Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Traxex

Въпрос относно нов монитор.

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели.

Бих желал да ви попитам нещо относно новият ми монитор, който си купих вчера. До вчера бях с монитор, който не бях сменял от 2004 година и бях много доволен от него, за жалост обаче релето за намагнитизиране издаде багажа и си купих нов монитор. Прави ми впечатление, че с този монитор сякаш ми се натоварват очите. Намалих цветовете и контраста, но ефектът е същият. Не съм инсталирал драйвери, но и не съм сигурен, че се налага. Моля, помогнете ми да разреша този проблем, ако изобщо е възможно. Бих желал да вметна, че със старият огромен монитор нямах подобен проблем. Новият ми монитор е този (Philips 193V5L) и съм го направил на препоръчителната резолюция.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време стоиш пред монитора? От какво разстояние го гледаш? Има ли допълнително осветление в стаята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели.

Бих желал да ви попитам нещо относно новият ми монитор, който си купих вчера. До вчера бях с монитор, който не бях сменял от 2004 година и бях много доволен от него, за жалост обаче релето за намагнитизиране издаде багажа и си купих нов монитор. Прави ми впечатление, че с този монитор сякаш ми се натоварват очите. Намалих цветовете и контраста, но ефектът е същият. Не съм инсталирал драйвери, но и не съм сигурен, че се налага. Моля, помогнете ми да разреша този проблем, ако изобщо е възможно. Бих желал да вметна, че със старият огромен монитор нямах подобен проблем. Новият ми монитор е този (Philips 193V5L) и съм го направил на препоръчителната резолюция.

Благодаря.

А на каква честота на опресняване работи монитора,на колко херци е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се вярва на тази спецификация, мониторът има само VGA вход (направо ме разочароваха тия от Philips...) За аналогов вход на монитора се настройват фаза и клок. Обикновено автоматичното настройване върши добра работа, но понякога трябва и ръчно да се добутне. Аналоговият вход също може да се настрои на каквато и да е честота, но цифровите монитори могат да работят обикновено само на една фиксирана (в случая е 60Hz - провери дали ти е нагласено така,)

Ако монитора ти е правилно настроен, буквите в този сайт например, трябва да излизат рязко очертани, без сенки и "замазвания" по ръбовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време стоиш пред монитора? От какво разстояние го гледаш? Има ли допълнително осветление в стаята?

Стоя пред монитора главно през деня от около 11-12 до към 6, след което излизам да играя футбол, когато се прибера отново сядам на компютъра за около 1-2 часа, излизам и когато се прибера, отново сядам за около 1-2 часа, най-много 3. Да кажем, че стоя около 10 часа на компютъра, но при старият монитор всичко си беше същото... Гледам монитора от около 50-60 сантиметра, а осветление в стаята има само вечер - просто една обикновена лампа и всички фактори са същите, какти при старият монитор. :)

А на каква честота на опресняване работи монитора,на колко херци е?

Мониторът работи на 60 херца, колкото и старият.

ако се вярва на тази спецификация, мониторът има само VGA вход (направо ме разочароваха тия от Philips...) За аналогов вход на монитора се настройват фаза и клок. Обикновено автоматичното настройване върши добра работа, но понякога трябва и ръчно да се добутне. Аналоговият вход също може да се настрои на каквато и да е честота, но цифровите монитори могат да работят обикновено само на една фиксирана (в случая е 60Hz - провери дали ти е нагласено така,)

Ако монитора ти е правилно настроен, буквите в този сайт например, трябва да излизат рязко очертани, без сенки и "замазвания" по ръбовете.

Не разбирам от нещата, които обясни в началото - за аналоговите входове, фази и клокове,но да - мониторът е настроен да работи на 60 херца, а буквите излизат рязко очертани, без сенки и замацвания.

Предполагам (и се надявам), причината може да бъде в това, че не съм свикнал с този монитор, все пак е на по-малко от 24 часа, но няма как това мое мнение да бъде компетентно от медицинска гледна точка. :)

Благодаря на хората, които до момента са изказали мнението си, надявам се да има още като вас. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да зададете малко по-голяма честота,да видим какво ще стане.Нищо не губите,пък и винаги може да върнете пак на 60 Хц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да зададете малко по-голяма честота,да видим какво ще стане.Нищо не губите,пък и винаги може да върнете пак на 60 Хц.

Вече го направих. Работата е там, че на най-добрата резолюция - 1366 х 768, мониторът може да работи на максимум 60 херца. На 1280 х 1024, мониторът може да поддържа 75 херца, но тази резолюция не е хубава, ако мога да се изразя така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих. Работата е там, че на най-добрата резолюция - 1366 х 768, мониторът може да работи на максимум 60 херца. На 1280 х 1024, мониторът може да поддържа 75 херца, но тази резолюция не е хубава, ако мога да се изразя така. :)

Монитора работи най добре на препоръчаната от производителя резолюция а именно 1366 х 768

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора работи най добре на препоръчаната от производителя резолюция а именно 1366 х 768

Зная това, благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.