Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bojoviki

Уиндоуса засича проблем в хард диска

Препоръчан отговор

Здравейте,днес Уиндоуса ми изкара следното съобщение:.

Какво може да се е случило и кои стъпки да следвам?Мерси.

П.П.Да добавя,мисля че бекъп-а ми е изключен.Windows 7 64bit SP1,Pentium Dual Core CPU 5700 3.00GHz 6GB RAM,Nvidia Geforce GT 440. Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес Уиндоуса ми изкара следното съобщение:Публикувано изображениеUntitled.jpg.

Какво може да се е случило и кои стъпки да следвам?Мерси.

П.П.Да добавя,мисля че бекъп-а ми е изключен.Windows 7 64bit SP1,Pentium Dual Core CPU 5700 3.00GHz 6GB RAM,Nvidia Geforce GT 440. Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

http://www.w7forums.com/threads/how-to-use-chkdsk-check-disk.448/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,но това трябва на всички дялове ли да го направя?И след фикс-а би трябвало да е наред?

П.П.А тази команда CHKDSK не можеше ли и да се вписва в RUN?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре направи едно сканиране с тази програма.Действие > Разширени> Проверка за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се случи,след като следвах инструкциите,трябваше да рестартирам.След рестарта излезе черен екран с няколко опции:

Press DEL to run Setup-не работи

Press F8 for BBS POPUP-работи

След инспекцията на компютъра ми казва какви хардуери засича:клавиатура,мишка,усб и т.н.

SATA1:Hitachi Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD,Backup and Replace.

Press F1 to Resume-работи

След натискането му ме вкарва в Биоса и до там,отново рестарт и същия черен екран.

Сега какво следва?Мерси

Я по-добре направи едно сканиране с тази програма.Действие > Разширени> Проверка за грешки.

То добре,ама вече не мога да пусна пц-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете си едно Live CD и го заредете.Чрез него опитайте да си прехвърлите ценната информация от разваленият диск.Защото той си заминава,ако и да не е заминал вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша работа.Направи както те посъветва колегата по-горе и премести каквото можеш.Можеш да използваш това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,за информацията успях да прехвърля на флашка нещата,които ми трябват.Но сигурно ли за диска,понеже си работеше и се рестартирваше нормално,но след сканирането ми излезе това съобщение.Да разбирам ли,че трябва да си търся със сигурност нов диск?Ако пробвам през сейф мод да вляза или нещо подобно?

Чакай те малко,сега след поредния рестарт(F1) тръгна да сканира диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои от всичките инструкции изпълнихте първоначално? Значи диска работи,щом сте успял да пуснете ОС,че и флашка да ползвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съобщение означава само едно - диска е за смяна, то и смарт статуса го потвърждава. Бекъпнете си данните на сигурен външен носител, и сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои от всичките инструкции изпълнихте първоначално? Значи диска работи,щом сте успял да пуснете ОС,че и флашка да ползвате.

Извинявам се,не уточних-преди горе спомената операция си работеше компютъра и тогава качих,което ми бе нужно.

А сега приключи сканирането и отново черен екран със същото съобщение и след F1 отново ме пуска в Биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми по-малкото зло е, поне си успял да възстановиш информацията.Относно диска - за боклука!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не уточних-преди горе спомената операция си работеше компютъра и тогава качих,което ми бе нужно.

А сега приключи сканирането и отново черен екран със същото съобщение и след F1 отново ме пуска в Биоса.

Хубаво сте си запазили нещата.

Колото до диска,едва ли може да се оправи.Направо нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съобщение означава само едно - диска е за смяна, то и смарт статуса го потвърждава. Бекъпнете си данните на сигурен външен носител, и сервиз.

А дали е сигурно,тоест може би е тръгнал да заминава.В момента след още един рестарт(F1) успя да зареди ОС и работи,естествено ми изкарва същото съобщение,което качих в първия си пост.Сега вече можем да пробваме нещо по компютъра за да се ориентирате дали е заминал или е тръгнал диска и дали може нещо да се направи за спасяването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали е сигурно,тоест може би е тръгнал да заминава.В момента след още един рестарт(F1) успя да зареди ОС и работи,естествено ми изкарва същото съобщение,което качих в първия си пост.Сега вече можем да пробваме нещо по компютъра за да се ориентирате дали е заминал или е тръгнал диска и дали може нещо да се направи за спасяването му.

