Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hlevoust

Молба за съвет при избор на скенер

Препоръчан отговор

Момчета, имам нужда от скенер за вкъщи, но не съм особено запознат с тях като самостоятелни устройства. Все с разни комбинирани, дето им викат "мултифункционални" съм работил, работя и в момента и не съм имал проблеми що се отнася до модула, обект на настоящата тема. Но имам принтер, от който съм много доволен и нямам никакво намерение да го дублирам.

Та затова и искам да взема самостоятелен скенер формат А4. Следва да е цветен, защото ще се обработват цели или частично цветни документи, но не е нужно да е с максимално висока резолюция, защото фотографии и други по-висококачествени изображения надали ще се третират. Ще работи под Windows 7.

Предпочитам по-опростено устройство, неизискващо допълнителни драйвери (това по повод на един "комбайн", който ни разказа играта след преинсталация на Windows XP) или други дразнещи претеции. Бюджетът не е фискиран, но смятам, че 200 лв ще са повече от достатъчни.

Поогледах наличното в ТМ и си набелязах това - http://www.technomarket.bg/products/09092908/canon-lide-210

Добър продукт ли е или да се насоча към друг модел? С благодарност ще приема разумни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такива на които да не се налага да слагаш драйвери , аз имам един от войната :) и си седя на ХР щото няма драйвери а и не съм го и пробвал на 7 :no-no: не са ли много 200 кинта за такова устройство вече :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За драйвъра бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на http://www.hamrick.com/vuescan/vuescan.htm#supported . Най добре да не изисква допълнителен драйвър да поддържа всички ОС-и. Ако пък има много писания и ако-та, това говори за потенциални проблеми.

Друго, виж в големите електрони каталози, има полезни мнения обикновенно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, имам нужда от скенер за вкъщи, но не съм особено запознат с тях като самостоятелни устройства. Все с разни комбинирани, дето им викат "мултифункционални" съм работил, работя и в момента и не съм имал проблеми що се отнася до модула, обект на настоящата тема. Но имам принтер, от който съм много доволен и нямам никакво намерение да го дублирам.

Та затова и искам да взема самостоятелен скенер формат А4. Следва да е цветен, защото ще се обработват цели или частично цветни документи, но не е нужно да е с максимално висока резолюция, защото фотографии и други по-висококачествени изображения надали ще се третират. Ще работи под Windows 7.

Предпочитам по-опростено устройство, неизискващо допълнителни драйвери (това по повод на един "комбайн", който ни разказа играта след преинсталация на Windows XP) или други дразнещи претеции. Бюджетът не е фискиран, но смятам, че 200 лв ще са повече от достатъчни.

Поогледах наличното в ТМ и си набелязах това - http://www.technomarket.bg/products/09092908/canon-lide-210

Добър продукт ли е или да се насоча към друг модел? С благодарност ще приема разумни предложения.

Малко е скъпичък,като само за принтер,но качеството му е на най-високо ниво.Аз имам този CANON PIXMA MG3150  и съм много доволен,защото е комбиниран и може всичко.Ако искам сканирам,запазвам копието в компютъра,после мога да го обработвам и принтирам от там.Друго,което ми харесва е ,че дори без да е включен към компютър,може да сканира и принтира.Направено така,че само поставяш оригинала,празния лист и натискаш един бутон,след което той си сканира и прави копието 1:1,без да правиш нищо друго.                                                        П.П Да не си помисли някой,че 1:1 означава без разлика,в качеството!Става въпрос за размера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един скенер си има драйвери. Това не бива да те плаши или притеснява. Вземаш си съответния модел, инсталираш драйверите за съответната ОС и си работиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтиране рядко ще се налага, защото документите предимно ще се запазват като .pdf в компютъра и разпращат по предназначение, а и не няма да е проблем принтирането при нужда от наличния ми принтер.

Не се страхувам от драйвери, а от неподходящи такива, но предполагам, че в опаковката ще намеря диск с нужните подходящи за целта. Неслучайно споменах за уникалната бъркотия, която (вярно, че под ХР, а не под 7) ни създаде едно многофункционално устройство, чиято марка ще премълча. Щяха да хвърчат глави в един момент, докато не пратихме един чевръст момък да закупи ново и си решихме проблемите само с една безсънна нощ и общо 30 часов работен ден - искам да избегна това.

.. не са ли много 200 кинта за такова устройство вече :(

Не знам, гледам това, което се предлага в ТМ. Нямам нищо против да са по-малко, но не и за сметка на качеството или неприятности. Търся уред, който да не ми прави проблеми, а да мога да разчитам на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две години ползвам по-стар модел на същата марка (всъщност го има вдясно в твоя линк - Canon Lide 110) и съм доволен. Изискванията ми са доста сходни на твоите, с тази малка разлика, че понякога се налага и да се печатат сканираните документи. Купен за 130 лева от магазина на мой познат, намира си драйвърите при свързване (под Windows 7 / Windows 8) чрез Windows Update, има си и диск с драйвъри, който така и никога не е разпечатван. Разпознава се и под Linux. Твоят избор, доколкото виждам, е по-нов модел, с по-голяма резолюция, с един бутон за PDF и с една година гаранция повече, така че, поне според мен, си направил удачен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях предварително модела 110, но заложих на по-високата цена, предполагайки, че става дума точно за по-нов модел, не съм търсил задълбочено историята им. 

Разчитах и, че Win 7 ще свърши необходимото за драйверите, та най-вероятно ще се спра на първия вариант с модел LIDE 210.

Благодаря на всички за отзивчивостта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.