Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,купих си лаптоп Леново

• Процесор: Intel DUAL CORE 1000M 1.8GHz
  • Диск GB: 1000
  • RAM GB: 4
  • Оптично у-во: DVD-RW
  • VGA: nVIDIA GeForce GT610M 1GB

Интересува ме какъв Уин да сложа и да попитам има ли значение дали е настолен компютър или лаптоп за самия Уин или е едно и също?Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв Уин да сложа и да попитам има ли значение дали е настолен компютър или лаптоп за самия Уин или е едно и също?

Няма значение.Препоръчвам  Win 7 x64 Ultimate, ако говорим за пиратка.Иначе и Home едишъна върши работа.Сравнителна таблица на различните версии.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако слагаш 8-ца, погледни StartIsBack. Връща старт менюто от 7-ца или XP и има различни добавки. Има го в маймунката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Процесор: Intel DUAL CORE 2020M 2.4GHz
  • Диск GB: 1TB
  • VGA: AMD RADEON HD 8570 2GB

а този по-добър ли е,че след малко ще го взимам?Коя видео карта е по-добра,защото съм ползвала само Nvidia и не съм наясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Процесор: Intel DUAL CORE 2020M 2.4GHz
  • Диск GB: 1TB
  • VGA: AMD RADEON HD 8570 2GB

а този по-добър ли е,че след малко ще го взимам?Коя видео карта е по-добра,защото съм ползвала само Nvidia и не съм наясно?

Да ,по добър е от горепосочения.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-са трябва да бъде x86_x64 битова архитектура

Редактирано от Serious_Mitko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-са трябва да бъде или  x86_x64 битова архитектура

Е то среден вариант няма! :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/products/system-requirements

При положение че имаме само 4ГБ рам и някъв умрял целерон най-добре 32 битов Home Basic или Home Premium ако държиш на Аерото (излишен товар).

64 бит. гълта повече ресурси. Същото е и с пълните версии. Спести си излишните процеси. 

пс. Ако не си взел още машината гледай за такава без видеокарта. Гледай процесора да е поне Пентиум а не Целерон. А най-добре I3.

Няма нужда да плащаш второ видео което е на същото ниво като вграденото и просто ще грее да се скапе машината по-бързо.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че имаме само 4ГБ рам и някъв умрял целерон най-добре 32 битов Хоме Премиум.

64 бит. гълта повече ресусрси. Същото е и с пълните версии.  

Е що за глупости ? Напълно е производителен лаптопа за Ultimate x64, въпреки че е с Celeron процесор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е що за глупости ? Напълно е производителен лаптопа за Ultimate x64, въпреки че е с Celeron процесор.

Така е, а и защо да се ограничаваме само с наличната рам.Утре момчето ще се лиши от една дискотека и току виж си взел още една плочка рам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, а и защо да се ограничаваме само с наличната рам.Утре момчето ще се лиши от една дискотека и току виж си взел още една плочка рам. :)

4 гиги са напълно достатъчни, ако щете ми вярвайте, говоря от личен опит. А това какво казват от Майкрософт пък въобще няма да коментирам... Вин 7 си върви напълно нормално на всяка една машина от поне едно 2-3 години насам.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 гиги са напълно достатъчни, ако щете ми вярвайте, говоря от личен опит. А това какво казват от Майкрософт пък въобще няма да коментирам... Вин 7 си върви напълно нормално на всяка една машина от поне едно 2-3 години насам.

Не съм съгласен, но не смятам да спорим понеже ще се отклоним доста от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че си върви нормално. И с 2ГБ съм го тествал и пак върви. Въпроса е кое върви по-добре и кое е излишен газърлък за дечурлига. 

Това че всеки слага най-скъпия вариант понеже не го плаща не значи че е най-удачен за ползване.

Ще тръгнете ли да шофирате с някой ЗИЛ из града ако може да карате лека кола въпреки че и двете ще се движат и ще ви закарат от точка А до точка Б?

пс. Ако утре си купи още една плочка рам нищо не му пречи да смени варианта на ОС. Ама не виждам смисъл на подобно калкулаторче да му се буха още рам.

Лаптопите принципно не са за игри а тоя нито има нужния процер нито видеото за да се притеснява дали паметта е малко или много. Ако въобще има възможност.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че си върви нормално. И с 2ГБ съм го тествал и пак върви. Въпроса е кое върви по-добре и кое е излишен газърлък за дечурлига. 

Това че всеки слага най-скъпия варинт понеже не го плаща не значи че е най-удачен за ползване.

Да за това си прав, по-важното е не толкова версията колкото актуалността на самата ОС (ъпдейти, интерфейс, функция etc.). ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в сметка взех следната машина

• ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL PENTIUM B960
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.20 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM : 8 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD : 750 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE 710M 2GB

та какъв уин да му сложа,извинявам се,че малко темата се проточи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в сметка взех следната машина

• ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL PENTIUM B960
  • ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.20 GHz
  • КАПАЦИТЕТ RAM : 8 GB
  • КАПАЦИТЕТ HDD : 750 GB
  • ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE 710M 2GB

та какъв уин да му сложа,извинявам се,че малко темата се проточи :)

Пост № 2 от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пост № 2 от темата.

В пост №2 се споменава и 7 и 8 , ако автора е под 15 години може и 8ца да сложи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В пост №2 се споменава и 7 и 8 , ако автора е под 15 години може и 8ца да сложи :)

Ха-ха-ха не не съм на 15(де да бях) седмица ще е :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам,но нещо не мога да инсталирам уина.Не ми излиза изобщо Boot from cd в настройките след F2 няма биос има буут,но не е като на компа,да мога да задам първо у-во cd.Някакви идеи Boot Mode - legacy Bios и UEFI(na legaci bios е)След това има изброени (преместих USB CDROM на първа позиция),но нищо не се случи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид само да е х64 bit Дали ще е 7 или 8 сам ще си реши.Иначе 8-цата съм я пробвал ,ама е пълен шит и се върнах на 7..Може пък той да се радва на 8-цата  :ph34r:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам,но нещо не мога да инсталирам уина.Не ми излиза изобщо Boot from cd в настройките след F2 няма биос има буут,но не е като на компа,да мога да задам първо у-во cd.Някакви идеи Boot Mode - legacy Bios и UEFI(na legaci bios е)След това има изброени (преместих USB CDROM на първа позиция),но нищо не се случи?

Поставете на UEFI. И след това вижте дали ще има възможност за буутване от CD.Ако имате флашка под ръка,с нея също става лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.