Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам този телевизор http://www.shopmania.bg/tielievizori/p-samsung-ue32eh5000-5615258#pps. Въпроса ми е следния: Тъй като има USB за флашка, могали да гледам на него филми слваени от Замунда които са с HD качество. И по точно, как става слагането на субтитрите във филма и изобщо възможно ли е това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли ръководство на потребителя и там какво пише? Ако нямате,изтеглете си го от сайта на производителя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може разбира се ,но може да имате проблем със субтитрите ,а вграждането им в самия филм е меко казано несериозно и излишно (според мен)Иначе си има  и програми за вграждане на субтитри,ако ви се занимава! ТВ ви има два HDMI входа--това е по-добрия вариант!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може разбира се ,но може да имате проблем със субтитрите ,а вграждането им в самия филм е меко казано несериозно и излишно (според мен)Иначе си има  и програми за вграждане на субтитри,ако ви се занимава! ТВ ви има два HDMI входа--това е по-добрия вариант!!!

Проблеми от какъв тип ? Знам че има HDMI вход, но нямам компютър вкъщи за сега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблеми от какъв тип ? Знам че има HDMI вход, но нямам компютър вкъщи за сега. :)

Може да не чете повечето субтитри (sub,str и т.н.т.)---пробвайте

И суб. трябва да са с еднакво ,,обозначение,, с името на файла---нали знаете...Защото има такива качени из торентите ,които са с друго наименование---такива просто ги преименувате с ,,името,,на самия файл!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не чете повечето субтитри (sub,str и т.н.т.)---пробвайте

И суб. трябва да са с еднакво ,,обозначение,, с името на файла---нали знаете...Защото има такива качени из торентите ,които са с друго наименование---такива просто ги преименувате с ,,името,,на самия файл!

Благодаря за отговора! Ще опитам. Свлаям един филм на който наименованието на файла на филма и наименованието на файла на субтирите са едни и същи. Разширението на файла на субтитрите е .str. Но все пак ще опитам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Свлаям един филм на който наименованието на файла на филма и наименованието на файла на субтирите са едни и същи. Разширението на файла на субтитрите е .str. ...

Ако не са еднакви просто ги преименувайте с името на самия файл!!!

Sub също така може да промените на str и обратното--за да видите как се справя телевизора Ви ...

Успех-аз ставам,че съм на работа-споделете после как се е справил TВ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно не би следвало да има проблем, още повече, че Samsung наблягат върху читавостта на плеърите си. Както вече бе казано по-горе, желателно е пълното съвпадение в заглавията на филма и файла със субтитрите, за да се избегнат проблеми - наскоро един съсед с LG се видя в чудо, че не му вървят буквите, без да забележи един интервал разлика между тях... Случва се.

И още един съвет - нека всеки филм си е в отделна папка (заедно със субтитрите към него, разбира се), не слагай 2-3 филма в една обща папка или пък на "гола" флашка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не са еднакви просто ги преименувайте с името на самия файл!!!

Sub също така може да промените на str и обратното--за да видите как се справя телевизора Ви ...

Успех-аз ставам,че съм на работа-споделете после как се е справил TВ :)

Здравей колега. Субтитрите тръгнаха без проблем. Единственото което ми направи впечатление е че размера на буквите е много малък. Опитах от менюто на телевизора, дадох максимален размер, но все още са много малки за гледане от далечно разстояние. Нещо по този въпрос да ме светнеш ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Опитах от менюто на телевизора, дадох максимален размер, но все още са много малки за гледане от далечно разстояние...

С оглед изброеното имаш май само една възможност - субтитрите да станат само с главни букви. Не е много удобно за гледане, но ...

Отваряш .srt (.sub) -> Ctrl+A -> Ctrl+C -> отваряш Word -> Ctrl+V -> Ctrl+A -> от менюто избираш Format-> Font. В отворилият се прозорец слагаш отметка в Effects на All caps и ОК. Целия текст става само с главни букви, които връщаш в изходния файл, подменяйки първоначалните и запазваш. Тази процедура отнема няколко секунди.

Опитай, може пък да ти допадне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Опитах от менюто на телевизора, дадох максимален размер, но все още са много малки за гледане от далечно разстояние. Нещо по този въпрос да ме светнеш ? ...

Ами това,което ти е написал по-горе колегата е начина.Щом от ТВ е на макс размер-не може друго да направиш...Другия вариянт е да ги вграждаш с програма (има опция колко да са големи) -но там вече е ,,хамалогията,,.Иначе може да провериш дали ги има в друг,,вариант,, защото се сещам,че ми се е случвало да има разминаване и то доста-даже не можеше да се коригира с опцията за синхронизиране...Изтеглих ги от друго място и даже бяха по-големи...

Ще ти дам и жокер---за най-лесно ползвай BSplayer--махни папките със субовете и пусни филма без суб---веднага излизат много субтитри (плеъра сам си ги търси) и тегли от там ;)

Успех :)  Сподели после какво е станало :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това което коелгата каза с Word. Довечера ще видя как ще стоят. Благодаря ви за помоща! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.