Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги искам да си купя нов лаптоп но се колебая между няколко и ще се радвам ако всеки който е работил с тях или разбира повече да даде своето мнение кое ще е най-добре да си взема http://ardes.bg/laptop/Samsung+NP450R5E-X02BG-50788 http://ardes.bg/laptop/LENOVO+IdeaPad+B590-51272 http://ardes.bg/laptop/Lenovo+IdeaPad+Z500-51912 http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550VC-XO072H-52459 http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s-48868 http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s+-+H5V03ES-47637

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-v3-571g-nx-m7eex-044.html?___SID=U

Ами от понеделник почвам 1 курс студент съм в специалност Компютърни науки - СУ . Лаптопа почти няма да се ползва за игри . Основно филми, браузване в интернет и най-вече програмиране. Като за сега основно ще работя с офис пакетите на Майкрософт и най вече тяхното Visual Studio както и може би Java. Това което ме интересува е лаптопа найстина да е издражлив и да ме изкара поне 2-3 години без да има проблем с това за което ще се ползва . Предполагам за това което ще правя видео картата не е най-важна просто искам лаптопа да ми върши работата сравнително бързо.Бюджета не е точен понеже предпочитам да там сега малко повече пари но да знам че няма да имам проблеми след това .

Редактирано от airbag74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пише за какво ще се ползва, какви са изискванията и какъв е бюджетът, защото между изброените има разлика в цените от 40-50%.

Бързаци! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно на това, машините са в доста различни класове - така че и това поражда малко объркване. Нека автора да сподели бюджет и цели, за да можем да дадем адекватни предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от понеделник почвам 1 курс студент съм в специалност Компютърни науки - СУ . Лаптопа почти няма да се ползва за игри . Основно филми, браузване в интернет и най-вече програмиране. Като за сега основно ще работя с офис пакетите на Майкрософт и най вече тяхното Visual Studio както и може би Java. Това което ме интересува е лаптопа найстина да е издражлив и да ме изкара поне 2-3 години без да има проблем с това за което ще се ползва . Предполагам за това което ще правя видео картата не е най-важна просто искам лаптопа да ми върши работата сравнително бързо.Бюджета не е точен понеже предпочитам да там сега малко повече пари но да знам че няма да имам проблеми след това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От посочените модели - лично аз бих се насочил към бизнес сериите - т.е моделите на НР и бих ти предложил да метнеш по едно око и на тези двата ( по новото поколение на тази серия, спрямо посочените от теб ):

- HP ProBook 450 H6E48EA 6GB

- HP ProBook 450 H6P53EA

Иначе и това е хубаво решение ( ако не държиш на външно видео, макар че и при горните модели - можеш да го спреш ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I6RBM

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От посочените модели - лично аз бих се насочил към бизнес сериите - т.е моделите на НР и бих ти предложил да метнеш по едно око и на тези двата ( по новото поколение на тази серия, спрямо посочените от теб ):

- HP ProBook 450 H6E48EA 6GB

- HP ProBook 450 H6P53EA

Иначе и това е хубаво решение ( ако не държиш на външно видео, макар че и при горните модели - можеш да го спреш ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I6RBM

Колебая се дали да се насоча към 4ядрените. Познати ми казаха че за момента и да искам няма как да ги натоваря но пък за сметка на това много греели а още повече ХП с АМД дали ще охлажда добре. Единсвеното което ме накра да гледам и 4ядрени е причината че искам лаптопа да ми върши работа и в бъдеще . Та ако някой може да ми каже накратко предимствада и недостатъците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се дали да се насоча към 4ядрените. Познати ми казаха че за момента и да искам няма как да ги натоваря но пък за сметка на това много греели а още повече ХП с АМД дали ще охлажда добре. Единсвеното което ме накра да гледам и 4ядрени е причината че искам лаптопа да ми върши работа и в бъдеще . Та ако някой може да ми каже накратко предимствада и недостатъците

Не са те излъгъли за натоварването - Core i7-цата трудно ще я натовариш на макс - не и с това, което планираш да правиш ( затова ти пуснах и два модела с Core i5 ), но пък ако се гледа като дългосрочна инвестиция - според мен си заслужава.

Принципно това поколение на Интел ще ти държи в спокойна среда около 40-50 градуса ( може и по-малко да е ), а при натоварване - надали ще мине бариерата от 80 градуса при пик от около 100 градуса.

По отношение на видеото - каквото съм чел за тои модел - дават го при сериозно натоварване да поддържа около 60-70 градуса, което според мен е нормално - все пак е лаптоп.

Видеото ти е на отделен чип и не мисля че ще имаш проблеми с греенето от него, пък и винаги като не го ползваш - можеш да го спираш или да избереш такъв режим, че да си бачка на него само при нужда.

Иначе по отношение на конструкция и здравина на корпусите - Леновото и НР-то са за прдпочитане пред гореописаните от теб мултимедийни машини, при които въобще не се гони и залага на това :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo Thinkpad edge 530c ---> Бизнес серията на Леново, добър процесор, добра видеокарта, страхотен корпус и изработка, отлична батерия, матов дисплей и най-важното, 128гб SSD ;)Dell Vostro 3460 ----->  Бизнес серия на Делл, отново много качествена изработка, хубава батерия и видеокарта, без SSD, но i7 процесор, ако толкова държиш на него, аз лично не смятам, че ти е толкова необходим ;)Dell Vostro 3560 ----> Още едно Востро, с i5 процесор и карта на АМД, тук получаваш и лицензиран Windows ако ти е необходим.Обърни внимание на рамта ;) Ако са ти над бюджета кажи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.