Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

мисля да правя видео обработка и ми казаха че интелските процесори са най добри за това спрях се на този процесор понеже е с добра цена P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 но незнам какво дано да избера моля помогнете който разбира :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля да правя видео обработка и ми казаха че интелските процесори са най добри за това спрях се на този процесор понеже е с добра цена P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 но незнам какво дано да избера моля помогнете който разбира :eek:

Някои твърдят пък, че ATHLON-64 се справя и по-добре cool.gif ... Всеки ще ти каже това, на което е фен... :)

Съвет: порастърси се за DIVX тестове в GOOGLE-то.. там поне резултатите са от независими експерти :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си възможно най-гадния Интел процесор -бавна 533МХз шина, без НТ. Ако държиш на Интел вземи P D805 - двуядрен бюджетен процесор, който без сериозно напъване стига честоти от 3,5 - 3,8Ghz и с един ASUS P5LD2 заспива. Не споменаваш каква точно видообработка смяташ да правиш, но ако ти е ограничен бюджета и нямаш пари за истински Интелски процесор, по-добре си вземи AMD система- нещо от рода на ATHLON64 3200+ и Еpox 9NPA+ с които изобщо няма да си назад спрямо един P4 630, а ще е доста по-добре от споменатия от теб 506.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз сам за пентиума но процесора да е 640 а дъното GB-GA-i945PPro по добро е от асуското ниямя бъгове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз сам за пентиума но процесора да е 640 а дъното GB-GA-i945PPro по добро е от асуското ниямя бъгове

:wors::eek::)

Страхотен съвет даваш....

Човека е споменал:

...за това спрях се на този процесор понеже е с добра цена ...
а ти предлагаш 250$ процесор и дъно със съмнителни качества. И в какво точно се изразяват бъговете при ASUS, че аз онзи ден тормозих едно такова ама нещо не поиска да бъгне?

Вашето търсене - GB-GA-i945PPro - не съвпадна с никакви документи.
- ?!? Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:wors::eek::)

Страхотен съвет даваш....

Човека е споменал:

а ти предлагаш 250$ процесор и дъно със съмнителни качества. И в какво точно се изразяват бъговете при ASUS, че аз онзи ден тормозих едно такова ама нещо не поиска да бъгне?

- ?!?

Това дъно в комбинация с два диска, в страйп райд конфигурация. Инсталирам XP Pro, давам му драйвера за райда, който си е с диска, масива се разпознава, започва инсталацията. След първия рестарт, когато инсталира устройствата - син екран с грешка предполагаща проблемация в IDE-то. Дисковете са SATA Hitachi 200GB и проблем с тях няма! Памет - също е ОК, нe е проблема от нея. Когато контролера е конфигуриран като SATA , а не като RAID, няма проблеми. За мен възможната проблемация е или от контролера (Intel 7R) или от драйвера, като леко клоня към второто. Някой да е имал подобни проблеми????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно да не се изсилваме с цените просто искам процесора и дъното да работят добре ,а за AtlonXP64 3200 ne `чe нестава а просто съм чувал и чета че на всички програми за видеообработка изискванията са най малко процесора да бъде 2.4 и за това чакам реални предложения от хора дето са се блъскали и знаят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zarkо малко се е поомотал.Най-близко до споменатото дъно е Gigabyte GA I945P-G.

Lyudmil, чета те от години и долавям твоя погнуса към дъната на Gigabyte.Аз от години най-приближените ми машини са доверени именно на тази марка :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашето търсене - GB-GA-i945PPro - не съвпадна с никакви документи. Сори грешката е моя дъното е GA-8I945P Pro сега съм с него и съм по доволен от асуското и все пак това е въпрос на избор нали :wors:

Lyudmil, чета те от години и долавям твоя погнуса към дъната на Gigabyte.Аз от години най-приближените ми машини са доверени именно на тази марка :eek:

Вярно е изморен съм вече.По горе съм казал за моя проблем с дъното на асус А дъното както писах е GA-8I945P Pro

Редактирано от zarko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това дъно в комбинация с два диска, в страйп райд конфигурация. Инсталирам XP Pro, давам му драйвера за райда, който си е с диска, масива се разпознава, започва инсталацията. След първия рестарт, когато инсталира устройствата - син екран с грешка предполагаща проблемация в IDE-то. Дисковете са SATA Hitachi 200GB и проблем с тях няма! Памет - също е ОК, нe е проблема от нея. Когато контролера е конфигуриран като SATA , а не като RAID, няма проблеми. За мен възможната проблемация е или от контролера (Intel 7R) или от драйвера, като леко клоня към второто. Някой да е имал подобни проблеми????

zarko ,мнението ти е оригинално и почти тръшна на земята Lyudmil,но я да попитам-Това мнение твое ли е,или си го взел назаем от v_mihaylov от HardwareBg,като си забравил да кажеш,че мнението не е твое(освен ако ти не си въпросният v_mihaylov) Сравка http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=69354

