Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Marin98320

Помощ за направата на конфигурация

Препоръчан отговор

Добър ден

Търся да си купя конфигурация от 1000 - 1300 лв (без монитор)

Трябва ми главно за игри и гледане на фими на tv-то 3д и тн.

Не държа много на някаква скъпа светеща кутия или супер голям хард,водно охлаждане и тн.Мисля,че хубава видео карта,процесор и рам са по-важните в случая.Нямам стар компютър и немога да ползвам части.

Гледах тази обява но незнам до колко това е оптималното и затова пиша тук ако може да ми предложите нещо по-добро и оптимално за тези пари.

http://prodavalnik.com/ultra-brz-geymrski-kompyutr-s-osem-yadren-amd-protsesor-i-moschna-videokarta-i31328913

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със 760 и със 7870. Първата е с доста по-добро видео иначе и двете са по-добри от това дето го гледаш.

пс. Готови конфигурации не гледай понеже излизат скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези обяви въобще не ги гледай. Ето едно предложение от мен.

Обща стойност - 1 292.66 лв. с ДДС
Може да минеш и с някой хеон. Ще има и такива предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За готовите конфигурации сме казали доста,просто ги отбягвай.За сега 4гб рам са достатъчни,а след време при нужда ще добавиш още една плочка.

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

PSU FD 500W INTEGRA R2

RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B Middle Tower

Обща стойност - 1 309.42лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден

Търся да си купя конфигурация от 1000 - 1300 лв (без монитор)

Трябва ми главно за игри и гледане на фими на tv-то 3д и тн.

Не държа много на някаква скъпа светеща кутия или супер голям хард,водно охлаждане и тн.Мисля,че хубава видео карта,процесор и рам са по-важните в случая.Нямам стар компютър и немога да ползвам части.

Гледах тази обява но незнам до колко това е оптималното и затова пиша тук ако може да ми предложите нещо по-добро и оптимално за тези пари.

http://prodavalnik.com/ultra-brz-geymrski-kompyutr-s-osem-yadren-amd-protsesor-i-moschna-videokarta-i31328913

Благодаря предварително :)

За „ултра бързия геймърски компютър“ - за тези пари AMD...?

По темата:

Процесор Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box 

Видео карта MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI-I, PCI-E 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off: За момент се поставих на мястото на питащия и си представих, че не хващам нищо от хардуер. Предлагат ми 5 конфигурации една след друга и никакви обяснения за предимствата и недостатъците. Е, айде, има едно-две изречения за това, коя видеокарта по-бърза  и колко РАМ стигат. Но как да избера между предложенията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка с АМД! Пълна конфигурация със записвачка! Най-бързия процесор на АМД, достатъчно рам за няколко години напред, бърза и тиха графична карта! Останалите компоненти също са на ниво! Както и да го погледнеш, това предложение както и посочените по-горе са по-добри от това, което си си харесал! Процесора освен за игри е подходящ и за тежки приложения, което е плюс!

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off: За момент се поставих на мястото на питащия и си представих, че не хващам нищо от хардуер. Предлагат ми 5 конфигурации една след друга и никакви обяснения за предимствата и недостатъците. Е, айде, има едно-две изречения за това, коя видеокарта по-бърза  и колко РАМ стигат. Но как да избера между предложенията?

И какво, във всяка тема трябва да обясняваме защо предлагаме даден компонент ? Ако автора има въпроси към някой, нека да пита. Да повтаряме като папагали едно и също ? Също така може да влезе в раздел ''Нови конфигураци и части...'' и да прочете и някоя друга тема. Около неговия бюджет колкото искаш. Ще му станат по-ясни нещата. Има и интернет! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok благодаря ви много,виждам,че всички сте предпочели процесора на интел i5 явно е по-добрата опция.Колкото до видео картите не мислите ли,че тази 7870 е по-добра тъй като е с резолюция 4KX2K( 4096X2160 ),а на GTX 760 е с Digital max resolution 2560 x 1600,но незнам де това са си някакви мой расъждения,а аз нямам опит с новите видео карти.

Да оточня,че телевизора ми е 50 инча full HD 3d затова гледам и резолюцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре колко обяснения да се дават. Конфигурцията която съм предложил е достатъчна за целите, пълноразмерно дъно, ново поколение процесор, мощна графична карта, 1 ТБ диск, широка и хубава кутия за добър въздушен поток, тихо и мощно захранване... etc. Както казах достатъчна за целите, а има възможност за ъпгрейд към i7 в бъдеще с по-мощна графична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марине 760 е много по-добра от 7870. Всъщност е по-добра дори от 7950. Ето ти ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_760_WindForce_OC/

Прегледай внимателно тестовете с различните игри и видеокарти и си направи сметките сам. И не забравяй че телевизора ти е 1920х1080 та няма да играеш на по-висока резолюция.

Това колко поддържат различните цифрови и аналогови интерфейси няма отношение. Ясно е че ще го вържеш с HDMI и ще работи на 1920х1080, 60Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марине 760 е много по-добра от 7870. Всъщност е по-добра дори от 7950. Ето ти ревю - http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_760_WindForce_OC/

Прегледай внимателно тестовете с различните игри и видеокарти и си направи сметките сам. И не забравяй че телевизора ти е 1920х1080 та няма да играеш на по-висока резолюция.

Това колко поддържат различните цифрови и аналогови интерфейси няма отношение. Ясно е че ще го вържеш с HDMI и ще работи на 1920х1080, 60Hz.

Да прав си.Много ви благодаря за бързите отговори и сега ще ги разгледам за да избера някоя конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо за размисъл с Xeon процесор. Описание на кратко: Aко i5 се товари 35-40 % при дадена игра той ще се товари 15-20 %. Кико може да покаже разни тестове които беше показал в друга тема(не помня коя тема беше точно).

GB B75M-D2V

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Обща стойност: 1306.81 лв. с ДДС - Количка

Ако клавиатурата и мишката ви са с USB има преходници по 1-2 лв. USB To PS2(Male-Mouse(зелен)/Female-Keyboard(лилав)). Кутията може да се замени с CM N300 ако решите за в бъдеще да смените платформата с ATX(пълноразмерно дъно) и да си запазите кутията.

Успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.