Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

airbag74

Помощ при избор на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте колеги искам да си купя нов лаптоп но се колебая между няколко и ще се радвам ако всеки който е работил с тях или разбира повече да даде своето мнение кое ще е най-добре да си взема http://ardes.bg/laptop/Samsung+NP450R5E-X02BG-50788 http://ardes.bg/laptop/LENOVO+IdeaPad+B590-51272 http://ardes.bg/laptop/Lenovo+IdeaPad+Z500-51912 http://ardes.bg/laptop/ASUS+X550VC-XO072H-52459 http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s-48868 http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s+-+H5V03ES-47637

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-acer-aspire-v3-571g-nx-m7eex-044.html?___SID=U

Ами от понеделник почвам 1 курс студент съм в специалност Компютърни науки - СУ . Лаптопа почти няма да се ползва за игри . Основно филми, браузване в интернет и най-вече програмиране. Като за сега основно ще работя с офис пакетите на Майкрософт и най вече тяхното Visual Studio както и може би Java. Това което ме интересува е лаптопа найстина да е издражлив и да ме изкара поне 2-3 години без да има проблем с това за което ще се ползва . Предполагам за това което ще правя видео картата не е най-важна просто искам лаптопа да ми върши работата сравнително бързо.Бюджета не е точен понеже предпочитам да там сега малко повече пари но да знам че няма да имам проблеми след това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е бюджета и за какви цели ще се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пише за какво ще се ползва, какви са изискванията и какъв е бюджетът, защото между изброените има разлика в цените от 40-50%.

Бързаци! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно на това, машините са в доста различни класове - така че и това поражда малко объркване. Нека автора да сподели бюджет и цели, за да можем да дадем адекватни предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от понеделник почвам 1 курс студент съм в специалност Компютърни науки - СУ . Лаптопа почти няма да се ползва за игри . Основно филми, браузване в интернет и най-вече програмиране. Като за сега основно ще работя с офис пакетите на Майкрософт и най вече тяхното Visual Studio както и може би Java. Това което ме интересува е лаптопа найстина да е издражлив и да ме изкара поне 2-3 години без да има проблем с това за което ще се ползва . Предполагам за това което ще правя видео картата не е най-важна просто искам лаптопа да ми върши работата сравнително бързо.Бюджета не е точен понеже предпочитам да там сега малко повече пари но да знам че няма да имам проблеми след това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От посочените модели - лично аз бих се насочил към бизнес сериите - т.е моделите на НР и бих ти предложил да метнеш по едно око и на тези двата ( по новото поколение на тази серия, спрямо посочените от теб ):

- HP ProBook 450 H6E48EA 6GB

- HP ProBook 450 H6P53EA

Иначе и това е хубаво решение ( ако не държиш на външно видео, макар че и при горните модели - можеш да го спреш ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I6RBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От посочените модели - лично аз бих се насочил към бизнес сериите - т.е моделите на НР и бих ти предложил да метнеш по едно око и на тези двата ( по новото поколение на тази серия, спрямо посочените от теб ):

- HP ProBook 450 H6E48EA 6GB

- HP ProBook 450 H6P53EA

Иначе и това е хубаво решение ( ако не държиш на външно видео, макар че и при горните модели - можеш да го спреш ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I6RBM

Колебая се дали да се насоча към 4ядрените. Познати ми казаха че за момента и да искам няма как да ги натоваря но пък за сметка на това много греели а още повече ХП с АМД дали ще охлажда добре. Единсвеното което ме накра да гледам и 4ядрени е причината че искам лаптопа да ми върши работа и в бъдеще . Та ако някой може да ми каже накратко предимствада и недостатъците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се дали да се насоча към 4ядрените. Познати ми казаха че за момента и да искам няма как да ги натоваря но пък за сметка на това много греели а още повече ХП с АМД дали ще охлажда добре. Единсвеното което ме накра да гледам и 4ядрени е причината че искам лаптопа да ми върши работа и в бъдеще . Та ако някой може да ми каже накратко предимствада и недостатъците

Не са те излъгъли за натоварването - Core i7-цата трудно ще я натовариш на макс - не и с това, което планираш да правиш ( затова ти пуснах и два модела с Core i5 ), но пък ако се гледа като дългосрочна инвестиция - според мен си заслужава.

Принципно това поколение на Интел ще ти държи в спокойна среда около 40-50 градуса ( може и по-малко да е ), а при натоварване - надали ще мине бариерата от 80 градуса при пик от около 100 градуса.

По отношение на видеото - каквото съм чел за тои модел - дават го при сериозно натоварване да поддържа около 60-70 градуса, което според мен е нормално - все пак е лаптоп.

Видеото ти е на отделен чип и не мисля че ще имаш проблеми с греенето от него, пък и винаги като не го ползваш - можеш да го спираш или да избереш такъв режим, че да си бачка на него само при нужда.

Иначе по отношение на конструкция и здравина на корпусите - Леновото и НР-то са за прдпочитане пред гореописаните от теб мултимедийни машини, при които въобще не се гони и залага на това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo Thinkpad edge 530c ---> Бизнес серията на Леново, добър процесор, добра видеокарта, страхотен корпус и изработка, отлична батерия, матов дисплей и най-важното, 128гб SSD ;)Dell Vostro 3460 ----->  Бизнес серия на Делл, отново много качествена изработка, хубава батерия и видеокарта, без SSD, но i7 процесор, ако толкова държиш на него, аз лично не смятам, че ти е толкова необходим ;)Dell Vostro 3560 ----> Още едно Востро, с i5 процесор и карта на АМД, тук получаваш и лицензиран Windows ако ти е необходим.Обърни внимание на рамта ;) Ако са ти над бюджета кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.