Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
emka

Форматиране от биоса

Препоръчан отговор

Възможно ли е форматирането на харддиска от биоса?Аз съм с биос Феникс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е форматирането на харддиска от биоса?Аз съм с биос Феникс.

Старите БИОС-и имаха, но това е формат на ниско ниво и няма нищо общо с файлови системи. Защо ви е това?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите БИОС-и имаха, но това е формат на ниско ниво и няма нищо общо с файлови системи. Защо ви е това?

След ъпдейт на уиндоус 7 се получи така че ми излиза черен екран без икони и нищо не мога да правя.

Когато слагам диск с уиндоус7 или ХР когато изпише че ще зарежда от СД и да натисна бутон-тогава клавиатурата е изключена и нищо не мога да направя- не мога да преинсталирам уиндоуса....

Мога само да влизам в биоса

Редактирано от emka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След ъпдейт на уиндоус 7 се получи така че ми излиза черен екран без икони и нищо не мога да правя.

Когато слагам диск с уиндоус7 или ХР когато изпише че ще зарежда от СД и да натисна бутон-тогава клавиатурата е изключена и нищо не мога да направя- не мога да преинсталирам уиндоуса....

Мога само да влизам в биоса

Ако толкова искате да форматирате диска има немалко живи дискове, които могат да го направят

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През биоса няма да се получи желаният резултат.

Виж в биоса дали имаш опция  "Legacy USB" и я включи (enabled)

Пробвай клавиатурата на друг порт (ако е usb)

Също така можеш да направиш следното - направи в биоса само първото да буутва от CD, останалите изключени.

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е сериозен, не че много разбирам, но за последните години за първи път ми се случва такова нещо да не мога да започна инсталациятя на уиндоус така че помагайте с предложения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е сериозен, не че много разбирам, но за последните години за първи път ми се случва такова нещо да не мога да започна инсталациятя на уиндоус така че помагайте с предложения...

Ти от горепосочените кое изпълни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш във BIOS-а такава опция.

Може да е записана така:

USB Keyboard

И по подразбиране винаги е Disable.

Трябва да стане на Enable.

Търси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потърся дали има нещо в биоса, свързано с USB.

Ако опитам с по-стара клавиатура с букса дали няма да заработи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще потърся дали има нещо в биоса, свързано с USB.

Ако опитам с по-стара клавиатура с букса дали няма да заработи?

Виж първо в биоса как са нещата.Пробвай и двата варианта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Ако BIOS е старичък значи няма такава опция .Само новите подържат тази опция ,а защо от BIOS искате да форматирате HDD-то ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Ако BIOS е старичък значи няма такава опция .Само новите подържат тази опция ,а защо от BIOS искате да форматирате HDD-то ?

Не пиши глупости, а чети внимателно какво е написал човека.В 4 пост е ояснил защо иска през биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пиши глупости, а чети внимателно какво е написал човека.В 4 пост е ояснил защо иска през биоса.

Форматирането на диска няма да му помогне, защото той няма касателство с това дали да бъде отключена или заключена клавиатурата. Помислете как да накарате инсталационният диск да се стартира. Стане ли това, другото е ясно. Ако имаш възможност да ползваш PS-2 клавиатура я ползвай. Те нямат никакви ограничения, за разлика от тези на USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.