Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fagida

Бежичен Мост от булсат към TP-LINK TP-WR340g

Препоръчан отговор

Интернет доставчика ми е Булсат и имам бежична връзка но в другия етаж от къщата не го хваштам и въпроса ми е вместо да опъвам 126м кабел дали може да сложа един рутер TP-WR340g на втория етаж и да се конектва към булсата ми и от там да си опъна кабел или да го разпръсне ?

Възможно ли е или да опъвам кабел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет доставчика ми е Булсат и имам бежична връзка но в другия етаж от къщата не го хваштам и въпроса ми е вместо да опъвам 126м кабел дали може да сложа един рутер TP-WR340g на втория етаж и да се конектва към булсата ми и от там да си опъна кабел или да го разпръсне ?

Възможно ли е или да опъвам кабел ?

Не, трябва да ползвате маршрутизатор, който поддържа WISP режим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще забравете за кабел щом разстоянието е над 100м. Ако все пак искате да е с кабел, то ще ви кабелен маршрутизатор или хъб за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, трябва да ползвате маршрутизатор, който поддържа WISP режим

Разрових се из интернет и така и неможах да намеря какво е това WISP режим ако може да обясниш !Също и за маршрутизатор ? Защото несъм много много запознат с рутери и такива неща !

БЛАГОДАРЯ за WISP Намерих май нещо !

Въобще забравете за кабел щом разстоянието е над 100м. Ако все пак искате да е с кабел, то ще ви кабелен безжичен маршрутизатор или хъб за целта.

Като цяло целта ми е да свържа тп-линка към булсата ми и от тп-линка до компютара или лаптопа ми с бежична или кабелна връзка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрових се из интернет и така и неможах да намеря какво е това WISP режим ако може да обясниш !Също и за маршрутизатор ? Защото несъм много много запознат с рутери и такива неща !

БЛАГОДАРЯ

Като цяло целта ми е да свържа тп-линка към булсата ми и от тп-линка до компютара или лаптопа ми с бежична или кабелна връзка !

WISP е възможност на маршрутизатора да играе ролята на безжичен клиент т.е. да "приема" интернет. Примерно WR843ND има тази опция

маршрутизатор=рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WISP е възможност на маршрутизатора да играе ролята на безжичен клиент т.е. да "приема" интернет. Примерно WR843ND има тази опция

маршрутизатор=рутер

Ахам WISP режим –Подобен на Router режима, но устройството получава сигнала от главната мрежа безжично и го предава към компютрите жично, като прави NAT.

а за тези 2 режима ?

Repeater режим (WDS Repeater или Universal Repeater) –

Това е режим на “повторител”. Използва се, когато едно устройство не е достатъчно, за безжично покритие на определена площ.

Забележка: Тъй като устройството приема и препредава сигнала с единствения си радиопредавател, макар че компютрите получават по-силен сигнал скоростта на данните е 2 пъти по-ниска. За да не се получава такова забавяне в този случай използвайте устройства с два радиопредавателя, като AirLive G-DUO

Публикувано изображениеBridge режим –

Използва се когато е нобходимо да свържете безжично две отдалечени локални мрежи

КОПИЕ  ОТ ТАЗИ ТЕМА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам WISP режим –Подобен на Router режима, но устройството получава сигнала от главната мрежа безжично и го предава към компютрите жично, като прави NAT.

а за тези 2 режима ?

Това е режим на “повторител”. Използва се, когато едно устройство не е достатъчно, за безжично покритие на определена площ.

Забележка: Тъй като устройството приема и препредава сигнала с единствения си радиопредавател, макар че компютрите получават по-силен сигнал скоростта на данните е 2 пъти по-ниска. За да не се получава такова забавяне в този случай използвайте устройства с два радиопредавателя, като AirLive G-DUO

Използва се когато е нобходимо да свържете безжично две отдалечени локални мрежи

Режим повторител обикновено работи само при еднакви маршрутизатори (и то не винаги), не е стандартизиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за тези 2 режима ?

КОПИЕ  ОТ ТАЗИ ТЕМА

Трябва да се поддържа WDS режим за повторител, пък и маршрутизаторите трябва да са една марка и модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам значи 2 еднакви рутера и wds bridge функция трава да имат и трава да стане така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам значи 2 еднакви рутера и wds bridge функция трава да имат и трава да стане така ли ?

Общо взето да. Не е голяма философия... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем щом е така ще потърся 2 еднакви рутера !И готово ! Мерси на всички отзовали се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем щом е така ще потърся 2 еднакви рутера !И готово !

Мерси на всички отзовали се !

За всеки случай проверете по форумите дали този модел, който сте избрал е ОК и няма проблеми с WDS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай проверете по форумите дали този модел, който сте избрал е ОК и няма проблеми с WDS

До колкото гледах и рових няма проблем и до колкото разбирам 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tp-link, които поддържат WDS имат едно меню WDS над network менюто мисля, че беше, но имай предвид, че трябва да има някакъв сигнал до мястото където ще поставиш втория рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.