Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден

Търся да си купя конфигурация от 1000 - 1300 лв (без монитор)

Трябва ми главно за игри и гледане на фими на tv-то 3д и тн.

Не държа много на някаква скъпа светеща кутия или супер голям хард,водно охлаждане и тн.Мисля,че хубава видео карта,процесор и рам са по-важните в случая.Нямам стар компютър и немога да ползвам части.

Гледах тази обява но незнам до колко това е оптималното и затова пиша тук ако може да ми предложите нещо по-добро и оптимално за тези пари.

http://prodavalnik.com/ultra-brz-geymrski-kompyutr-s-osem-yadren-amd-protsesor-i-moschna-videokarta-i31328913

Благодаря предварително :)

Редактирано от Marin98320 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със 760 и със 7870. Първата е с доста по-добро видео иначе и двете са по-добри от това дето го гледаш.

пс. Готови конфигурации не гледай понеже излизат скъпо.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези обяви въобще не ги гледай. Ето едно предложение от мен.

Обща стойност - 1 292.66 лв. с ДДС
Може да минеш и с някой хеон. Ще има и такива предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За готовите конфигурации сме казали доста,просто ги отбягвай.За сега 4гб рам са достатъчни,а след време при нужда ще добавиш още една плочка.

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

PSU FD 500W INTEGRA R2

RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B Middle Tower

Обща стойност - 1 309.42лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден

Търся да си купя конфигурация от 1000 - 1300 лв (без монитор)

Трябва ми главно за игри и гледане на фими на tv-то 3д и тн.

Не държа много на някаква скъпа светеща кутия или супер голям хард,водно охлаждане и тн.Мисля,че хубава видео карта,процесор и рам са по-важните в случая.Нямам стар компютър и немога да ползвам части.

Гледах тази обява но незнам до колко това е оптималното и затова пиша тук ако може да ми предложите нещо по-добро и оптимално за тези пари.

http://prodavalnik.com/ultra-brz-geymrski-kompyutr-s-osem-yadren-amd-protsesor-i-moschna-videokarta-i31328913

Благодаря предварително :)

За „ултра бързия геймърски компютър“ - за тези пари AMD...?

По темата:

Процесор Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Видео карта MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off: За момент се поставих на мястото на питащия и си представих, че не хващам нищо от хардуер. Предлагат ми 5 конфигурации една след друга и никакви обяснения за предимствата и недостатъците. Е, айде, има едно-две изречения за това, коя видеокарта по-бърза  и колко РАМ стигат. Но как да избера между предложенията?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка с АМД! Пълна конфигурация със записвачка! Най-бързия процесор на АМД, достатъчно рам за няколко години напред, бърза и тиха графична карта! Останалите компоненти също са на ниво! Както и да го погледнеш, това предложение както и посочените по-горе са по-добри от това, което си си харесал! Процесора освен за игри е подходящ и за тежки приложения, което е плюс!

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off: За момент се поставих на мястото на питащия и си представих, че не хващам нищо от хардуер. Предлагат ми 5 конфигурации една след друга и никакви обяснения за предимствата и недостатъците. Е, айде, има едно-две изречения за това, коя видеокарта по-бърза  и колко РАМ стигат. Но как да избера между предложенията?

И какво, във всяка тема трябва да обясняваме защо предлагаме даден компонент ? Ако автора има въпроси към някой, нека да пита. Да повтаряме като папагали едно и също ? Също така може да влезе в раздел ''Нови конфигураци и части...'' и да прочете и някоя друга тема. Около неговия бюджет колкото искаш. Ще му станат по-ясни нещата. Има и интернет! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok благодаря ви много,виждам,че всички сте предпочели процесора на интел i5 явно е по-добрата опция.Колкото до видео картите не мислите ли,че тази 7870 е по-добра тъй като е с резолюция 4KX2K( 4096X2160 ),а на GTX 760 е с Digital max resolution 2560 x 1600,но незнам де това са си някакви мой расъждения,а аз нямам опит с новите видео карти.

Да оточня,че телевизора ми е 50 инча full HD 3d затова гледам и резолюцията.

Редактирано от Marin98320 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре колко обяснения да се дават. Конфигурцията която съм предложил е достатъчна за целите, пълноразмерно дъно, ново поколение процесор, мощна графична карта, 1 ТБ диск, широка и хубава кутия за добър въздушен поток, тихо и мощно захранване... etc. Както казах достатъчна за целите, а има възможност за ъпгрейд към i7 в бъдеще с по-мощна графична карта.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марине 760 е много по-добра от 7870. Всъщност е по-добра дори от 7950. Ето ти ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_760_WindForce_OC/

Прегледай внимателно тестовете с различните игри и видеокарти и си направи сметките сам. И не забравяй че телевизора ти е 1920х1080 та няма да играеш на по-висока резолюция.

Това колко поддържат различните цифрови и аналогови интерфейси няма отношение. Ясно е че ще го вържеш с HDMI и ще работи на 1920х1080, 60Hz.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марине 760 е много по-добра от 7870. Всъщност е по-добра дори от 7950. Ето ти ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_760_WindForce_OC/

Прегледай внимателно тестовете с различните игри и видеокарти и си направи сметките сам. И не забравяй че телевизора ти е 1920х1080 та няма да играеш на по-висока резолюция.

Това колко поддържат различните цифрови и аналогови интерфейси няма отношение. Ясно е че ще го вържеш с HDMI и ще работи на 1920х1080, 60Hz.

Да прав си.Много ви благодаря за бързите отговори и сега ще ги разгледам за да избера някоя конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за размисъл с Xeon процесор. Описание на кратко: Aко i5 се товари 35-40 % при дадена игра той ще се товари 15-20 %. Кико може да покаже разни тестове които беше показал в друга тема(не помня коя тема беше точно).

GB B75M-D2V

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Обща стойност: 1306.81 лв. с ДДС - Количка

Ако клавиатурата и мишката ви са с USB има преходници по 1-2 лв. USB To PS2(Male-Mouse(зелен)/Female-Keyboard(лилав)). Кутията може да се замени с CM N300 ако решите за в бъдеще да смените платформата с ATX(пълноразмерно дъно) и да си запазите кутията.

Успех в избора!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.