

Изпълнихте ли другите неща?

Отговор за драйверите чакам,ама май трябва да ви подканям час по час.....

п.п.Тия проблеми изведнъж ли се появиха? 

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на видеото не е малка.

Изпълнихте ли другите неща?

Отговор за драйверите чакам,ама май трябва да ви подканям час по час.....

п.п.Тия проблеми изведнъж ли се появиха? 

Да изведнъж ... Изгоря ми захранването и видео карата ,когато ги смених нещатата станаха така (а пък сложих 700W захранване мисля че беше едно от най-добрите който предлагаха в Jar и 2 пати по-силна видео карта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този пад във фрапсовете може да е от нета ви.

И не вярвайте много на разни агенти.Ами погледнете в Device Manager дали има въпросителни или удивителни,с жълто са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този пад във фрапсовете може да е от нета ви.

И не вярвайте много на разни агенти.Ами погледнете в Device Manager дали има въпросителни или удивителни,с жълто са.

Не не удивителни няма ... от интернета ? Позвам доста стар рутер Netgear ,но скороста по документи е 25/70 Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не удивителни няма ... от интернета ? Позвам доста стар рутер Netgear ,но скороста по документи е 25/70 Mbps.

Ако сте вързан чрез Wi-Fi, пробвайте директно с кабел, но все пак е хубаво да се почисти PC-то от прах, щом не сте го чистили никога, има доста натрупвания :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш си сменил видеокарта. Това не те ли съмнява поне малко? Преди с каква видеокарта си бил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш си сменил видеокарта. Това не те ли съмнява поне малко? Преди с каква видеокарта си бил?

ATI HD Radeon 5540 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATI HD Radeon 5540 ...

Ако занесеш ПС на сервиз много лесно ще се види къде е проблема. При изгоряло дъно и видеокарта, може да имаш и проблем с дъното и с какво ли още не. В момента просто извършваш дейности по компютъра без да знаеш откъде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се връзват отговорите ти. HD5540( 5450 може би?)  е ужасно слаба карта. Тя не е спъвана от процесора и играта върви гладко. Обаче ти казваш, че си играл на high  с 90 fps.  Сигурен ли си в твърденията си? Нормално е бърза карта като GTX560  да е спъвана от процесора и в местата, където се иска да участва повече процесор, да се получава подобен спад на кадри. Всичко обаче е на относителна основа, а не на абсолютна. Затова смятам, че нещо ни будалкаш с това, на какви детайли и резолюция е вървяла играта преди и с какви fps. Аз бих ти препоръчал следното, ама го изпълни. Инсталирай си MSI Afterburner. Включи го по време на игра. Играй известно време - 5-10 минути и след това излез от играта. Направи един скрийншот на MSI Afterburner,  за да се види как се е товарила видеокартата по време на игра. 

Ще ти кажа защо те карам да правиш тия неща. Преди години и аз бях с 8800GT  и сносен процесор за времето си. След покупката на GTX460,  почнаха същите проблеми - голям дроп на кадри и накъсана картина. Тия неща липсваха с 8800GT. Проблемът бе в много слабия процесор. Твоят е четириядрен, но пак не е цвете за мирисане, особено ако не е и клокнат. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко което казахте - Нов рутер , ново охлаждане за процесора с нова термо паста и да ви кажа ако някои ми беше казал че ще излезе толкоз прах от тоя комп нямаше да му повярвам ... особено захранването незнам как е работило изобщо :( .. След малко ще ви кажа дали е имало ефект целия цирк

P.S. Всичко е наред немога да повярвам .... БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ !!!!!!!!

Редактирано от Traggedy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.