Премини към съдържанието
hlevoust

Молба за съвет при избор на скенер

Препоръчан отговор

Момчета, имам нужда от скенер за вкъщи, но не съм особено запознат с тях като самостоятелни устройства. Все с разни комбинирани, дето им викат "мултифункционални" съм работил, работя и в момента и не съм имал проблеми що се отнася до модула, обект на настоящата тема. Но имам принтер, от който съм много доволен и нямам никакво намерение да го дублирам.

Та затова и искам да взема самостоятелен скенер формат А4. Следва да е цветен, защото ще се обработват цели или частично цветни документи, но не е нужно да е с максимално висока резолюция, защото фотографии и други по-висококачествени изображения надали ще се третират. Ще работи под Windows 7.

Предпочитам по-опростено устройство, неизискващо допълнителни драйвери (това по повод на един "комбайн", който ни разказа играта след преинсталация на Windows XP) или други дразнещи претеции. Бюджетът не е фискиран, но смятам, че 200 лв ще са повече от достатъчни.

Поогледах наличното в ТМ и си набелязах това - http://www.technomarket.bg/products/09092908/canon-lide-210

Добър продукт ли е или да се насоча към друг модел? С благодарност ще приема разумни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такива на които да не се налага да слагаш драйвери , аз имам един от войната :) и си седя на ХР щото няма драйвери а и не съм го и пробвал на 7 :no-no: не са ли много 200 кинта за такова устройство вече :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За драйвъра бих ти препоръчал да хвърлиш едно око на http://www.hamrick.com/vuescan/vuescan.htm#supported . Най добре да не изисква допълнителен драйвър да поддържа всички ОС-и. Ако пък има много писания и ако-та, това говори за потенциални проблеми.

Друго, виж в големите електрони каталози, има полезни мнения обикновенно.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, имам нужда от скенер за вкъщи, но не съм особено запознат с тях като самостоятелни устройства. Все с разни комбинирани, дето им викат "мултифункционални" съм работил, работя и в момента и не съм имал проблеми що се отнася до модула, обект на настоящата тема. Но имам принтер, от който съм много доволен и нямам никакво намерение да го дублирам.

Та затова и искам да взема самостоятелен скенер формат А4. Следва да е цветен, защото ще се обработват цели или частично цветни документи, но не е нужно да е с максимално висока резолюция, защото фотографии и други по-висококачествени изображения надали ще се третират. Ще работи под Windows 7.

Предпочитам по-опростено устройство, неизискващо допълнителни драйвери (това по повод на един "комбайн", който ни разказа играта след преинсталация на Windows XP) или други дразнещи претеции. Бюджетът не е фискиран, но смятам, че 200 лв ще са повече от достатъчни.

Поогледах наличното в ТМ и си набелязах това - http://www.technomarket.bg/products/09092908/canon-lide-210

Добър продукт ли е или да се насоча към друг модел? С благодарност ще приема разумни предложения.

Малко е скъпичък,като само за принтер,но качеството му е на най-високо ниво.Аз имам този CANON PIXMA MG3150  и съм много доволен,защото е комбиниран и може всичко.Ако искам сканирам,запазвам копието в компютъра,после мога да го обработвам и принтирам от там.Друго,което ми харесва е ,че дори без да е включен към компютър,може да сканира и принтира.Направено така,че само поставяш оригинала,празния лист и натискаш един бутон,след което той си сканира и прави копието 1:1,без да правиш нищо друго.                                                        П.П Да не си помисли някой,че 1:1 означава без разлика,в качеството!Става въпрос за размера!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един скенер си има драйвери. Това не бива да те плаши или притеснява. Вземаш си съответния модел, инсталираш драйверите за съответната ОС и си работиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтиране рядко ще се налага, защото документите предимно ще се запазват като .pdf в компютъра и разпращат по предназначение, а и не няма да е проблем принтирането при нужда от наличния ми принтер.

Не се страхувам от драйвери, а от неподходящи такива, но предполагам, че в опаковката ще намеря диск с нужните подходящи за целта. Неслучайно споменах за уникалната бъркотия, която (вярно, че под ХР, а не под 7) ни създаде едно многофункционално устройство, чиято марка ще премълча. Щяха да хвърчат глави в един момент, докато не пратихме един чевръст момък да закупи ново и си решихме проблемите само с една безсънна нощ и общо 30 часов работен ден - искам да избегна това.

.. не са ли много 200 кинта за такова устройство вече :(

Не знам, гледам това, което се предлага в ТМ. Нямам нищо против да са по-малко, но не и за сметка на качеството или неприятности. Търся уред, който да не ми прави проблеми, а да мога да разчитам на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От две години ползвам по-стар модел на същата марка (всъщност го има вдясно в твоя линк - Canon Lide 110) и съм доволен. Изискванията ми са доста сходни на твоите, с тази малка разлика, че понякога се налага и да се печатат сканираните документи. Купен за 130 лева от магазина на мой познат, намира си драйвърите при свързване (под Windows 7 / Windows 8) чрез Windows Update, има си и диск с драйвъри, който така и никога не е разпечатван. Разпознава се и под Linux. Твоят избор, доколкото виждам, е по-нов модел, с по-голяма резолюция, с един бутон за PDF и с една година гаранция повече, така че, поне според мен, си направил удачен избор.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях предварително модела 110, но заложих на по-високата цена, предполагайки, че става дума точно за по-нов модел, не съм търсил задълбочено историята им. 

Разчитах и, че Win 7 ще свърши необходимото за драйверите, та най-вероятно ще се спра на първия вариант с модел LIDE 210.

Благодаря на всички за отзивчивостта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.