Може би ще ни разясниш ситуацията cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисля да правя видео обработка и ми казаха че интелските процесори са най добри за това спрях се на този процесор понеже е с добра цена P4 506/2.66G/1M/BOX/FSB533 но незнам какво дано да избера моля помогнете който разбира :P

Процесора който си избрал си е много добър за цената си. Не знам за колко си го пазарил, ама аз го гледам , че е около $115 - $120 боксов вариант, а има има P4 511/2.8G/533/1M BOX LGA775 за десетина долара повече. Подходящи дъна са:

GB 8I945G/945G/S775/VGA

ASUS P5LD2-VM/LGA775/945G/DDR2

INTEL D945GCZLR/945G/BOX

Предлагам ти дъна само с 945 чипсет. (Има и други варианти)

Аз лично ти препоръчвам интелското дъно, но много зависи и с какъв бюджет разполагаш. И нещо не по-малко важно. 2х512 DDR II - това е просто зодължително вече.

Успех

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lyudmil, чета те от години и долавям твоя погнуса към дъната на Gigabyte.Аз от години най-приближените ми машини са доверени именно на тази марка :)

Абсолютно! :P Малко така по инерция писах и за въпросното GA-8I945P Pro, макар че дъната на ГБ за Интел са доооста по-читави от тези за АМД, все пак съм леко алергичен към тях. Не знам, аз ли съм карък, но факт е че дори сега в шкафа стоят 2 "мъртъвци" от споменатата марка. Много често съм имал проблем с дъна ГБ, въпреки че сега в компютъра на майка ми стои едно GA-7N400-L и дори клокнах процесора. Преди време подържах един клуб(12 PC-та) с GA-7VAX и всички работеха безотказно до един момен в който на няколко от тях престана да им работи IDE контролера. Въпросните дъна бяха в гаранция и ги замениха веднага с нови, но лошото чувство остана. Всеизвестни са и "точните" показания на датчиците на тези дъна -за 2 секунди температурата на процесора скача от 29 на 96!!! градуса, като в същото време защитата е нагласена да изключва компютъра при 75*C, но той продължи да си работи, а радиатора според "пръстомера" бе леко топъл. Аз си задавам въпроса, защо аджеба ГБ правят дъната си с двоен БИОС?!

zarko ,мнението ти е оригинално и почти тръшна на земята Lyudmil,но я да попитам-Това мнение твое ли е,или си го взел назаем от v_mihaylov от HardwareBg,като си забравил да кажеш,че мнението не е твое(освен ако ти не си въпросният v_mihaylov) Сравка http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=69354

Може би ще ни разясниш ситуацията

Да, чел съм темата, но като сравних двте мнения на zarko:

"И аз сам...ниямя... " и цитираното от kokomil

не сметнах за нужно да му отговарям. :)

[OFF]

Утре ако не пиша да знаете че са ни евакурали и ми е залят апартамента-ама компа ще го спася.

[/OFF]

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам с видео обработка /Не на 100% професионално/ но достатъчно, че да взема участие в темата.

Според мен трябва да се замислиш най-вече колко пари си решил да дадеш за това твое начинание.

За това което си решил да правиш а именно видеообработка по подразбиране трябва възможно най-добрата машина която може да си позволиш.

Основният въпрос е какъв просесор да си вземеш и след това какво дъно.

Прегледай по-доло написаното и виж кое дъно ще ти покрие всички точки. То само ще ти каже купи ме.

Процесор :

Ако може да си позволиш си вземи най-добрия процесор. Добър избор може да стане Pentium4 3,0 и повече или Athlon 64 3000+ и нагоре. А ако наскоро си спечелил от лотарията смело си купи P4 Extreme Edition или Athlon FX или OPTERON 165 DUAL

Памет :

Паметта в компота ти не трябва да е по малко от 1 гигабайт и възможно най-бързата която потдържа дънната платка. При работа с видео обработка паметта никога не е достатъчна. Разбира се може да работиш и с 512 Мбайт, но тогава ще имаш проблеми с пускането на няколко програми едновременно.

Твърдия диск:

Купи най-бързия и голям диск който може да си позволиш.

Най-добре е да си вземеш два диска... редактирането на видеото ще е значитлно по-бързо когато на единия диск се чете филма който трябва да се обработва, а на другия да се записва. Не се препоръчва да се работи на един диск понеже постоянно ще му се налага да превключва между режими на четене и запис.

Входове

Задължително на дъното да имаш IEEE 1394 контролер

И накрая колкото до дънна платка аз съм привърженик на фирмата GIGABITE. А колкото до модел зависи от това каво Професорче ще си вземеш. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще ни разясниш ситуацията cool.gif

Разбира се приятели сме.Имахме малък спор относно дъна GB-ASUS но се разбрахме и благодарение на него сега имам супер яка машина,колкото до забележката "И аз сам...ниямя... " и цитираното от kokomil

не сметнах за нужно да му отговарям. Ами така е защото съм по добър с англиския от колкото с бг и ПРАВОПИСА НЕ Е КРИТЕРИ ЗА ЗНАНИЯТА НА ЕДИН ЧОВЕК,но благодаря все пак ще си взема бележка ок чао за сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.