Ще работи, но до известно време докато не се доскапе напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два вида дискове-тези,които вече са повредени,и тези,които почват да се повреждат.

Изтеглете и инсталирайте програмата HDTune. Пуснете я да сканира за грешки.Покажете и Health статуса на диска чрез програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два вида дискове-тези,които вече са повредени,и тези,които почват да се повреждат.

Изтеглете и инсталирайте програмата HDTune. Пуснете я да сканира за грешки.Покажете и Health статуса на диска чрез програмата.

А тази,която посочихте в по-горния си коментар?Или с HDTune?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDTune

Само момент да я изтегля и ще ви постна резултата.

Ще ви забавя малко,че в момента програмата сканира.Ако може и не ви бавя да погледнете по-късно.Отново благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също Hard Disk regenerator - може да пробваш ако харда има лоши сектори тази програма ще сканира диска целият или колкото GB посочиш и ще ги поправи автоматично и въстанови. Стига да е Pro версия, смята се за на-добрата програма за тази цел е поне така съм чувал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също Hard Disk regenerator - може да пробваш ако харда има лоши сектори тази програма ще сканира диска целият или колкото GB посочиш и ще ги поправи автоматично и въстанови. Стига да е Pro версия, смята се за на-добрата програма за тази цел е поне така съм чувал. 

Ами на по-късен етап мога да я пробвам,понеже HDTune за сега откри 1 лош(може би е сектор).А по-горе колегите не споменаха дали програмата може да поправя лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,досега се ровех из нета.Доколкото проумях поправка на хардуер със софтуер е невъзможна.Просто програмите местят информацията на здраво място и маскират лошия сектор.След време става и по-зле.Някъде четох,че има възможност да се изолират лошите сектори и да се продължи нормално работата на твърдия диск.

П.П.Колкото до HDTune все още сканира,на половината откри 2 лоши сектора(ако квадратчето е сектор).Така,че може би късно вечерта или утре след работа ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,досега се ровех из нета.Доколкото проумях поправка на хардуер със софтуер е невъзможна.Просто програмите местят информацията на здраво място и маскират лошия сектор.След време става и по-зле.Някъде четох,че има възможност да се изолират лошите сектори и да се продължи нормално работата на твърдия диск.

П.П.Колкото до HDTune все още сканира,на половината откри 2 лоши сектора(ако квадратчето е сектор).Така,че може би късно вечерта или утре след работа ще пиша.

HDTUNe не поправя сектори , само сканира и ти показва състоянието на хардиска S.M.A.R.t там също може да видиш какви проблеми има . ДА квадратчето е сектор ако е в червено е лош.ако е зелено е ОК, no Hard disk sentiel  е по добра - която ти исписва колко е здрав харда в проценти колко му е произвидителноста и исписва ако има проблеми също от колко време работи и колко е оцененото време до отказ .  ето ти примерна снимка от моя - http://prikachi.com/images.php?images/128/6600128V.jpg по това ще разбереш дали си заминава харда ти . просто казвам мнение ти си решаваш какво да тесваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.HDTune приключи и в Health ми изписа това:.

Нещо може ли да се разбере,тоест дали е повърхностна повредата за да може с някоя от програмите да се оправи?Понеже доколкото разбрах,ако е по сериозна щетата,няма смисъл да се занимавам.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.HDTune приключи и в Health ми изписа това:Публикувано изображениеUntitled.jpg.

Нещо може ли да се разбере,тоест дали е повърхностна повредата за да може с някоя от програмите да се оправи?Понеже доколкото разбрах,ако е по сериозна щетата,няма смисъл да се занимавам.Мерси

5,Reallocated Sectors Count - Брояч на сектори преместени в резервната област. Оказва за проблем с повърхноста на диска или главите за четене/запис .. Имаш преместен 1 сектор или повече не съм сигурен , но е поравимо . Пробваи hdd regenerator създай буутващо устройство за флашка или CD . И после ще си направиш от биоса да буутва от флашката ili cd-rom и ресваш и ще ти сканира целият диск извън ограниченията на ОС за проблемни , слаби , лоши сектори и ще ги поправи ако е възможно. , но може да сканираш  и при включена ОС , но трябва да нямаш нищо включено . И така е като има лоши сектори нормално е да имаш проблем с windowsa по-нататак ако станат много ще се губят файлове ще се преинсталирва и по-често , аз бях така преди време. Не че съм спец по нещата, но каквото съм научел през годините казвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.