Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели.

Бих желал да ви попитам нещо относно новият ми монитор, който си купих вчера. До вчера бях с монитор, който не бях сменял от 2004 година и бях много доволен от него, за жалост обаче релето за намагнитизиране издаде багажа и си купих нов монитор. Прави ми впечатление, че с този монитор сякаш ми се натоварват очите. Намалих цветовете и контраста, но ефектът е същият. Не съм инсталирал драйвери, но и не съм сигурен, че се налага. Моля, помогнете ми да разреша този проблем, ако изобщо е възможно. Бих желал да вметна, че със старият огромен монитор нямах подобен проблем. Новият ми монитор е този (Philips 193V5L) и съм го направил на препоръчителната резолюция.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време стоиш пред монитора? От какво разстояние го гледаш? Има ли допълнително осветление в стаята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели.

Бих желал да ви попитам нещо относно новият ми монитор, който си купих вчера. До вчера бях с монитор, който не бях сменял от 2004 година и бях много доволен от него, за жалост обаче релето за намагнитизиране издаде багажа и си купих нов монитор. Прави ми впечатление, че с този монитор сякаш ми се натоварват очите. Намалих цветовете и контраста, но ефектът е същият. Не съм инсталирал драйвери, но и не съм сигурен, че се налага. Моля, помогнете ми да разреша този проблем, ако изобщо е възможно. Бих желал да вметна, че със старият огромен монитор нямах подобен проблем. Новият ми монитор е този (Philips 193V5L) и съм го направил на препоръчителната резолюция.

Благодаря.

А на каква честота на опресняване работи монитора,на колко херци е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се вярва на тази спецификация, мониторът има само VGA вход (направо ме разочароваха тия от Philips...) За аналогов вход на монитора се настройват фаза и клок. Обикновено автоматичното настройване върши добра работа, но понякога трябва и ръчно да се добутне. Аналоговият вход също може да се настрои на каквато и да е честота, но цифровите монитори могат да работят обикновено само на една фиксирана (в случая е 60Hz - провери дали ти е нагласено така,)

Ако монитора ти е правилно настроен, буквите в този сайт например, трябва да излизат рязко очертани, без сенки и "замазвания" по ръбовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време стоиш пред монитора? От какво разстояние го гледаш? Има ли допълнително осветление в стаята?

Стоя пред монитора главно през деня от около 11-12 до към 6, след което излизам да играя футбол, когато се прибера отново сядам на компютъра за около 1-2 часа, излизам и когато се прибера, отново сядам за около 1-2 часа, най-много 3. Да кажем, че стоя около 10 часа на компютъра, но при старият монитор всичко си беше същото... Гледам монитора от около 50-60 сантиметра, а осветление в стаята има само вечер - просто една обикновена лампа и всички фактори са същите, какти при старият монитор. :)

А на каква честота на опресняване работи монитора,на колко херци е?

Мониторът работи на 60 херца, колкото и старият.

ако се вярва на тази спецификация, мониторът има само VGA вход (направо ме разочароваха тия от Philips...) За аналогов вход на монитора се настройват фаза и клок. Обикновено автоматичното настройване върши добра работа, но понякога трябва и ръчно да се добутне. Аналоговият вход също може да се настрои на каквато и да е честота, но цифровите монитори могат да работят обикновено само на една фиксирана (в случая е 60Hz - провери дали ти е нагласено така,)

Ако монитора ти е правилно настроен, буквите в този сайт например, трябва да излизат рязко очертани, без сенки и "замазвания" по ръбовете.

Не разбирам от нещата, които обясни в началото - за аналоговите входове, фази и клокове,но да - мониторът е настроен да работи на 60 херца, а буквите излизат рязко очертани, без сенки и замацвания.

Предполагам (и се надявам), причината може да бъде в това, че не съм свикнал с този монитор, все пак е на по-малко от 24 часа, но няма как това мое мнение да бъде компетентно от медицинска гледна точка. :)

Благодаря на хората, които до момента са изказали мнението си, надявам се да има още като вас. :)

Редактирано от Traxex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да зададете малко по-голяма честота,да видим какво ще стане.Нищо не губите,пък и винаги може да върнете пак на 60 Хц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да зададете малко по-голяма честота,да видим какво ще стане.Нищо не губите,пък и винаги може да върнете пак на 60 Хц.

Вече го направих. Работата е там, че на най-добрата резолюция - 1366 х 768, мониторът може да работи на максимум 60 херца. На 1280 х 1024, мониторът може да поддържа 75 херца, но тази резолюция не е хубава, ако мога да се изразя така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих. Работата е там, че на най-добрата резолюция - 1366 х 768, мониторът може да работи на максимум 60 херца. На 1280 х 1024, мониторът може да поддържа 75 херца, но тази резолюция не е хубава, ако мога да се изразя така. :)

Монитора работи най добре на препоръчаната от производителя резолюция а именно 1366 х 768

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора работи най добре на препоръчаната от производителя резолюция а именно 1366 х 768

Зная това, благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.